Özbekistan Turistik Vize

Özbekistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Özbekistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Özbekistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Özbekistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Özbekistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

Özbekistan Vizelerini Alma Şartları 

Özbekistan kanunlarına göre yabancı uyruklu ve vatansız kişiler Özbekistan Cumhuriyeti yürürlükteki yasaları çerçevesinde ülkeye giriş yapabilir ve sadece ilgili ülkeye çıkış vizelerinin varlığı durumunda Özbekistan Cumhuriyeti arazisinden transit geçiş işlemini gerçekleştirebilir.

Yabancı uyruklu ve vatansız kişilerin vize işlemleri, Özbekistan Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki konsolosluk şubeleri ve diplomatik temsilcilikler tarafından, yetkilendirilmiş vize acenteleri vasıtasıyla gerçekleştirilir.

Bu çerçevede Vize Merkezi olarak Özbekistan Vizelerinin alınması sürecinde size yardımcı olmaya hazırız.

Turistik ziyaret amacı ile vize alımı

Aynı şekilde, turistik amaçla vize işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için, sizi Özbekistan Cumhuriyeti’ne davet eden turizm şirketinin, Özbekistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na vize alabilmeniz için dilekçe ile başvuruda bulunması gerekmektedir. Dilekçenin incelenmesi akabinde, Özbekistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ilgili kararı Özbekistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Başkonsolosluğu’na bildirir.

Bu sürecin akabinde tarafınızca hazırlanacak evraklarla birlikte ilgili Özbek Temsilciliğine başvurmanız gerekir. Evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması önemlidir. Çünkü Özbek Temsilcilikleri evraklardaki yanlışlık, uyumsuzluk, çelişki ve eksikliklerde vize başvurusuna ret yanıtı vermektedirler.  

Bu çerçevede, vize başvurularınızın kusursuz, tam ve eksiksiz yapılması için sizi Vize Merkezi’nin ilgili ofislerine beklemekteyiz. Vize Merkezi Özbekistan Departmanı uzmanları size ihtiyacınız olan her konuda yardımcı olmaya, gerekli yönlendirmelerde bulunmaya ve vize başvurunuzun olumlu neticelenmesi için elinden geleni yapmaya hazırdır.  

Özbekistan Vizeleri İçin Gerekli Belgeler

Vatansız ve yabancı uyruklu kişilerin vize aabilmeleri için Büyükelçilik ve Başkonsolosluk tarafından aşağıdaki belgeler talep edilmektedir.

Pasaport

Pasaport veriliş tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Varsa eski Pasaport, yoksa eski pasaportun olmadığına ya da kaybolduğuna dair yazılmış dilekçe olmalıdır.
 

Vize başvuru formu

www.evisa.mfa.uz web sayfasında on-line olarak doldurulmaktadır. Özbekistan Turistik Vize müracaatı için Özbekistan Vize Başvuru Formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Başvuru Formu’nun dikkatli ve eksiksiz doldurulmasına ve formda beyan edilen bilgilerin seyahatin gereklerini kanıtlayıcı belgelerle desteklenmesine özen gösterilmelidir.

Vize Talep Dilekçesi

Özbekistan Turistik Vize başvurusu sahibinin turistik vize talebini açıklayan bir dilekçe yazılmalıdır.
 

Teleks Numarası

Özbekistan Cumhuriyeti’ne Turistik seyahat etmek isteyen kişilerin aldıkları Teleks numaralarını evraklarının arasına eklemeleri gerekmektedir.
 

Biyometrik fotoğraf

Özbekistan Turistik Vize başvurusu için istenilen Biyometrik Fotoğrafın standartları; Özbekistan Turistik Vize başvurusu için kullanılacak fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gereklidir. Fotoğraf, 45mm genişlik ve 60mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 2 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.
 

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişilerin Nüfus Cüzdanı fotokopilerini de evraklar arasına koyması gerekmektedir.
 

Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu 

Önceden yapılan uçak ve otel rezervasyonları vize evraklarına eklenmelidir.

Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye'den Özbekistan'a gidecek kişiler Özbekistan Konsolosluğuna yapacakları başvurudan sonraki 3 iş günü içinde sonuçlarını alabilirler. Bunun için sizden istenen belgeler Özbekistan'dan Türkiye'ye gelmek için istenen belgelerle birlikte eksradan ikinci bir form daha olmasıdır. Yani Başvuru formu iki adet istenir. Ancak bir diğer kolaylık ise şudur. En az 6 aylık geçerli bir süresi olan pasaport yerine 3 ay geçerli bir pasaport ile de Özbekistan için vize başvurusu yapılabilir.

Özbekistan Vize Ücretleri

Özbekistan'a yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösteren Özbekistan vize ücretleri zaman zaman değişmektedir. Güncel vize ücretleri için Vize Merkezi Şubelerimizi arayıp daha detaylı ve net bilgi alabilirsiniz.

Özbekistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Özbekistan ticari vizesini 2 farklı şekilde alabilirsiniz.

1 - Özbekistan Türkiye temsilcilikleri olan Özbekistan Büyükelçiliği Ankara vize bölümü ve Özbekistan Başkonsolosluğu İstanbul Vize bölümüne yapılan şahsi başvurularla alabilirsiniz. Özbekistan Başkonsolosluğu ise sadece Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 10.00 ila 12.00 saatleri arasında Özbekistan vizesi başvurularını kabul etmektedir.

2 - Özbekistan Konsolosluğuna şahsen başvuruda bulunmayarak, Özbekistan vize işlemleri için hizmet vermekte olan danışmanlık firmaları aracılığı ile Özbekistan ticari vizesini alabilirsiniz. Özbekistan vize işlemleri için hizmet vermekte olan danışmanlık firmaları işlemlerinizi sizin adınıza yürütür ve şahsi başvuru yapmadan vizenizi almak için hizmet verir.

Bu çerçevede Vize Merkezi Özbekistan Departmanı olarak, deneyimli uzmanlarımızla vize başvurularınızı yapmaya hazırız.

 

daha fazla göster

ÖZBEKİSTAN VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 72
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 72
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2361
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5306
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com