Özbekistan Turistik Vize

Özbekistan için Türkiye Turistik Vizesi

Özbekistan’da vize muafiyetinden faydalanabilecekler dışındaki kişilerin Türkiye seyahati için vize alması gerekmektedir. Türkiye dış temsilciliklerinin olmadığı ülkelerden Özbekistan üzerinden gelecek yabancıların uyruğunda bulundukları ülkeye akredite olan Özbekistan’daki Türkiye dış temsilciliklerine vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Geçerli vizesi olan Özbekistan vatandaşlarının ayrıca ikamet izni almalarına gerek yoktur. Ancak, özel meşruhatla (öğrenim, çalışma vb.) vize ile Türkiye'ye seyahat eden Özbekistan vatandaşlarının vizelerinin geçerlilik sürelerine bakılmaksızın Türkiye'ye girişlerini müteakip bulundukları ildeki Emniyet Müdürlüğü'ne başvurarak ikamet izni almaları ayrıca mecburidir.

Türkiye'de son 180 gün içerisinde toplam kalış izninin 90 günü geçmemesi kaidesi Türkiye'ye yolculuk edecek bütün yabancı ülke vatandaşları için geçerli olduğundan bu kanun Özbekistan için de geçerlidir.

Vize alamadan Türkiye’ye gelen Özbekistan vatandaşları havaalanlarında vize alabilme şansına sahiptir ancak buralarda sıra olması, eksik belge olması vs. nedenlerden dolayı bir sıkıntı yaşamamak adına dilerseniz Özbekistan vatandaşları adına bizler Vize Merkezi olarak sizin adınıza Türkiye vizesi için başvuru yapabiliriz. Daha fazla bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz. 

Turistik Vize için Gerekli Belgeler

1. Vize formu fotokopisi
2. 2 Adet resim
3. Şirket antetli kağıda yazılmış vize talep dilekçesi
4. Özbekistan dış işleri bakanlığından onaylı gidecek kişi adına turistik davetiye, otelde kalınacak ise otel rezervasyonu faksı Özbekistan Konsolosluğuna çekilecek.
5. Şirket faaliyet belgesi (yeni tarihli)
6. Şirket imza sirküleri fotokopisi
7. Şirket vergi levhası
8. Türkiye’ye gidecek olan kişi çalışıyor ise iş evraklarının ibrazı

Not: Vize 2 ila 3 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Resmi pasaporta haiz Özbekistan vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır ve en az 6 ay geçerliliği olması koşuluyla resmi pasaport sahibi Özbekistan vatandaşları Türkiye’ye vizesiz giriş yapabilir.

daha fazla göster

ÖZBEKİSTAN VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 72
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 72
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com