Özbekistan Ticari Vize

Özbekistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Özbekistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Özbekistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Özbekistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Özbekistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

 

Özbekistan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport

Pasaport veriliş tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Varsa eski Pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.

Vize başvuru formu

Özbekistan Ticari Vize başvurularında Vize Başvuru Formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Özbekistan vize başvuru formunun dikkatli doldurulmasına ve formda bildirilen bilgilerin seyahatin gereklerini ispat eden belgelerle desteklenmesine özen gösterilmelidir. Özbekistan vize başvuru formu pasaport, kimlik bilgilerini, seyahat amacını, seyahate dair diğer detayları kapsar ve İngilizce olarak hazırlanmış bir formdur. Özbekistan vize başvurunun doldurulması sırasında Türkçe karakterler kullanılmamalıdır.

Vize Talep Dilekçesi

Özbekistan Ticari Vize başvurusu sahibinin Ticari Vize talebini açıklayan bir dilekçe yazılmalıdır. Ticari seyahat amacınızı açıkladığınız dilekçe ne kadar süre için vize talebinde bulunduğunuzu da içermelidir.

Özbekistan’dan Davetiye - Teleks Numarası

Özbekistan Cumhuriyeti’ne Ticari seyahat etmek isteyen kişilerin aldıkları Teleks numarası Özbekistan vize davetiyesidir. Özbekistan’da görüşmeye gittiğiniz firma yetkililer sizin vize talep dilekçenizi Özbekistan Dışişleri Bakanlığına bildirirler ve bakanlıktan bir teleks numarası alırlar. Özbekistan’a yapılan seyahatlerde teleks numarasız başvurular kabul edilmemektedir.

Biyometrik fotoğraf

Özbekistan Ticari Vize başvurusu için istenilen biyometrik fotoğrafın belli standartlarda olması gerekir. Özbekistan Ticari Vize başvurusu için kullanılacak fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gereklidir. Fotoğraf, 45 mm. genişlik ve 60mm. yüksekliğe sahip olması ve fonun beyaz olması gerekmektedir. 2 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişilerin Nüfus Cüzdanı fotokopilerini de evraklar arasına koyması gerekmektedir.

Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu 

Özbekistan seyahatiniz için hazırladığınız belgelerde yer alan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsamalıdır. 

Özbekistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Özbekistan ticari vize başvuruları hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizden bilgi e-mail'i talep edin. Tarafımızdan size gönderilecek olan bilgilendirme e-mail'inde Özbekistan ticari vize prosedürlerine dair bilgileri ve hazırlanması gereken evrak listesini görebilirsiniz. Davetiye niteliği taşıyan Teleks için yapılan başvurular 10 ila 20 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Teleks numarasının çıkış süresi vize başvuru sürecinin dışındadır. Teleks numaranızı aldıktan sonra ancak Vize İşlemleriniz başlayabilir. Özbekistan kanunlarına göre yabancı uyruklu ve vatansız kişiler Özbekistan Cumhuriyeti yürürlükteki yasaları çerçevesinde ülkeye giriş yapabilir ve sadece ilgili ülkeye çıkış vizelerinin varlığı durumunda Özbekistan Cumhuriyeti arazisinden transit geçiş işlemini gerçekleştirebilir. Yabancı uyruklu ve vatansız kişilerin vize işlemleri, Özbekistan Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki konsolosluk şubeleri ve diplomatik temsilcilikler tarafından, yetkilendirilmiş vize acenteleri vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bu çerçevede Vize Merkezi olarak Özbekistan Vizelerinin alınması sürecinde size yardımcı olmaya hazırız.

Özbekistan Devleti vize verirken, Özbekistan’dan Özbek kişi veya firmaların davetiye göndermesine büyük önem vermekte ve bu konuda hassasiyet göstermektedir.  Bu çerçevede, Özbekistan’a çalışma ve görev amacıyla yapılan ziyaretlerde vize alabilmek için, sizi davet eden kurumun (firma, şirket) Özbekistan Dışişleri Bakanlığı’na istek mektubu (dilekçe) ile başvuruda bulunması gerekmektedir. Dilekçenin incelenmesinin akabinde, Özbekistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ilgili kararı Özbekistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Başkonsolosluğu’na bildirir. İlgili Özbek Temsilcilik aldığı talimat gereğince vize ita eder.

Özbekistan’da görüşme yapılacak olan firmanın faaliyet alanı ticari vize başvurusunda bulunan vize başvuru sahibinin sahibi olduğu veya çalıştığı firmanın faaliyet alanıyla benzer olması vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir.

Özbekistan Vize Merkezi departmanı Özbekistan ticari vize işlemlerine dair sorularınıza güncel bilgilere dayanarak bilgilendirme yapar. Güncel evrak listesini talep ettikten sonra bilgilendirme mail’İ çağrı merkezimiz tarafından size gönderilmektedir. Hazırladığınız evrakları ulaştırdığınızı takdirde işlemleriniz hızla yapılacaktır.

Özbekistan Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye'den Özbekistan'a gidecek kişiler Özbekistan Konsolosluğuna yapacakları başvurudan sonraki 3 iş günü içinde sonuçlarını alabilirler. Özbekistan ticari vize başvurusu yapılmadan önce konsolosluğun resmi tatillerden dolayı kapalı olduğu günler dikkate alınmalıdır. İş günleri tatil g Başvurusu yapıldıktan sonra Özbekistan vizesinin çıkış süresi 3-4 iş günüdür.

Özbekistan ticari vizesi için Özbekistan'da görüşme yapılacak firmadan davetiye talep edilmelidir. Özbekistan davetiyesi teleks numarası olarak adlandırılmaktadır. Teleks numarası Özbekistan Dışişleri Bakanlığından alınmaktadır. Teleks numarasının çıkışı 10 ile 20 iş günüdür ve bu süre vize başvuru süresini kapsamamaktadır.

Özbekistan Vize Ücretleri

Özbekistan'a yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösteren Özbekistan ticari vize ücretleri vize süresi ve seyahat amacına göre değişiklik gösterebilir. Talep ettiğiniz vize türü bir giriş-çıkış hakkı taşıyabilir veya daha fazla giriş yapılmasına sebebiyet veren daha uzun süreli vize başvurusu da yapılabilir.

Detaylı bilgi için buraya tıklayın: Özbekistan Vize Ücreti

 

daha fazla göster

ÖZBEKİSTAN VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 72
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 72
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2361
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5306
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com