Özbekistan Aile Ziyareti Vizesi

Özbekistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Özbekistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Özbekistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Özbekistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Özbekistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

Özbekistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Pasaport
Pasaport veriliş tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Varsa eski Pasaport, yoksa eski pasaportun olmadığına ya da kaybolduğuna dair yazılmış dilekçe olmalıdır.
 

Vize başvuru formu
Özbekistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize müracaatı için Özbekistan Vize Başvuru Formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Başvuru Formunun dikkatli ve eksiksiz doldurulmasına ve formda beyan edilen bilgilerin seyahatin gereklerini kanıtlayıcı belgelerle desteklenmesine özen gösterilmelidir.

Vize Talep Dilekçesi
Özbekistan Ticari Vize başvurusu sahibinin Ticari Vize talebini açıklayan bir dilekçe yazılmalıdır.
 
Teleks Numarası
Özbekistan Cumhuriyeti’ne Ticari seyahat etmek isteyen kişilerin aldıkları Teleks numaralarını evraklarının arasına eklemeleri gerekmektedir.
 
Biyometrik fotoğraf
Özbekistan Ticari Vize başvurusu için istenilen Biyometrik Fotoğrafın standartları; Özbekistan Ticari Vize başvurusu için kullanılacak fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gereklidir. Fotoğraf, 45mm genişlik ve 60mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 2 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 
Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişilerin Nüfus Cüzdanı fotokopilerini de evraklar arasına koyması gerekmektedir.

Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu 
Özbekistan seyahatiniz için hazırladığınız belgelerde yer alan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsamalıdır. 

Özbekistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl alınır?

Özbekistan vize işlemlerinde bölge ayrımı olmadığı için Türkiye’nin her yerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Vize Merkezi Özbekistan vize işlemlerinizi sizin adınıza yürütün ve takibini yapar.

Özbekistan aile ve arkadaş vizesi evraklarınızı tam olarak hazırladıktan sonra Vize Merkezine ulaştırın ve vizenizi hızlı bir şekilde alın. Özbekistan vizesi için gerekli evrakların güncel halini Vize merkezi temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Güncel olmayan evraklarla yapılan başvurular kabul edilememektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek Özbekistan vizenizi hemen alın.

1.Vize Merkezi Özbekistan departmanını arayın ve durumunuza uygun evrak listesini talep edin. Gerekli belgeler size mail ile iletilecektir.

2.Özbekistan vizesi için evrakları hazırladıktan sonra elden veya kargo ile Vize Merkezi ofisine ulaştırabilirsiniz.

3.Hazırladığınız evraklar hemen işleme alınır ve varsa eksik evrak bilgisi sizinle paylaşılır.

4 Bütün evraklar tam olduğunda başvurunuz yapılır ve vize sonucu açıkladığında pasaportunuz belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilir.

Özbekistan’dan Davetiye

Özbekistan’a yapılan tüm vize başvurularında seyahatin amacına göre davetiye hazırlanması gerekir. Özbekistan aile ve arkadaş ziyareti veya özel ziyaret vizesi başvurularında aşağıdaki prosedür uygulanmaktadır.

Sizi ülkeye davet eden Özbek vatandaşı, ikamet etmekte olduğu yerdeki İçişleri Bakanlığı Temsilciliği aracılığıyla bir davetiye hazırlar ve bu davetiyeyi Türkiye’de bulunan vize başvuru sahibine ulaştırır.

Özbekistan vize davetiyesi Özbekistan’dan bakanlık onaylı bir teleks numarasıdır. Bu teleks numarası vize talep dilekçenizin değerlendirildiğini de gösterir niteliktedir.

Davetiye ilgili Türk vatandaşına ulaştıktan sonra, davet eden Özbek vatandaşı davetiyenin aslı ile birlikte Özbekistan Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Konsolosluk Kurumunun Vize birimine başvuracaktır. Dilekçenin incelenmesi akabinde, Özbekistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ilgili kararı Özbekistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Başkonsolosluğu’na bildirir.

Belirlenen düzene uygun olarak belgelerinin tesliminden itibaren, özel ve tüzel şahıslar tarafından İçişleri Bakanlığı’na sunulan dilekçeleri değerlendirme süresi 10 iş günüdür.

 

Özbekistan Vizesi hakkında önemli uyarı!

Özbekistan vize başvurularında kullanılacak olan davetiye yani teleks numarası sadece başvurulan vize türüne özeldir. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi için hazırlanan davetiye ile turistik vize başvurusu anlamına gelmemektedir. Aile ve arkadaş ziyareti davetiyesi konaklayacağınız özel adresteki kişiler tarafından gönderilir, turistik vize başvurularında ise kalınacak otel yetkilileri davetiye hazırlanmasına ön ayak olur. Ticari vize başvurularında Özbekistan’da görüşme yapılacak firma yetkilileri davetiyeyi gönderirler. Özbekistan vizenizi seyahat amacı dışında kullanmamaya özen gösteriniz.

 

 

 

 

daha fazla göster

ÖZBEKİSTAN VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 72
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 72
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 51
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2361
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5306
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com