Özbekistan Aile Ziyareti Vizesi

Özbekistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Özbekistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Özbekistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Özbekistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Özbekistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

Özbekistan Vizelerini Alma Şartları 

Özbekistan kanunlarına göre yabancı uyruklu ve vatansız kişiler Özbekistan Cumhuriyeti yürürlükteki yasaları çerçevesinde ülkeye giriş yapabilir ve sadece ilgili ülkeye çıkış vizelerinin varlığı durumunda Özbekistan Cumhuriyeti arazisinden transit geçiş işlemini gerçekleştirebilir.

Yabancı uyruklu ve vatansız kişilerin vize işlemleri, Özbekistan Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki konsolosluk şubeleri ve diplomatik temsilcilikler tarafından, yetkilendirilmiş vize acenteleri vasıtasıyla gerçekleştirilir.

Bu çerçevede Vize Merkezi olarak Özbekistan Vizelerinin alınması sürecinde size yardımcı olmaya hazırız.

Özel ziyaret (Aile Ziyareti) amacı ile vize alımı

Sizi ülkeye davet eden Özbek vatandaşı, ikamet etmekte olduğu yerdeki İçişleri Bakanlığı Temsilciliği aracılığıyla bir davetiye hazırlar ve bu davetiyeyi Türkiye’de bulunan vize taliplisine ulaştırır.

Davetiye ilgili Türk vatandaşına ulaştıktan sonra, davet eden Özbek vatandaşı davetiyenin aslı ile birlikte Özbekistan Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Konsolosluk Kurumunun Vize birimine başvuracaktır. Dilekçenin incelenmesi akabinde, Özbekistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ilgili kararı Özbekistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Başkonsolosluğu’na bildirir.

Belirlenen düzene uygun olarak belgelerinin tesliminden itibaren, özel ve tüzel şahıslar tarafından İçişleri Bakanlığı’na sunulan dilekçeleri değerlendirme süresi 10 iş günüdür.

Özbekistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Pasaport

Pasaport veriliş tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Varsa eski Pasaport, yoksa eski pasaportun olmadığına ya da kaybolduğuna dair yazılmış dilekçe olmalıdır.
 

Vize başvuru formu

www.evisa.mfa.uz web sayfasında on-line olarak doldurulmaktadır. Özbekistan Turistik Vize müracaatı için Özbekistan Vize Başvuru Formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Başvuru Formu’nun dikkatli ve eksiksiz doldurulmasına ve formda beyan edilen bilgilerin seyahatin gereklerini kanıtlayıcı belgelerle desteklenmesine özen gösterilmelidir.

Vize Talep Dilekçesi

Özbekistan Ticari Vize başvurusu sahibinin Ticari Vize talebini açıklayan bir dilekçe yazılmalıdır.
 

Teleks Numarası

Özbekistan Cumhuriyeti’ne Ticari seyahat etmek isteyen kişilerin aldıkları Teleks numaralarını evraklarının arasına eklemeleri gerekmektedir.
 

Biyometrik fotoğraf

Özbekistan Ticari Vize başvurusu için istenilen Biyometrik Fotoğrafın standartları; Özbekistan Ticari Vize başvurusu için kullanılacak fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gereklidir. Fotoğraf, 45mm genişlik ve 60mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 2 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.
 

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

Özbekistan Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişilerin Nüfus Cüzdanı fotokopilerini de evraklar arasına koyması gerekmektedir.

Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu 

Özbekistan seyahatiniz için hazırladığınız belgelerde yer alan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsamalıdır. 

Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye'den Özbekistan'a gidecek kişiler Özbekistan Konsolosluğuna yapacakları başvurudan sonraki 3 iş günü içinde sonuçlarını alabilirler. Bunun için sizden istenen belgeler Özbekistan'dan Türkiye'ye gelmek için istenen belgelerle birlikte eksradan ikinci bir form daha olmasıdır. Yani Başvuru formu iki adet istenir. Ancak bir diğer kolaylık ise şudur. En az 6 aylık geçerli bir süresi olan pasaport yerine 3 ay geçerli bir pasaport ile de Özbekistan için vize başvurusu yapılabilir.

Özbekistan Vize Ücretleri

Özbekistan'a yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösteren Özbekistan vize ücretleri zaman zaman değişmektedir. Güncel vize ücretleri için Vize Merkezi Şubelerimizi arayıp daha detaylı ve net bilgi alabilirsiniz.

Özbekistan Vize Başvuru Formu

Özbekistan vize başvuru formu yukarıda anlatılan vize başvuru formu ile aynı özellikleri taşır. Ancak Türkiye için ayrıca Rusça seçeneği de eklenmiştir. Yine de bu formu Türkçe olarak bulabilirsiniz. Başvuru formunu dilerseniz Vize Merkezi şubelerimizden alabilirsiniz. Özbekistan vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi Vize Merkezi ofislerimizden bizi arayarak daha anında elde edebilirsiniz.

 

 

daha fazla göster

ÖZBEKİSTAN VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 72
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 72
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 72
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2361
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5306
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com