Özbekistan Aile Ziyareti Vizesi

Özbekistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Özbekistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Özbekistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Özbekistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Özbekistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

Özbekistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl alınır?

Özbekistan vize işlemlerinde bölge ayrımı olmadığı için Türkiye’nin her yerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Vize Merkezi Özbekistan vize işlemlerinizi sizin adınıza yürütün ve takibini yapar.

Özbekistan aile ve arkadaş vizesi evraklarınızı tam olarak hazırladıktan sonra Vize Merkezine ulaştırın ve vizenizi hızlı bir şekilde alın. Özbekistan vizesi için gerekli evrakların güncel halini Vize merkezi temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Güncel olmayan evraklarla yapılan başvurular kabul edilememektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek Özbekistan vizenizi hemen alın.

1. Vize Merkezi Özbekistan departmanını arayın ve durumunuza uygun evrak listesini talep edin. Gerekli belgeler size mail ile iletilecektir.
2 .Özbekistan vizesi için evrakları hazırladıktan sonra elden veya kargo ile Vize Merkezi ofisine ulaştırabilirsiniz.
3. Hazırladığınız evraklar hemen işleme alınır ve varsa eksik evrak bilgisi sizinle paylaşılır.
4. Bütün evraklar tam olduğunda başvurunuz yapılır ve vize sonucu açıkladığında pasaportunuz belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilir.

Özbekistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

1. Pasaport. Özbekistan ziyaretçi vizesi için seyahat süresi an az 6 ay geçerliliği olan pasaport gereklidir. 
2. Vize başvuru formu. Özbekistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize müracaatı için Özbekistan vize başvuru formu verilmesi gereken bir diğer evraktır.  Özbekistan vize başvuru formunda ziyaretçi vizesi için başvuruda bulunacak kişilerden istenen tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. Özbekistan vize formu Türkçe olarak doldurulabilmektedir.
3. Biyometrik fotoğraf. Özbekistan Ticari Vize başvurusu için istenilen Biyometrik Fotoğrafın standartları; Özbekistan Ticari Vize başvurusu için kullanılacak fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gereklidir. Fotoğraf, 35mm genişlik ve 45mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 2 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.

Özbekistan Vize Davetiyesi Alınmalı mı?

Özbekistan’a yapılan tüm aile ve arkadaş ziyareti vize başvurularında seyahatin içeriğine göre hazırlanmış davetiyenin verilmesi gereklidir. Bu belge belirli şartlar altında belirli prosedürlerin izlenmesi halinde alınabildiği için Özbekistan vize davetiyesi nasıl alınır olduğu bilinmeliydi. Ancak Ekim 2017 itibariyle Özbekistan vize davetiyesi Özbekistan turistik, ticari ve ziyaretçi vizesi başvuruları için şart olmamaktadır. Bu tarihten itibaren aile ve arkadaş ziyareti vizesi için davetiye alınmasına ve Özbekistan vize davetiyesi nasıl alınır olduğunun bilinmesine gerek yoktur. Başvurulan vize türüne özel olarak hazırlanan davetiyenin getrilme şartı artık aranmasa da seyahat amacınıza uygun olan vize türü için başvuruda bulunmanızın gerektiği hala geçerlidir. Turistik vize ile aile ve arkadaşınızın yanında kalamamakta olup bir otelde kalmanız gereklidir. Ayrıca aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile ticari faaliyette bulunma hakkınız yoktur. Özbekistan vizenizi seyahat amacı dışında kullanmamaya özen gösteriniz.

Özbekistan Aile Ziyaret Vizesi Çıkış Süresi

Özbekistan aile ziyaret vizesinin çıkışı Özbekistan Konsolosluğunun vize başvurunuzu olumlu olarak sonuçlandırırsa gerçekleşmekte olup, bu durumun olması halinde ziyaretçi vizesinin çıkış süresi Özbekistan vize işlemleri sırasındaki duruma bağlıdır. Özbekistan vize işlemleri sırasına herhangi bir sorun veya farklı bir durumun olmaması halinde Özbekistan aile ziyaret vizesi çıkış süresi ortalama 3-5 iş günüdür. Özbekistan vize işlemleri için hesaplanan ortalama süre iş günü olarak sayıldığından vize işlemlerinin hafta sonlarına veya Özbekistan konsolosluğunun resmi tatil günlerine denk gelmesi vize işlemleri için geçen toplam süreyi etkileyebilir. Vize başvuruların yoğun olduğu bir dönemde yapılması da vize işlem süresini etkileyebilmektedir. Bunların dışında, Özbekistan Konsolosluğunun vize işlemleri sırasında sizden ek evrak istemesi, sizi mülakata çağırması, hakkınızda daha detaylı araştırma yapması gibi size yönelik farklı bir durum olması halinde de Özbekistan aile ziyaret vizesi için işlem süresi etkilenebilmektedir. Özbekistan aile ziyaret vizesi için gereken tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanıp Özbek makamlarının istediği koşullara uyması halinde Özbekistan vize işlem süresi sırasında böyle durumlarla karşılaşma ihtimali daha az olmaktadır. Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız halinde temsilcilerimiz Özbekistan ziyaretçi vizesi için gereken belgelerin Özbek makamlarının istediği koşullara göre hazırlamakta ve vize işlemleri sırasında Özbekistan makamlarının sizden bir talep istediğine ilişkin haber alması durumunda bunu size bildirip çözüm üretmeye çalışarak size yardımcı olmaktadır. Özbekistan aile ziyaret vizesi için yardım alarak daha sağlıklı ve daha kolay bir başvuruda bulunabilmeniz için Vize Merkezi temsilcilerimizi telefon ya da e-mail yoluyla arayınız.

Özbekistan Aile Ziyaret Vizesi Ücreti

Özbekistan aile ziyaret vizesi ücreti her zaman aynı olmayıp ücretler belirli zamanlarda değişebilmektedir. Özbekistan Konsolosluğu veya Büyükelçiliğinin aile ziyaret vizesi ücretine ilişkin değişiklik yapmakla yetkili olduğu gibi Türkiye ve Özbekistan arasındaki ikili ilişkiler arasında yaşanan gelişmeler de ücrete etki edebilmektedir. Zaman dışında Özbekistan aile ziyaret vizesi ücretine vize başvuru sahibinin yaşı da etkileyebilmekte olup Amerikan vatandaşı 16 yaşına kadar olan kişiler için uygulanan ücretlerde farklılık olabilmektedir. Ayrıca, Özbekistan aile ziyaret vizesi ücreti vizeye başvuran kişinin vatandaşlığına bağlı olarak da değişip Tacikistan, Amerika, Kırgızistan, Japonya ve Türkmenistan vatandaşları kendi para birimlerinin Özbek para birimleri karşısındaki değere bağlı olarak Özbekistan vize ücretini farklı miktarda ödemektedir. Özbekistan aile ziyaret vizesi ücretine ilişkin bilgileri güncel olarak öğrenebilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız. Özbekistan aile ziyareti vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda ödemeniz gereken ücret vize ücreti, konsolosluk harcı, randevu ücreti ve hizmet bedelini içermektedir. Vize için hazırladığınız evrakları şubelerimize şahsen getirebileceğiniz gibi kargo veya kurye aracılığıyla göndermeniz durumunda da hizmet almanız mümkündür. Kargo veya kurye hizmetinin masrafları ise vize başvuru sahibi tarafından karşılanır. Vize Merkezi temsilcilerimiz hazırladığınız evrakları teslim alınca vize başvurusunun gerçekleşmesi için hiç zaman kaybetmeden harekete geçip vize başvurunuza ilişkin tüm süreç boyunca size destek olmaktadır.

Özbekistan Teleks Numarası Zorunlu mu?

Özbekistan teleks numarası Özbekistan Dışişleri Bakanlığı’nın Özbekistan Konsolosluğuna göndermiş olduğu bir numara ya da kod olmaktadır. Bu kod Özbekistan Dışişleri Bakanlığı’nca onaylanmış olan bir referans numarası olup davetiye belgesi olarak nitelik taşımaktadır. Dolayısıyla Özbekistan davetiyesi Özbekistan teleks numarası olarak da bahsedilip Özbekistan davetiyesi normal davetiyelerden farklı türde bir davetiyedir. Özbekistan teleks numarası eskiden aile ve arkadaş ziyareti vizesi için zorunluydu. Fakat Ekim 2017 tarihi itibariyle Özbekistan ziyaretçi vizesi için Özbekistan teleks olarak adlandırılan özel davetiye uygulaması yürürlükten kaldırılırmıştır. Bu tarihten itibaren Özbekistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi alabilmeniz için Özbek Konsolosluğuna teleks veya başka şekilde bir davetiye vermenize gerek yoktur. Fakat halen Özbekistan vizesi olan kişilerin sahip olduğu vizeye göre Özbekistan’da farklı kurallara uymaya gerekmesi devam etmektedir. Özbekistan’da turistik vize ile aile veya arkadaşınızın yanında kalmanıza hak verilmeyip Özbekistan turist vizesi ile otelde kalma yükümlülüğünüz olmaktadır. Özbekistan’da bulunan aile veya arkadaşınızın yanında kalmanıza aile ve arkadaş ziyareti vizesi alırsanız izin verilmekte olup aile veya arkadaş ziyareti için Özbekistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuruda bulunmalısınız.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6436