Özbekistan Vize

Bulent 08/08/16, 04:29
Ben şoförüm 2014 senesinde Özbekistan'da kaza yaptım aradan 4 ay geçti Tacikistan'a gittim. Tacikistan'dan Özbekistan üzerinden dönüş yapmak istedim fakat Özbekistan'a giremedim o günden beride Özbekistan'a vize alamıyorum buradan konuyla ilgili bana yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler...
Vize Merkezi

Sayın ilgil merhaba,

Soru ve görüşleriniz için teşekkür ederiz.

Özbekistan vize başvuru işlemleri konusunda sizlere yardımcı olabilmemiz için öncelike Çağrı Merkezimizle iletişime geçmelisiniz. Çağrı merkezi yetkilierimiz mevcut durumunuz hakkında bilgi sahibi olması sonrası sizlere gereken desteği sağlayacaktır. Uluslararası geçerli herhangi bir sorununuzun olmaması halinde ise Özbekistan vizenizi almanızı sağlayacağız. Ancak mevcut durumunuz hakkında yetkilerimizi lütfen detaylı bir şekilde bilgilendirmeyi unutmayınız. Vize alımınıza engel teşkil edecek herhangi bir sorun bulunmaması durumunda ise yetkililerimiz tarafınıza bir bilgi mali yönlendirecektir. Bu mailde bulunan evraklarınızı tarafımıza kargo veya üçüncü bir kişi aracılığıyla ulaştırmanız gerecektir. Özbekistan vize başvru işlemleriniz sırasında hazır bulunmanıza gerek yoktur. Kurumumuz bavuru işlemleri sırasında şahsen gelmenize gerek kalmadan Özbekistan vizesini edinmenizi sağlayacaktır.

Faydalı bilgi olarak gön önünde bulundurun; Özbekistan Konsolosluğu veya Özbekistan Büyükelçiliği gerek görmesi halinde her başvuru sahibini vize başvuruları sırasında görme hakkına sahiptir. Ancak bu durum her başvuru sahibi için geçerli değildir. 

Özbekistan vize başvuru işlemlerinizin sonuçlanma süresi 3 ila 7 iş günü arasında değişlmektedir. Bu süre sadece Türkiye' de  gerçekleştirilecek Özbekistan vize başvuru işlemlerinizi kapsamaktadır. Özbekistan Dışişleri Bakanlığından temin edilecek teleks numarası işlemleri ise 2 ila 4 hafta arasında arasında değişen süre aralığında tamamlanacaktır. Acil durumlarınızda ise Yetkililerimizden ''Acil teleks no'' veya ''Acil Özbekistan vize'' hizmeti alabilirsiniz. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde yetkilierimizi işlemlerinizin aciliyeti konusunda bilgilendiriniz. Teleks numaranızı temin etmiiş olmanız halinde ise bilgi mailinde belirtilen evrakları yine mailde bulunan posta adresimize kargo yapınız. Evraklarınızı teslim ldığımıza dair sizeleri bilgilendireceğiz.

Teleks numarasını temin etmiş kişilerin Özbekistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi 3 ila 7 iş günüdür.

Teleks numarası ve Özbekistan vize başvuru işlemlerinin tamamlanma süresi ise 3 ila 5 hafta arasında değişmektedir.

Ekspres teleks numarası ve Ekspres Özbekistian vize başvruu işlemlerinin sonuçlanma süresi 4 ila 6 iş günü arasında değişmektedir.

Önemli bilgi: Özbekistan Konsolosluğu vize başvurularını sadece Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri kabul etmektedir. Salı ve Perşembe günleri Özbekistan vize başvuru işlemlerine dair Konsolosluk tarafından herhangi bir hizmet verilmemektedir.

Değerli ziyaretçimiz Özbekistan vize başvuru işlemleriniz öncesi çağrı merkezimizi arayarak yukarıda belirtilen bilgileri güncel bilgi olması açısından teyit etmeyi unutmayınız.

iyi günler dileriz... 

  

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.