Oturum

Özbekistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


  Özbekistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Özbekistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Özbekistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Özbekistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin.

 

YABANCILARIN ÖZBEKİSTAN’DA OTURUM İZNİ ALMA ŞARTLARI

Eğer Özbekistan’da ikamet süreniz 3 günden fazla ise, bu durumda bulunduğunuz bölgenin İçişleri makamlarınca oturma kayıt işlemlerinizi yaptırmanıza dikkat etmeniz gerekli olacaktır. Ve böylece pasaportunuza ilgili kayıt damgası basılmış olacaktır.

Aşağıdakileri dikkate almak önemlidir:

- Eğer herhangi bir otelde konaklıyor iseniz, bu durumda otel yönetimi pasaport kayıt işlemlerinizle ilgili bizzat kendisi ilgilenecektir;

- Eğer siz özel bir evde veya dairede konaklıyor iseniz, bu durumda ev veya daire sahibinin katkıları ile evin veya dairenin bulunduğu bölgenin emniyet organına müracaat ederek pasaport kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pasaport kayıt işlemi harcı 20 ABD Doları ve daha fazla tutabilir (ülkede bulunma sürenize bağlı olarak) ve Özbekistan Cumhuriyeti’nin milli para birimi ile tahsil edilir.

NOT: Özbekistan Cumhuriyeti sınırlarını geçtiğiniz andan itibaren pasaportunuz her an denetlenebilir ve pasaport kayıt işlemi mührünün bulunmadığı durumlarda memuri ceza ödemeye maruz kalabilirsiniz (Özbekistan’da bulunduğunuz süre içinde pasaportunuzun kayıt işleminin yapılmadığı süreye bağlı olarak).

Diplomatik pasaport hamilleri, parlamento ve hükümet heyet başkanları, onların aile fertleri, heyet içinde yer alan teknik personel, BMT pasaportu hamilleri, 18 yaş altındaki şahıslar geçici ikamet kaydından muaftır.

Vize merkezi Özbekistan Departmanı olarak, deneyimli uzmanlarımızla size vize ve oturum alma konularında yardımcı olmaya hazırız.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon Et