Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Özbekistan Vize Merkezi, Konya

Konya Özbekistan Vize İşlemleri

Konya’da yaşayan kişiler Özbekistan vize başvurularını, Konya Vize Merkezi Özbekistan Şubesi aracılığıyla yapabilirler. Konya Vize Merkezi Özbekistan bölümü vize işlemleri alanında deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. Konya veya çevre şehirlerde yaşıyorsanız Konya Özbekistan vize başvurusu işlemleriniz için Konya Vize Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz ya da Konya Vize Merkezi temsilcilerimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

Konya Vize Merkezi, Özbekistan vizesi işlemlerinizi süratli ve kolay olarak gerçekleştirmenize destek olur. Özbekistan vize işlemleri için hazırlanması gereken dilekçe ve sponsorluk yazılarının formatı, doldurulması gereken formlar, vize işlemleri için randevu alma ve Özbekistan vizesi başvuruları için çok sayıda belgeyi bulunduran evrak dosyasının takibinin yapılması Konya Vize Merkezinin çalışma alanına dahildir.

Özbekistan vize başvuruları için Konsolosluklara göre bölge ayrımı olmamaktadır. Konya, Kahramanmaraş, Afyon, Isparta, Kütahya, Uşak, Kırşehir, Niğde, Nevşehir, Karaman, Mersin’den yapılacak Özbekistan vizesi için başvurular Konya Vize Merkezine yapılabilmektedir.

Vize Merkezi aracılığıyla Konya Özbekistan Vizesi İşlemleri

 1. Vize Merkezi temsilcilerimizi ile irtibat kurarak seyahat amacınıza ve durumunuza uygun evrak listesinin güncel hali için istekte bulunun.
   
 2. Size e-posta ile bildirilmiş olan gereken evrakları hazırlayın.
   
 3. Evrakları kargoyla yollayarak veya bizzat getirerek Vize Merkezi Konya şubemize teslim edin.
   
 4. Vize sonucunuz açıklandıktan sonra pasaportunuz temsilcilerimize bildirmiş olduğunuz adrese posta yoluyla gönderilecektir.

Konya Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Konya Özbekistan Vizesi İşlemleri için teslim edilmesi gereken evrak listesinin en güncel halini Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibata geçinerek öğrenebilirsiniz. Özbekistan Vize evrakları zamana bağlı olarak mevcut koşullar altında değişebilmektedir. Güncel olmayan evraklarla bulunulan vize başvuruları geri çevrilmekle birlikte, eksik evraklarla yapılan başvurular ret olarak değerlendirilebilmektedir. Vize Merkezi Konya Özbekistan departmanı başvuru belgelerini Özbekistan vize prosedürlerine göre hazırlamanızda size yardımcı olur. Belgelerin özelliğine göre orijinal veya fotokopi olarak verilmesi, belgelerin hangi formatlarda hazırlanması gerektiği, belgelerde yer alan bilgilerin hangisi olması gerektiği gibi Özbekistan vize başvurularına ilişkin verilecek sonuca etkisi olan faktörlerde Konya Özbekistan Vize Merkezi sizi en iyi şekilde yönlendirmektedir.

Özbekistan vizesi için gerekli olan evraklar Özbekistan Konsolosluğunca istenen evraklardır. Yetkili Özbekistan kurumları evraklara ilişkin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Konya Vize Merkezi bu kurumlar tarafından içeriği belirlenen gerekli belgelerin isteklerine uygun olarak hazırlanmasında yardımcı olur.

Özbekistan vizesi için istenenlerin belgelerin ayrıntılarına özellikle önem verilmelidir. Pasaportun, vize başvuru formunun, biyometrik fotoğrafların Özbek makamlarının istediği kriterlere uygunluğu çok önemlidir. Bu evrakların sunulma şekliyle ilgili uzman çalışanlarımız size yardım etmektedir.

Konya Özbekistan Vizesi Kaç günde çıkar?

Konya Vize Merkezi Konya şubesi aracılığıyla Özbekistan vizesi için başvuruda bulunan yolcularımızın vize işlemleri ortalama 3 ila 5 iş gününde sonuçlanır. Vize sonucuna ilişkin verilen kararlar yalnızca Özbekistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliğine aittir. Belirtilen vize işlem süresi Özbekistan Konsolosluğunun yoğun olması halinde farklılık gösterebilmektedir. Özbekistan Vize işlemlerini Konya Vize Merkezi aracılığıyla yapacak olan kişilerin konsolosluğun yoğunluğuna ile turizm sezonundaki Özbekistan vize başvurularına yönelik yoğunluğa dikkat ederek başvuruda bulunmalarını öneririz. Konya Özbekistan vize başvurularınızı seyahat tarihinize 1 ay kala başlatabilme olanağınız vardır. Başvurunuzun olumlu olarak değerlendirilmesi halinde vizenizin süresi Özbekistan vize talep dilekçesinde beyan ettiğiniz seyahat tarihinden itibaren sayılır.

Konya Vize Merkezi Özbekistan Vizesi Ücretleri

Özbekistan vizesi için başvuruları Konya’dan yapacak olan kişiler ücretlere ilişkin bilgiyi Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail veya telefonla irtibata geçerek alabilirler. Konya Vize Merkezi konsolosluk harçları, Özbekistan vizesi ücretlerini ve koordinasyon ücretlerini kapsamaktadır. Koordinasyon ücretleri vize başvuru formu doldurumu, randevu alımı ve vize hakkındaki diğer pek çok yardımı içermektedir. Özbekistan vizesi ücretleri Özbekistan Konsolosluğunun yetkisi altında değişebilmektedir. Vize ücretlerine ilişkin güncel bilgi alabilmek için lütfen temsilcilerimizle telefon veya e-posta ile irtibata geçin.

Konya'dan Özbekistan Vizesi Başvurusunda bulunacak yabancılar hakkında

Türkiye’de ikamet eden yabancıların Konya’da Özbekistan vizesi için başvuruda bulunabilmeleri için Türkiye oturma izni ve çalışma izni belgelerinin olmaları gerekmektedir. Konya Vize Merkezi aracılığıyla Özbekistan vizesi için başvuru yapacak olan yabancı uyruğa sahip kişilerin oturma izinlerinin geçerlilik süresi Özbekistan seyahati sonrasında en az 6 ay olmalıdır.

Konya’dan yapılacak vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar

 • Özbekistan vizesi için Konya’dan gerçekleştireceğiniz başvurular, İstanbul veya Ankara’dan gerçekleştirilenlere göre sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.
 • Seyahat maksadınızın önceden belirlenmesi işlemlerinizin süratle yapılması bakımından önemlidir. Seyahat maksadınızı netleştirmek ile ilgili Konya Vize Merkezi temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.
 • Vize için hazırladığınız evrakların eksiksiz olup bu evrakların başvurduğunuz vizeye bağlı olarak sizden istenen tüm bilgileri bulundurduğuna dikkat ediniz. Evrakların eksik veya güncel olmaması vize başvuruların geri çevrilmesine veya ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

 

 

daha fazla göster

Vize Merkezi Personel

Özbekistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz