Taşkent Büyükelçiliği

Türkiye Taşkent Büyükelçiliği

Türkiye Taşkent Büyükelçiliği Türkiye vize işlemleri olmak üzere diğer izinleri de yasal olarak düzenleme gibi işlemleri de yapan resmi bir kurumdur. Türkiye Taşkent Büyükelçiliğinde vize işlemlerinizi yapacaksanız öncelikle randevu alıp gitmeniz gerekir. Türkiye Taşkent Büyükelçiliği pasaport sahibi olmayan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmez.

Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçiliği'nden Türkiye vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçiliği Akademik Yahya Gulyamov Ko’chasi. No:87 Taşkent/Özbekistan adresinde bulunur.

Özbekistan Vatandaşları için Türkiye Vizelerine başvruru

Türkiye Vize kabul saatleri Pazartesinden Cumaya (09:00 -13.00 )(14:00 -18.00 ) arasıdır. Eğer Türkiye Konsolosluk bölümünden vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız.

Türkiye vizesi 2 veya 3 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Türkiye Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Türkiye vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız. Bunları sizler için belgeler kısmında topladık.

----

Ayrıca TC Türkiye Taşkent Büyükelçiliğine Türkiye vizesi için başvuruda bulunacaksanız Türkiye için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Türkiye Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir.

Resmi ve hizmete mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi değildir. Bu gruptaki pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz olarak Türkiye’de kalabilir. Tek girişli vize turistik veya iş amaçlı kullanılabilir bir vizedir ve verildiği tarihten itibaren 6 ay için geçerlidir ve pasaport sahibine Umman’da azami 30 gün kalma hakkı tanıyan bir vize türüdür.

Eğer vize için başvuru yapacaksanız öncelikle sizden istenen başvuru formunu doldurmalısınız. Aşağıda bu form ile bilgileri sundur:

Özbekistan Vatandaşları için Türkiye Vizesi Başvuru Formu

Türkiye vize başvuru formu Türkiye Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Türkiye vizesi alınmasında gereklidir. Türkiye vizesi başvuru formu Türkiye Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Türkiye Büyükelçiliğinde Türkiye vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Türkiye vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Türkiye vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Türkiye vizesi başvuru formu Türkçe– Özbek dili ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Türkiye vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

Türkiye vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Türkiye vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Türkiye vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Bilinmesi Gerekenler


• Vize başvurusu için verilen formlar başvuru sahipleri tarafından imzalanmak zorundadır.
• Planlarınızı minimum 60 gün öncesinden yapmanız olası aksaklıklar için daha yararlıdır.

Türkiye vizesi almak için bilmek istediğiniz başka bilgiler olursa bizi arayıp daha ayrıntılı bilgi edilebilirsiniz. Vize Merkezi olarak, deneyimli uzmanlarımızla sizlere her konuda bilgi vermeye ve yardımcı olmaya hazırız.

Türkiye Taşkent Büyükelçiliği Adres

Akademik Yahya Gulyamov Koc'hasi No:87 Taşkent/Özbekistan

Türkiye Taşkent Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Telefon: +(998) 71 113 03 00, Konsolosluk: +(998) 71 113 03 43 +(998) 71 113 03 44

Faks: +(998) 71 113 03 33

 

Türkiye Taşkent Büyükelçiliği Ulaşım Haritası 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon