Özbekistan Başkonsolosluğu İstanbul

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Özbekistan vize işlemleri için Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu'na başvuruda bulunabilirler.
Türkiye’de ikamet eden Özbekistan vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapmaları gerekmektedir.
Kısa süreli Özbekistan vizeleri olarak kabul edilen Özbekistan Turistik Vizesi, Özbekistan Ticari Vizesi ve Özbekistan Aile Ziyareti Vizesi başvuruları Vize Hizmet Merkezlerine yapılabilmektedir.

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu

Özbekistan'ın Türkiye'de Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda; Başkonsolos görevleri Başkonsolos, Konsolos ve Başkatip tarafından yürütülmektedir.

 

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu Mesai Saatleri

Özbekistan Konsolosluğu Pazartesi-Cuma: 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Özbekistan Başkonsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Özbekistan vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İstanbul Özbekistan Başkonsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler.

Özbekistan Konsolosluğu Vize Başvurusu

Özbekistan Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Özbekistan Konsolosluğu ve Özbekistan Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

Ancak uzun süreli Özbekistan vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Özbekistan Konsolosluğu’na veya Özbekistan Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılmalıdır. Özbekistan Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Özbekistan Turistik vize, Özbekistan Ticari vize ve Özbekistan Aile Ziyareti vize başvuruları yapılabilmektedir.  

Özbekistan vize başvurusu,  aracı kurumlara yapılmış olsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Özbekistan Konsolosluğu’na aittir.

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul Tatil Günleri 

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye ve Özbekistan resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

 

İstanbul Özbekistan Başkonsolosluğu Adres

1 Levent Mah. Levent Cad. Lale Sok. No 8 Beşiktaş

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu Ulaşım Haritası

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 13688