İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ortadogu@vizemerkezi.com

Özbekistan Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Özbekistan Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

İstanbul’dan Özbekistan vizesine başvuru yapacak kişiler Vize Merkezi İstanbul şubemizi arayarak veya şahsen gelerek Özbekistan vize işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştirebilirler.

Lütfen sayfamızda yer alana bilgileri dikkatle okuyun ve başvuru yapmak için Vize Merkezi şubemizi arayınız. Sayfamızdaki adres, telefon ve mail bilgilerimizden İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Özbekistan vize işlemlerinde uzman olan temsilcilerimiz önceliklerinizi göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu sonuç odaklı ele alarak ihtiyacınızı olan Özbekistan vizesini almanızda size destek olacaklardır.

Detaylı bilgi için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya İstanbul@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize talebinizi bildirin.

Özbekistan vizenizi İstanbul’dan almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Adım: İstanbul Vize Merkezinin çağrı merkezini arayarak Özbekistan vizesi için gerekli evrakları mail olarak talep edin. Durumunuza uygun evrak listesi ve vize prosedürü tarafınıza mail ile bildirilecektir.
  2. Adım: Bilgilendirme mail’inde belirtilen gerekli belgeleri hazırlayın.
  3. Adım: Özbekistan vizesi için gerekli evrakları ofisimize kargo veya kurye ile ulaştırabileceğiniz gibi şahsen ve randevu almadan gelerek de yapabilirsiniz. Özbekistan vize başvurunuz kısa sürede işleme alınacaktır.
  4. Adım: Evrak tesliminden sonra Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Özbekistan vize başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.
  5. Adım: Vize sonucu Özbekistan Konsolosluğundan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya belirttiğiniz adrese kargo ile gönderimini sağlayabilirsiniz.

Özbekistan vize başvurularınız için İstanbul ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Özbekistan vizesine İstanbul’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, İstanbul Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.

Vize Merkezi – İstanbul ofisimizin çalışma saatleri:

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 19.00 saatleri
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri

Özbekistan vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Özbekistan vizesi İstanbul başvuruları için gerekli evraklar hakkında

İstanbul’dan Özbekistan vize başvuruları için gerekli evrakları Özbekistan Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinde görebilirsiniz. Ancak güncel evrak listesini almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi aramanız gerekmektedir. Özbekistan vize başvurularında durumunuza ve seyahat amacınıza uygun evrakların hazırlaması gerekmektedir.

Lütfen dikkat! Özbekistan vize başvurunuz kabul edilebilmesi için Özbekistan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Eksik evraklarla yapılan Özbekistan vizesi başvuruları kabul edilememektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz doğru başvuru yapabilmeniz için sizden ek evrak talebinde bulunabilir, bu nedenle çağrı merkezimizi arayarak verdiğiniz mail adresiniz güncel kullanımdaki bir adres olması önemlidir. Ayrıca Özbekistan Konsolosluğu vize bölümü görevlileri de ek evrak temin etmenizi talebinde bulunabilirler. Ek evraklar tamamlanana kadar başvurunuz tam anlamıyla işlem görmez.

İstanbul’dan yapılacak Özbekistan vize başvurularda dikkat edilmesi gerekenler

Özbekistan vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığından emin olmalısınız.

Özbekistan vize işlemleri için 1 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır.

İstanbul Vize Merkezi üzerinden Özbekistan vizesine başvuru yapacak kişiler Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğunun tatil günleri ve yoğunluğu da dikkate alınarak başvuruların yapması gerekmektedir.

Seyahat amacınızı netleştirerek durumunuza uygun Özbekistan vize türüne başvuru yapın.

Özbekistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır. Dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat amacı evraklar ibraz edildikten sonra değiştirilemez. Özbekistan vizesi almanız durmunda vizenizin türüne Özbekistan'da uymanız gereken farklı kurallar vardır. Örneğin turistik vize ile Özbekistan'da otelde kalmak zorundasınız. Ülkeden ayrılışınızda kaldığınız otelden aldığınız faturayı göstermeniz gerekmektedir. Turistik vize ilşe Özbekistan'da bir yakınızın yanında kalamazısınız. Özbekistan’a aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile gidecek olanlar Özbekistan aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvurarak gerekli evrakları buna göre hazırlamalıdırlar. Özbekistan'da ticari faaliyette bulunmanıza yalnızca Özbekistan ticari vize almanız durumunda izin verilir. Bunlar gibi sert protokolleri olan Özbekistan vizesine dikkatli şekilde başvuru yapmak hukuki süreçlere girilmemesi açısından büyük önem arzetmektedir.

Özbekistan Vize Başvuru evraklarınız tam olmalıdır.

Özbekistan vize başvurusundaki gerekli evrakları tarafınıza gönderilen bilgilendirme mail’indeki açıklamalar doğrultusunda hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapılan başvurular Özbekistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Böyle durumlarda başvurunuz gerçekleşmez veya yapılmış olsa bile başvuru ret ile sonuçlanabilir.

Özbekistan vizesi için gerekli evrakları hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Özbekistan İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimiz daima size destek vereceklerdir.

Özbekistan seyahat tarihlerinizi netleştirin

İstanbul’dan yapılan Özbekistan vize başvurularında dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleriniz net ve benzer olmalıdır. Bütün evraklar bir tutarlık içinde olmalıdır. Tarih içeren bütün evraklar özellikle dikkat edilmelidir.

Konsolosluk vizenizi evraklarda belirtilen tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Özbekistan Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak her koşulda vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihten itibaren geçerli olacaktır.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında

Başvuracağınız Özbekistan vize türü için hotel ve uçak rezervasyonları gerekli evrakların arasında yer alıyorsa Özbekistan vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Özbekistan Konsolosluğu vize bölümü yetkilileri gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanızı talep edilebilir.

Özbekistan Vize İşlemleriniz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

İstanbul’dan yapmış olduğunu Özbekistan vizesine başvurunuz Konsoloslukta işleme girdikten sonra Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla çağrılabilirsiniz. Bu durumda lütfen Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmekte olup Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilindedir. İstanbul Özbekistan Başkonsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilir.

Özbekistan Vizesi ne zaman çıkar?

İstanbul’dan yapacağınız Özbekistan vize başvurularınız 3 ila 5 iş günü arasında değişen süre içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama süre olup kesinlik taşımamaktadır. Vize işlemlerinin Özbekistan Konsolosluğunun tatil olduğu veya yoğun olduğu günlere denk gelmesi, Özbekistan Konsolosluğunun vize işlemleri sırasında mülakata çağırması, ek evrak istemesi, daha fazla araştırma yapması gibi farklı durumların yaşanması vize işlem süresini etkileyebilmektedir.

Vize Merkezi Personel

Özbekistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5986