Özbekistan Vize Başvuru Formu

Özbekistan vize başvurusunda bulunurken eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmanız talep edilir.  

 Özbekistan Vize Başvuru Formu

Başvuru Formunu indirmek için: 

1. Özbekistan Başvuru Formu linkine tıklayınız. 
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz. 

YA DA 
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. Özbekistan Başvuru Formunu bilgisayarınıza kaydedin.

 

Lütfen Dikkat: 
Özbekistan Başvuru Formu PDF formatındadır. 
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Download Adobe Acrobat Reader 

 

Özbekistan Vize Başvuru Formu Hakkında

Özbekistan vize başvuru formu Özbekistan Konsolosluğu ve Özbekistan Büyükelçiliği tarafından hazırlanan, Özbekistan vize başvurusunda bulunan kişileri yakından tanımak, seyahat planlarının ayrıntısını öğrenmek için oluşturulmuş bir formdur. Soruların içeriğine dikkatle cevap verilmelidir ve formda sunulan bilgiler pasaport ve diğer vize evraklarınızdaki bilgilerle uyum içinde olmalıdır. Vize Merkezi Özbekistan vize başvuru formunun Özbekistan vize kurallarına uygun şekilde doldurulmasında size destek olur.

Kişisel bilgileri içeren bölümde ad-soyad, varsa kızlık soyadı, isim değişikliği olduysa eski isim bilgisi, doğum tarihi cinsiyet, vatandaşlık, doğum yeri, vatandaşlık numarası, pasaport numarası, pasaportun veriliş ve bitiş tarihi, pasaport tipi, varsa önceki vatandaşlık bilgisi, medeni durum ve eşin ismi gibi soruları içermektedir.

Seyahat bilgilerini içeren bölüm seyahat tarihleri, ziyaretin süresi, Özbekistan vizesi ile ülkeye giriş sayısı, vize talebinin içeriğini (genel veya acil olabilir), vizenin verildiği yer, transit geçiş ise asıl gidilecek ülke veya ülkelerin isimleri, seyahat amacı ve Özbekistan’da davet eden tarafın bilgilerini (adres, telefon) içermektedir.

Özbekistan’da kalınacak adres, o adrese ait telefon numarası, ziyaretçi sayısı, seyahat tarihi, seyahat amacı, davet eden taraf, seyahatte Özbekistan vize başvurusunda bulunan kişiye eşlik edecek kişinin bilgileri (bu bilgiler başvuru sahibinin pasaportuna eklenecektir) meslek, çalışına şirket ve işteki pozisyonu, iş adresi veya okul adresi, ev adresi, sabit telefon numarası, e-posta adresi bilgileri Özbekistan vize başvuru formunun ek bilgiler kısmında yer alır.

Özbekistan vize başvuru formunda yer alan bilgileriniz pasaportunuz, dilekçeniz, yaptığınız rezervasyon bilgileriyle tutarlı olmalıdır. Vize Merkezi aracılığıyla yaptığınız başvurularda formun nasıl doldurulması gerektiği, dilekçenin nasıl yazılması gerektiği ve vize talebinin nasıl olması gerektiği konularında uzman desteği alacaksınız.Form ve dilekçelere dair ayrıntılar kişiye özel ayrıntılara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuzu anlattığınız takdirde temsilcilerimiz size özel vize çözümleri geliştireceklerdir.

 

 

 

Yükleniyor...