Özbekistan Vizesi Dilekçe Örnekleri

 

Bu sayfada Özbekistan turistik ve ticari vize örneklerini görebilirsiniz. Burada sunulan örneklerden yola çıkarak dilekçeleri durumunuza uygun hale getirmeniz gerekecektir.

Özbekistan turistik vize talepleri vize başvuru sahibi tarafından İstanbul Özbekistan Başkonsolosluğuna veya Özbekistan Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılır. Eğer tur ile seyahat ediliyorsa veya araçla seyahat ediliyorsa buna dair bilgilerin de yer alması gerekir. Özbekistan turistik vize talebinde bulunan kişi sigortalı çalışan ise 2 adet dilekçe yazılması gerekebilir. Şirket tarafından yazılacak şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçe kişinin seyahat tarihleri arasında izinli olduğunu ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılandığını da içermelidir. Özbekistan turistik vize başvurusunda bulunan kişi sigortalı çalışan değil ise yani öğrenci veya ev hanımı ise birinci dereceden yakınların sponsorluğu gereklidir. Özbekistan vize başvuru sahibinin dilekçesinin yanında seyahat masraflarını karşılayacak olan yakının sponsorluk yazısı yazması ve durumu bu dilekçeyle anlatması gerekir.

Özbekistan ticari vize dilekçesi şirket sahibi veya yetkilisi tarafından yazılmalıdır.  Seyahat tarihleriyle birlikte seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı (şirket veya çalışan durumundaki kişinin kendisi veya davet eden firma) belirtilmelidir. Özbekistan ticari vize dilekçeleri firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Ticari ziyaretin niteliği (toplantı, iş görüşmesi, konferans, fuar vb.) mutlaka belirtilmelidir. Ticari vize talep edilen şirket çalışanının şirkette çalıştığı pozisyon dilekçede yer almalıdır

Şirket yetkilisi tarafından yazılan Özbekistan ticari vize dilekçeleri şirketin antetli kağıdına yazılarak firma kaşesini de taşımalıdır. Seyahat masrafları ibaresi konaklamanın seyahat sırasınca ortaya çıkabilecek kaza, hastane masrafı, transfer gibi masrafları da kapsamaktadır. Şirket ve kişilerce gerekli görüldüğü durumlarda bu ayrıntılar Özbekistan vize dilekçesinde yer alabilir.

 

 

Özbekistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

 

 

                                                                                                                                                                             (Tarih)

 

ÖZBEKİSTAN BAŞKONSLOSLUĞUNA (veya ÖZBEKİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE)

İstanbul

 

---/---/--- ve ---/---/--- tarihleri arasında ülkenize turistik amaçlı seyahat edeceğim.

Seyahatimin tüm masrafları tarafımdan karşılanacak olup, vizemin bitiş tarihinden önce ülkenizden

ayrılacağımı garanti ve taahhüt ederim.

Özbekistan turistik vizemin tarafıma verilmesini arz ederim.

 

 

Saygılarımla

 

(İsim-Soyisim)

 

 

Özbekistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

 

 

                                                                                                                                                                             (Tarih)

 

ÖZBEKİSTAN BAŞKONSLOSLUĞUNA (veya ÖZBEKİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE)

İstanbul

 

Şirketimizde …………..(pozisyon) olarak çalışan  …………..(isim-soyad)  ---/---/--- ve ---/---/--- tarihleri arasında ………..............................(Özbekistan’daki firma adı) iş görüşmeleri yapmak için ülkenize ticari amaçlı seyahat edecektir.

Seyahatin tüm masrafları şirketimiz tarafından karşılanacak olup, vizesinin bitiş tarihinden önce ülkenizden ayrılacağını garanti ve taahhüt ederiz.

Özbekistan ticari vizesinin tarafına verilmesini arz ederiz.

 

 

Saygılarımla

 

(Şirket yetkilisinin isim-Soyismi)

 

 

Yükleniyor...