Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Özbekistan Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Özbekistan Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa, Edirne’den Özbekistan vizesine başvuru yapacak kişiler Vize Merkezi Edirne şubemizi arayarak veya şahsen gelerek Özbekistan vize işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştirebilirler.

Lütfen Özbekistan vize işlemleri sayfamızda yer alana bilgileri dikkatle okuyun ve başvuru yapmak için Vize Merkezi Edirne şubemizi arayınız. Sayfamızdaki adres, telefon ve mail bilgilerimizden Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Özbekistan vize işlemlerinde uzman olan temsilcilerimiz önceliklerinizi göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu sonuç odaklı ele alarak ihtiyacınızı olan Özbekistan vizesini almanızda size destek olacaklardır.

Detaylı bilgi için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya edirne@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize talebinizi bildirin.

Özbekistan vizenizi Edirne’den almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Adım: Edirne Vize Merkezinin arayarak Özbekistan vizesi için gerekli evrakları mail ile gönderilmesini talep edin. Durumunuza uygun evrak listesi ve vize prosedürü tarafınıza mail ile bildirilecektir.
  2. Adım: Bilgilendirme e-postasında belirtilen gerekli belgeleri hazırlayın.
  3. Adım: Özbekistan vizesi için gerekli evrakları ofisimize kargo veya kurye ile ulaştırabileceğiniz gibi şahsen ve randevu almadan gelerek de yapabilirsiniz. Özbekistan vize başvurunuz kısa sürede işleme alınacaktır.
  4. Adım: Evrak tesliminden sonra Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Özbekistan vize başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.
  5. Adım: Vize sonucu Özbekistan Konsolosluğundan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya belirttiğiniz adrese kargo ile gönderimini sağlayabilirsiniz.

Edirne Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Özbekistan vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, Edirne Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.

Vize Merkezi – Edirne ofisimizin çalışma saatleri:

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 19.00 saatleri
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri

Özbekistan vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Özbekistan vizesi Edirne başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Edirne’den Özbekistan vize başvuruları için gerekli evrakları Özbekistan Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinde görebilirsiniz. Özbekistan vizesi için gerekli olan güncel evrak listesini mail yoluyla almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi aramanız gerekmektedir. Özbekistan vize müracaatlarında durumunuza ve seyahat amacınıza uygun belgelerin hazırlaması gerekmektedir.

Lütfen dikkat! Özbekistan vize başvurunuz kabul edilebilmesi için Özbekistan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Eksik evraklarla yapılan Özbekistan vizesi başvuruları kabul edilememektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz doğru başvuru yapabilmeniz için sizden el evrak talebinde bulunabilir, bu nedenle çağrı merkezimizi arayarak verdiğiniz mail adresiniz güncel kullanımdaki bir adres olması önemlidir. Ayrıca Özbekistan Konsolosluğu vize bölümü görevlileri de ekstra evrak temin etmeniz talebinde bulunabilirler. Ek evraklar tamamlanmadan başvurunuz tam anlamıyla işlem görmez.

Edirne’den yapılacak Özbekistan vize başvurularda dikkat edilmesi gerekenler

Özbekistan vize başvurusu için yeterli zamana sahip olup olmadığınıza emin olmalısınız. Özbekistan vize işlemleri için başvurunuzu 1 ay öncesinden gerçekleştirebilme imkanınız vardır. Vize başvurularının Özbekistan'a planlanmış olan seyahat tarihine 10 gün daha geç bir süre kala yapılmaması tavsiye edilir. Edirne Vize Merkezi üzerinden Özbekistan vizesine başvuru yapacak kişiler Özbekistan Edirne Büyükelçiliğinin tatil günleri ve yoğunluğu da dikkate alınarak başvuruların yapması gerekmektedir.

Özbekistan’a seyahat amacınızı vize türüne başvuru yapın

Özbekistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır. Özbekistan’a bir yakının veya arkadaşın davetiyesi ile ziyarette bulunacak olanlar Özbekistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapmalı ve bu vize için gerekli olan evrakları hazırlamalıdır. Özbekistan’da herhangi bir tanıdığınız yaşamıyor ve ülkeye yalnızca turistik olarak seyahat etmek istiyorsanız Özbekistan turistik vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Özbekistan’da ticari faaliyet içinde olduğunuz bir şirketi ziyaret edecekseniz, iş toplantısı ya da fuara katılacaksanız ya da müşteriye ziyarette bulunacaksanız Özbekistan ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize için gerekli olan evrakları hazırlayın.

Özbekistan Vize Başvuru evraklarınız eksiksiz olmalıdır.

Özbekistan vize başvurusundaki gerekli evrakları tarafınıza gönderilen bilgilendirme mail’indeki açıklamalar doğrultusunda hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapılan başvurular Özbekistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Böyle bir durumda vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir.

Özbekistan vizesi için gerekli evrakları hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Özbekistan Edirne Vize Merkezi temsilcilerimiz daima size destek vereceklerdir.

Özbekistan seyahat tarihlerinizi netleştirin

Edirne’den yapılan Özbekistan vize başvurularında dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleriniz net ve benzer olmalıdır. Bütün evraklar bir tutarlık içinde olmalıdır. Tarih içeren bütün evraklara özellikle dikkat edilmelidir. Ülkeye giriş çıkış tarihleriyle birlikte otel ve uçak rezervasyonlarındaki tarihler de tutarlık arz etmeli ve başvuru sürecinde şüpheye yol açacak hiçbir boşluk olmamalıdır.

Konsolosluk vizenizi dilekçenizde belirtilen tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Özbekistan Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak her koşulda vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihten itibaren geçerli olacaktır.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında

Talep ettiğiniz Özbekistan vize türü otel kalımı ve uçak yolculuğuna dair belgelerle başvuru yapmanızı gerektiriyorsa Özbekistan vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Özbekistan Konsolosluğu vize bölümü yetkilileri gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanızı talep edilebilir.

Özbekistan Vize İşlemleriniz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Edirne’den yapmış olduğunu Özbekistan vizesine başvurunuz Konsoloslukta işleme girdikten sonra Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla çağrılabilirsiniz. Bu durumda lütfen Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

Özbekistan Başkonsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmekte olup Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilindedir. Edirne Özbekistan Başkonsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilir.

Özbekistan Vizesi ne kadar zamanda çıkar?

Edirne’den yapacağınız Özbekistan vize başvurularınız ortalama 3 ila 5 iş günü arasında değişen süre içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımyaıp ek evrak isteği gibi özel durumların olması halinde uzayabilmektedir. Özbekistan vize işlemlerinde bölge ayrımı olmamakla birlikte Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale başvurularınızı Edirne Vize Merkezi güvencesinde yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Özbekistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5857