Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Özbekistan Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Antalya Özbekistan Vize İşlemleri

Antalya’da ikamet eden kişiler Özbekistan vize işlemlerini, Antalya Vize Merkezi Özbekistan Şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Antalya Vize Merkezi Özbekistan departmanı vize işlemleri alanında deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. Antalya Özbekistan vize başvurusu işlemleriniz için Antalya veya çevre illerinde ikamet ediyorsanız Antalya Vize Merkezimize gelebilir ya da Antalya Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Vize Merkezi, Özbekistan vizesi işlemlerinizi hızlı ve kolayca gerçekleştirmenize yardımcı olur. Özbekistan vize işlemlerinde kullanılan formlar, hazırlanması gereken dilekçe ve sponsorluk yazılarının formatı, vize randevusu alma ve Özbekistan vizesi başvuruları için birçok belgeyi içeren evrak takibinin yapılması Antalya Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

Özbekistan vize işlemlerinde Konsolosluklara göre bölge ayrımı yapılmamaktadır. Antalya ve çevre illerde, Burdur, Isparta, Konya, Muğla, Denizli Aydın, Mersin ve Adana’dan Vize Merkezinin bütün ofislerine online başvuru yapılabilmektedir.

Vize Merkezi aracılığıyla Antalya Özbekistan Vizesi İşlemleri

  1. Özbekistan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak seyahat amacınıza ve durumunuza/mesleğinize uygun güncel evrak listesini talep edin.
  2. Size e-posta ile gönderilen, durumunuza uygun evrakları hazırlayın.
  3. Evrakları kargo veya elden Vize Merkezi Antalya şubemize ulaştırın.
  4. Vize başvurunuzun sonucunuz belli olduktan sonra pasaportunuz belirttiğinizi adrese posta yoluyla gönderilecektir.

Antalya Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Antalya Özbekistan Vizesi İşlemleri İçin hazırlanması gereken evrak listesinin en güncel haline Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak ulaşabilirsiniz. Özbekistan Vize evrakları duruma bağlı olarak değişebilmektedir. Güncel evraklarla yapılmayan vize başvuruları kabul edilmemekle birlikte, eksik evraklarla yapılan başvurular ret ile sonuçlanmaktadır. Özbekistan Vize Merkezi Antalya Şubesi güncel evrakları Özbekistan vize prosedürlerine göre hazırlamanızda size destek olur. Evrakların niteliğine göre orijinal veya fotokopi olarak sunulması, kimi durumlarda noter onaylı çevirilerinin talep edilmesi, dilekçe ve sponsorluk yazısı formatlarının nasıl hazırlanması gerektiği gibi Özbekistan vize işlemlerinde önemli rol oynayan konularda Antalya Özbekistan Vize Merkezi sizi en doğru şekilde yönlendirmektedir.

Antalya Özbekistan vizesi için gereken evraklar Özbekistan Konsolosluğu tarafından belirlenen evraklardır. Özbekistan Konsolosluğu ve Özbekistan Büyükelçiliği evraklarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Antalya Özbekistan Vize Merkezi bu kurumlar tarafından içeriği belirlenen gerekli evrakların vize usullerine uygun şekilde düzenlenmenize yardımcı olur.

Özbekistan vizesi için gerekli olan evraklara dair ayrıntılara özellikle dikkat edilmelidir. Pasaportun, Biyometrik fotoğrafların, banka evraklarının, şirket evraklarının, dilekçe formatlarının Schengen vize kurallarına uygunluğu çok önemlidir. Bu evrakların sunulma şekliyle ilgili Çağrı Merkezi temsilcilerimiz size yardımcı olmaktadırlar.

Özbekistan Vizesi Kaç günde çıkar?

Özbekistan vize işlemleri Antalya Vize Merkezi Özbekistan şubesi aracılığıyla yapan kişilerin vize başvuruları 3 ila 5 iş günü içinde sonuçlanır. Vize sonucuna karar veren tek yetkili kurum Özbekistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliğidir ve sözkonusu süre Özbekistan Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Özbekistan Vize işlemlerini Antalya Vize Merkezi aracılığıyla yapacak olan yolcularımızın konsolosluğun yoğunluğunu ve turizm sezonundaki Özbekistan vize başvuru taleplerindeki yoğunluğu göz önünde bulundurarak işlemlerini gerçekleştirmelerini tavsiye ederiz. Antalya Özbekistan Vize işlemlerinizi seyahatinizden 1 ay öncesinden başlatabilmek imkanınız vardır. Vizeniz olumlu sonuçlandığı taktirde Özbekistan vize talep dilekçesinde belirttiğiniz seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Antalya Vize Başvurusu Özbekistan Vizesi Ücretleri

Özbekistan vize başvurularını Antalya’dan yapacak olan kişiler ücret bilgisini Vize Merkezi çağrı merkezini arayarak öğrenebilirler. Antalya Özbekistan Vize Merkezi vizesi ücretleri konsolosluk harçları ve koordinasyon ücretlerini içermektedir. Koordinasyon bedelleri form doldurma, seyahat sağlık sigortası, randevu alma ve vize ile alakalı birçok işlemi kapsamaktadır. Özbekistan vizesi ücretleri Özbekistan Konsolosluğunun inisiyatifinde değişebilmektedir. Güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Çağrı Merkezimizi arayın.

Antalya’dan Özbekistan Vizesi Başvurusunda bulunacak yabancılar hakkında

Antalya’da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların Özbekistan vizesi başvurusu yapabilmeleri için T.C. oturum iznine ve çalışma izni belgelerine sahip olmaları gerekmektedir. Özbekistan vizesine başvuruyu Antalya Vize Merkezi ile yapacak olan yabancı uyruklu vatandaşların oturum izinlerinin Özbekistan seyahati sonrasında en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Antalya’dan yapılan Özbekistan vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Özbekistan vizesi için Antalya’dan yapacağınız başvurular, İstanbul veya Ankara’dan yapılan başvurulara oranla daha uzun sürede sonuçlanabilir.
  • Özbekistan seyahat amacınızın önceden belirlenmesi işlemlerinizin hızla yapılması açısından önemlidir. Seyahat amacınızı netleştirme konusunda Antalya Vize Merkezi temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.
  • Özbekistan vize başvurusu için hazırladığınız evrakları teslim etmeden önce evrakların eksiksiz olarak hazırlandığına ve bu evrakların başvurduğunuz vizeye bağlı olarak sizden istenen tüm bilgileri bulundurduğuna dikkat ediniz. Eksik ve güncel olmayan evraklarla gerçekleştirilen başvurular geri çevrilmekle birlikte bazı durumlarda vize reddi almanıza da neden olabilmektedir.
Vize Merkezi Personel

Özbekistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5470