Ankara

Adres

İran Cad. Karum AVM No: 21 İç Kapı No: 166 Kat: 1 Çankaya / Ankara

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Özbekistan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Özbekistan Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa, Ankara’dan Özbekistan vizesine başvuru yapacak kişiler için hazırlanmıştır. Özbekistan vize işlemlerinizi hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde Ankara’dan yapabilmek lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyun. Sayfamızda yer alan adres, telefon ve mail bilgilerimizden Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilir, Özbekistan vizenizi Ankara’dan alabilmek için gerekli şartları, güncel gerekli evrak listesini ve vize prosedürünü öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya ankara@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize talebinizi bildirin.

Özbekistan vizenizi Ankara’dan almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Adım: Ankara Vize Merkezi Çağrı Merkezimizi arayın. Durumunuzu detaylı bir şekilde belirttikten sonra bilgilendirme mail’i tarafımızdan size ulaştırılacaktır.
  2. Adım: Bilgi mail ’inde belirtilen gerekli evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Özbekistan vizesi için gerekli evrakları ofisimize şahsen, kargo veya kurye ile ulaştırın. Vize başvurunuz kısa sürede işleme alınacak ve gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır
  4. Adım: Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Özbekistan vize başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.
  5. Adım: Vize sonucu açıkladığında pasaportunuzu ofisimizden alabileceğiniz gibi tarafınıza kargo ile gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

Ankara'dan Özbekistan vizesi başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Özbekistan vizesi Ankara başvuruları için gerekli evrakları Özbekistan Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinde görebilirsiniz. Ancak güncel evrak listesini almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi aramanızı tavsiye ederiz. Ankara’dan yapılan Özbekistan vize başvurularında seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre evrakları hazırlamanız önemlidir.

Lütfen dikkat! Özbekistan vize başvurunuz kabul edilebilmesi için vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları başvuru dosyanıza eklemeniz gerektiğinin bilgisini temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Temsilcilerimiz veya Özbekistan Büyükelçiliği vize bölümü görevlileri ek evrak temin etmenizi talep edebilir. Vize başvuru sahibinin yeni evrakları tamamlanması bir zorunluluktur.

Özbekistan vize başvurularınız için Ankara ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Özbekistan vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek şahıslar, Ankara Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.

Vize Merkezi – Ankara ofisimizin çalışma saatleri:

  • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri

Özbekistan vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Özbekistan vizesine Ankara’dan yapılacak başvurularda dikkat edilmesi gerekenler

Özbekistan vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığından emin olmalısınız. Özbekistan vize işlemleri için 1 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Vize başvurularının planlanan Özbekistan seyahati tarihinden en az 10 gün önce yapılması tavsiye edilir. Ankara Vize Merkezi üzerinden Özbekistan vizesine başvuru yapacak kişiler Özbekistan Ankara Büyükelçiliğinin tatil günleri ve yoğunluğu da dikkate alarak başvurularını yapmalıdırlar.

Seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapın.

Özbekistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Özbekistan’a aile, arkadaş veya akrabanızın davet yazısı ile gidecek olanlar Özbekistan özel ziyaret vizesi kategorisine başvuru yapmalı ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlamalıdır. Özbekistan’da yaşayan herhangi bir tanıdığınız yok ise ve ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Özbekistan turistik vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Özbekistan’da ticari faaliyet içinde olduğunuz bir firma ile görüşecekseniz veya iş toplantısı, sektörel fuar katılım veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Özbekistan ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Vize Başvuru evraklarınız tam olmalıdır.

Özbekistan vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilmek için evraklarınız tam ve eksiksiz olmalıdır. Özbekistan vize başvurusundaki gerekli belgeleri bilgilendirme mail’inde belirttiğimiz açıklamalar doğrultusunda hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmemekle birlikte ayrıca başvurunuzun sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Belgeleri hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Özbekistan Ankara Vize merkezi departmanı çalışanlarımız daima size destek vereceklerdir.

Özbekistan seyahat tarihleriniz net olmalıdır.

Ankara’dan yapılan Özbekistan vize başvurularında evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz net olmalıdır. Ayrıca, evraklarda yer alan seyahat tarihleri birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Özbekistan Büyükelçiliği vizenizi evraklarda belirtilen tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce sonuçlanabilir ancak her koşulda vizeniz evraklarda belirtmiş olduğunuz tarihte başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Özbekistan sınırlarına giriş yapamazsınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında

Başvuruda bulunacağınız Özbekistan vize türü için hotel ve uçak rezervasyonları gerekli evrak olarak isteniyorsa Özbekistan vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Büyükelçilik vize bölümü yetkilileri gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanızı talep edilebilir.

Özbekistan Vize İşlemleriniz devam ederken Büyükelçilik tarafından aranabilirsiniz.

Özbekistan vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Büyükelçilik görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Özbekistan Ankara Büyükelçiliği görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Büyükelçilik görevlilerinin yetkisi dâhilindedir. Büyükelçilik gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilir. Böyle durumlarda lütfen gerekli bilgilendirmeyi temsilcilerimize yapınız.

Özbekistan Vizesi kaç günde çıkar?

Ankara’dan yapacağınız Özbekistan vize başvurularınız 3 ila 5 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurularda bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize Merkezi Personel

Özbekistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6115