Adana

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Özbekistan Vize Merkezi, Adana

Adana Özbekistan Vize İşlemleri

İkamet yeri Adana olan kişiler Özbekistan vize başvurularını, Adana Vize Merkezi Özbekistan Şubesi aracılığıyla yapabilirler. Adana Vize Merkezi Özbekistan birimi vize işlemleri alanında tecrübeli kadrosuyla hizmet sunmaktadır. Adana ya da çevre illerde yaşıyorsanız Adana Özbekistan vize başvurusu işlemleriniz için Adana Vize Merkezi’ne gelebilirsiniz ya da Adana Vize Merkezi temsilcilerimiz ile telefon veya e-mail ile irtibata geçebilirsiniz.

Adana Vize Merkezi, Özbekistan vizesi işlemlerinin süratli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesinde size destek olur. Farklı özelliklerdeki Özbekistan vizelerinden sizin amacınız ve durumunuza göre en doğru olanına başvuru yapabilmeniz ile ilgili danışmanlık hizmeti sunma, doldurulması gereken formlar, hazırlanması gereken diğer evraklara ilişkin yardımda bulunma, vize işlemlerinin takibinin yapılması Adana Vize Merkezinin çalışma alanına dahildir.

Türkiye’deki Özbekistan Konsoloslukları vize başvuruları için bölge ayrımı yapmamaktadır. Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Mersin, Niğde, Kayseri, Sivas’tan yapılacak Özbekistan vizesi için başvurular Adana Vize Merkezine yapılabilmektedir.

Vize Merkezi aracılığıyla Adana Özbekistan Vizesi İşlemleri

 1. Vize Merkezi temsilcilerimiz ile irtibata geçerek seyahat niyetinize ve durumunuza yönelik güncel evrak listesi için istekte bulunun.
   
 2. Gereken evrakları size e-posta ile gönderilen bilgilere göre hazırlayın.
   
 3. Evrakları elden getirerek veya kargoyla göndererek Vize Merkezi Adana şubemize teslim edin.
   
 4. Vize sonucunuz bildirildikten sonra pasaportunuz temsilcilerimize vermiş olduğunuz adrese posta yoluyla gönderilecektir.

Adana Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Adana Özbekistan Vizesi başvurusu için ulaştırılması gereken evrak listesinin en güncel halini Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Özbekistan Vize evrakları zamana göre değişen koşullara bağlı olarak değişebilmektedir. Güncel olmayan evraklarla gerçekleştirilen vize başvurularının geri çevrilebilmekte, eksik evraklarla gerçekleştirilen başvurular ise ret olarak değerlendirilebilmektedir. Vize Merkezi Adana Özbekistan birimi başvuru belgelerini Özbekistan makamlarının istediği özelliklere göre hazırlamanızda size yardımcı olur. Belgelerin özelliğine göre orijinal veya fotokopi olarak sunulması, belgelerin hangi formatlarda yazılması gerektiği, belgelerde hangi bilgileri olması gerektiği gibi Özbekistan vize başvurularına ilişkin verilecek sonuca etkisi olan faktörlerde Adana Özbekistan Vize Merkezi sizi en iyi şekilde yönlendirmektedir.

Özbekistan vizesi için hazırlanması gereken evraklar Özbekistan Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklardır. Özbekistan Konsolosluğu istenen evraklara yönelik değişiklik yapma hakkına sahiptir. Adana Vize Merkezi içeriği konsoloslukça belirlenen gerekli belgelerin konsolosluğun istediği şekilde hazırlanmasında yardımcı olur.

Özbekistan vizesi için gereken belgelerin ayrıntıları da önemli olmaktadır. Pasaportun, biyometrik fotoğrafların, vize bilgi formunun Özbek makamlarının belirlediği ölçütleri karşılaması çok önemlidir. Az önce söz edilen evrakların sunuluş biçimi hakkında uzman çalışanlarımız size yardım etmektedir.

Adana Özbekistan Vizesi Kaç günde çıkar?

Özbekistan vizesi için Adana Vize Merkezi Özbekistan birimi aracılığıyla başvuruda bulunan müşterilerimizin vize işlemlerinin sonucu ortalama olarak 3 ila 5 iş gününde belli olup vize başvurusuna en az 10 gün önceden yapmanızı önermekteyiz. Vize sonucuna yönelik kararlar yalnızca Özbekistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından verilir. Bahsedilen vize işlem süresi Özbekistan Konsolosluğunun yoğun olması durumunda değişiklik gösterebilmektedir. Özbekistan Vize işlemlerini Adana Vize Merkezi aracılığıyla yapacak olan müşterilerimizin konsolosluğun Özbekistan vize başvuruları veya vize işlemleri ile ilgili yoğun olduğu zamanlara dikkat ederek seyahat planı yapıp başvuruda bulunmalarını öneririz. Adana Özbekistan vize başvurularınızı seyahat tarihinizin 1 ay öncesinden gerçekleştirebilmektesiniz. Vize işlemleriniz olumlu olarak sonuçlanması halinde vizenizin geçerlilik süresi Özbekistan vize talep dilekçesinde bildirmiş olduğunuz seyahat tarihinden itibaren sayılır.

Adana Vize Merkezi Özbekistan Vizesi Ücretleri

Özbekistan vizesi için Adana’dan başvuruda bulunacak olan kişiler Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail veya telefonla iletişime ücretlere dair bilgiyi edinebilirler. Adana Vize Merkezi ücretleri konsolosluk bedelleri, Özbekistan vize bedeli ve koordinasyon bedellerini kapsamaktadır. Koordinasyon bedelleri vize bilgi formu doldurumu, randevu alımı ve vize ile ilgili diğer pek çok yardımı kapsamaktadır. Özbekistan Konsolosluğunun yetkisine bağlı olarak Özbekistan vizesi ücretlerine ilişkin değişmeler olmaktadır. Vize ücretleri hakkında güncel bilgiyi edinebilmek için lütfen temsilcilerimizle telefon veya e-posta ile irtibata geçin.

Adana’dan Özbekistan Vizesi Başvurusunda bulunacak yabancılar hakkında

Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşlar Adana’da Özbekistan vizesi için başvurularını Türkiye oturma izni ve çalışma izni belgelerinin olmaları durumunda gerçekleştirebilmektedir Özbekistan vizesi için Adana Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunacak olan yabancı vatandaşların oturma izinleri Özbekistan seyahati sonrası en az 6 ay olarak geçerlilik süresine sahip olmalıdır.

Adana’dan yapılacak vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar

 • Özbekistan vizesi için Adana’dan yapacağınız başvurular, İstanbul veya Ankara’dan yapılanlara göre daha uzun sonuçlanma süresine sahip olabilir.
 • Seyahat niyetinizin önceden netleştirilmesi işlemlerinizin süratle gerçekleştirilmesi aşısından önemlidir. Seyahat niyetinizi belirlemek için Adana Vize Merkezi temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.
 • Vize için gereken evrakları eksiksiz olarak hazırlayıp bu evrakların başvurduğunuz Özbekistan vizesine bağlı olarak sizden istenen bilgilerin hepsini bulunduruğuna dikkat ediniz. Özbek makamlarına verilen evrakların böyle olmaması vize başvurunuzla ilgili sürecin daha uzun geçmesine veya ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

 

 

Vize Merkezi Personel

Özbekistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz