Namibya Fahri Konsolosluğu İstanbul

İstanbul ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Namibya konsolosluk işlemleri için Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu'ndan hizmet alabilirler.
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu, Namibya vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Namibya vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkisi dahilinde görev üstlenmektedir.
 
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu Görevi:
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu, Namibya’nın Türkiye’de bulunan en resmi temsilcisidir. Namibya Fahri Konsolosluğu, Namibya’yı başka bir ülkede temsil ederken, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil eder. Namibya vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini korurken; Namibya ile Türkiye arasında dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi:
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu, İstanbul ve çevresinden yapılacak Namibya vize başvurularını kabul etmekle yetkili kurumdur. Namibya Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır.
 
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri:
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu , Namibya Devleti'nin resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Namibya vizesi için başvuruda bulunacak veya Namibya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 
Bağımsızlık Günü   21 Mart
Kutsal Cuma          25 Mart
Afrika Günü       25 Mayıs
Kahramanlar Günü   26 Ağustos
Noel Günü       25 Aralık
Noel Günü        26 Aralık
Aile Günü      27 Aralık
 
 
Adres: Organize Deri Sanayii Bölgesi 12. Yol P-6 Parsel 34956 Tuzla / İSTANBUL , Türkiye
 
Telefon Numarası: 216 394 27 20/21
 
Faks Numarası: 216 394 27 22

Yükleniyor...