Namibya Fahri Konsolosluğu İstanbul

İstanbul ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Namibya konsolosluk işlemleri için Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu'ndan hizmet alabilirler.
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu, Namibya vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Namibya vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkisi dahilinde görev üstlenmektedir.
 
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu Görevi:
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu, Namibya’nın Türkiye’de bulunan en resmi temsilcisidir. Namibya Fahri Konsolosluğu, Namibya’yı başka bir ülkede temsil ederken, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil eder. Namibya vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini korurken; Namibya ile Türkiye arasında dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi:
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu, İstanbul ve çevresinden yapılacak Namibya vize başvurularını kabul etmekle yetkili kurumdur. Namibya Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır.
 
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri:
 
Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu , Namibya Devleti'nin resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Namibya vizesi için başvuruda bulunacak veya Namibya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

1 Ocak Yılbaşı
21 Mart Bağımsızlık Günü
15 Nisan Kutsal Cuma
17-18 Nisan Paskalya
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1-2 Mayıs İşçi Bayramı
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
25-26 Mayıs Afrika Günü
9-12 Temmuz Kurban bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
26 Ağustor Kahramanlar Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
16 Eylül Bağımsızlık Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
10 Aralık Uluslarararası insan Hakları Günü 
25 Aralık Noel
26-27 Aralık Aile Günü

 
Adres: Organize Deri Sanayii Bölgesi 12. Yol P-6 Parsel 34956 Tuzla / İSTANBUL , Türkiye
 
Telefon Numarası: 216 394 27 20/21
 
Faks Numarası: 216 394 27 22

Yükleniyor...