İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 94

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Namibya Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi İzmir şube sayfasına hoş geldiniz. İzmir ve çevresinde ikamet eden Namibya vize başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerimiz Vize Merkezi aracılığıyla en kısa ve kolay yoldan Namibya vizesine sahip olabilirler. Bu sayfa aracılığıyla vize başvurunuz hakkında gerekli olan tüm güncel bilgileri edinebilirsiniz. Türkiye’de Namibya vizesi alabilmenizi sağlayacak bir kurum bulunmamaktadır.

Bu sebeple Namibya vize başvurunuzu yapabilmeniz için Berlin Büyükelçiliği yetkilendirilmiştir. Vize başvuru evraklarınızı Berlin Büyükelçiliği’ne kargolamanız halinde başvurunuz büyükelçilik tarafından değerlendirilmeye alınır. Namibya vize başvurunuz hakkında öğrenmek istediklerinizi sormak ve daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi İzmir şubemizi +90 (232) 970 05 94 telefon numarasıyla arayabilir konak@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Namibya -İzmir

Namibya Cumhuriyeti, Atlas Okyanusu’nun kıyısında bulunan bir Güney Afrika ülkesidir. Nüfusun çoğunluğu başkentte yani Windhoek’ta yaşamaktadır. Ülkede birçok yerli dil konuşulsa da ülkenin resmi dili İngilizce’dir. Ekonomisini tarım, hayvanlık ve madencilik alanlarıyla sağlayan Namibya’nın bölgelere göre geçim kaynağı değişmektedir. Senenin büyük bölümünde ülkeye çöl iklimi hakim olduğu için insanlar buraya genellikle Mayıs-Ekim aylarında gelmeyi tercih ederler. Bu ayların koşulları etrafı gezmeye ve kamp yapmaya daha elverişlidir.

Namibya oykanusu ve çölü birleştiren ülkelerden biridir. Turistler bu sebeple bu ülkeyi çok ilgi çekici bulur, doğanın yansıttığı görsel şölen fotoğrafçıların ilgi odağı olur.

Namibya’ya seyahat etmeden önce, Namibya’da görülen salgın hastalıklara karşı almanız gereken önlemler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Namibya İçin Vize Almak Gerekli Midir? -İzmir

Umuma Mahsus (Bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Namibya’ya seyahat edebilmeleri için Namibya vizesine ihtiyaçları vardır. Diplomatik (Siyah/Kırmızı), Hizmet (Gri) pasaport sahibi ziyaretçilerimiz ise yapacakları seyahatin 90 günü aşmaması koşuluyla vizeden muaf olarak Namibya’ya giriş sağlayabilirler. Seyahat planlarınızda bir sorunla karşılaşmamak için vize başvurunuzu yapabildiğiniz kadar erken bir tarihte yapmanız seyahatiniz için faydalı olacaktır.

Namibya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -İzmir

Türkiye’de Namibya vize başvurularınızı oluşturabileceğiniz kalıcı bir konsolosluk bulunmamaktadır. Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu vardır fakat bu konsolosluğun görevi sadece sizi başvuruda bulunacağınız yere yönlendirmek, Namibya vizesi hakkında size bilgi vermektir. Bu konsolosluğa vize başvurusunda bulunmak için gidemezsiniz. Vize talebinizi gerçekleştirmeniz için Namibya Cumhuriyeti, Berlin Büyükelçiliği’ni yetkilendirmiştir. Berlin Namibya Konsolosluğu, Türkiye’den gelen başvuruları incelemekten ve bir sonuca ulaştırmaktan sorumludur.

Vize Başvuru Formu, vize başvurularının vazgeçilmez evrakıdır. Bu formda doldurduğunuz takdirde kimlik bilgileriniz, seyahat bilgileriniz gibi birçok kişisel bilgileri konsolosluğa beyan etmiş olursunuz. Bu sebeple formda yazılan her şeyin güncel, doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Formu büyük harflerle ve okunaklı olacak şekilde doldurmak zorunludur. Vize Başvuru Formu vize başvurusunda bulunacak kişi tarafından imzalanmış olmalıdır. Namibya konsolosluğu sizden seyahat planlarınızı anlatmış olduğunuz bir Namibya vize talep dilekçesi isteyecektir. Ancak bu belgenin de diğer tüm teslim edeceğiniz belgeler gibi İngilizce olarak düzenlenmesi talep edilir.

Pasaportunuzun düzenli ve yıpranmamış görünmesi Namibya sınır görevlileri için önemli bir noktadır. Ülkeye giriş yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmamak için pasaportunuzun talep edildiği gibi olmasına özen gösteriniz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi, seyahatinizin bitmiş olduğu tarihten en az 6 ay sonrasına kadar devam ediyor olmalıdır. Pasaportunuzda Namibya vize işlemlerini gösterebilmek için en az 3 boş sayfanız olmalıdır. Seyahat planlarınızın ertelenip gecikmemesi için yapmış ayarlamış olduğunuz vize başvuru evraklarının tamamen doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Bu işlemleri alanında uzman bir vize danışmanı ile yapmanız başvuru sürecinizi en olumlu şekilde etkileyecektir.

Namibya seyahatinden önce bilmeniz gereken bazı sağlık sorunları vardır. Namibya’da yaygın olarak görülen hastalıklara karşı Namibya Konsolosluğu tedbir alınmasını zorunlu kılmıştır. Namibya’ya gideceğiniz tarihten en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmış olmanız gerekir. Hepatit A, Hepatit B ve Karma aşılarının yaptırılması zorunlu tutulmasa da yaptırmanız da fayda vardır. Aşı kartınızı seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmalısınız. Hangi amaçla seyahat ediyorsanız vize başvurunuz sırasında buna uygun bir vize türü belirlemiş olmanız gerekir. Aşağıda verilen vize türlerine tıklayarak o vize türlerin talep ettiği evrakları görüntüleyebilirsiniz:

Namibya Vize Ücreti -İzmir

Namibya vize ücreti sabit bir tutarı olmayan sene içinde ve birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösteren bir ücrettir. Başvuruda bulunmuş olduğunuz vize türü başta olmak üzere, vizenizi kaç girişli almak istediğiniz, kısa süreli mi uzun süreli mi vize istediğiniz gibi durumlar vize ücretinde değişiklik göstermektedir. Namibya vize başvurusu yapmak isterseniz ödemeniz gereken vize ücretini öğrenmek için şubemizi arayıp vize danışmanından bilgi alabilirsiniz.

Vize başvuru işlemlerinizde sizin adınıza konsoloslukla görüşen, evraklarınızın gerekli düzenlemelerini yaparak konsolosluğa ulaşmasını sağlayan ve sonrasında başvuru değerlendirmenizi takip eden kısacası Namibya vizesine sahip olabilmeniz için gerekli koordinasyon hizmeti veren acentalar vermiş oldukları hizmet karşılığında sizden ücret talebinde bulunabilirler.

Namibya Vizesi Kaç Günde Çıkar? -İzmir

Vize başvurunuzu sadece Almanya Berlin’de bulunan Namibya Konsolosluğu’na yapabilirsiniz. Berlin Büyükelçiliği’ne DHL kargo şirketi aracılığıyla vize başvuru evraklarınızı kargolayabilirsiniz. Vize başvuru evraklarınızın incelenip sonuçlanması yaklaşık 5-10 gün sürmektedir. Ancak bu süreye kargo süreci dahil değildir. Kargonun ulaşmasında bir sorun yaşanması ya da sizden ek evrak talebi edilmesi gibi durumlarda bu sürede uzamalar görülebilir. Namibya kapıda vize vermez.

Acil vize almanız gereken durumlarda Namibya vizenizi 1-2 iş günü sonunda alabilirsiniz fakat bu süreye kargolama süresi dahil değildir.

Namibya Vize Reddi -İzmir

Vize başvuru evraklarınızı eksik teslim etmeniz, belgeler talep edilen kriterlere göre uyumsuz bulunursa ya da tamamen yalan bilgiler ile başvuru sağlamaya çalıştığınız tespit edilirse Berlin Büyükelçiliği Namibya vize başvurunuzu reddedebilir. Belgeleriniz İngilizce olmalıdır, İngilizce olmayan belgeler işleme alınmaz.

Namibya vizesine grup olarak başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimizin grupta bulunan tüm kişilerin başvuru evraklarının birer kopyasını belgeler arasına eklemesi gerekir. Başvuru evraklarınız arasında bir eksik olursa vize başvuru talebiniz Namibya Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınmaz.

Değerli ziyaretçimiz, Namibya vize başvurunuzu konsolosluğa gitmeniz gerekmeden güvenilir ve kolay olacak şekilde Vize Merkezi’nin profesyonel ekibi sayesinde sağlayabilirsiniz. Namibya vizesi hakkında öğrenmek istediklerinizi, merak ettiğiniz soruları sorabilmeniz için +90 (232) 970 05 94 numarasını arayarak Vize Merkezi İzmir şube yetkilisi ile görüşebilir isterseniz konak@vizemerkezi.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Namibya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6241