İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 94

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Namibya Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Sayın ziyaretçimiz, Vize Merkezi İstanbul şube sayfasına hoş geldiniz. İstanbul’dan Namibya’ya gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurusu hakkında ihtiyacınız olan tüm güncel bilgilere bu sayfa aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Türkiye’de vize başvurusunda bulunabileceğiniz bir Namibya Konsolosluğu yoktur. Başvuru talebiniz, Namibya’nın yetkilendirmiş olduğu Berlin Büyükelçiliği’ne kargolanır ve talebinizin değerlendirilmesi Berlin Büyükelçiliği tarafından sağlanır. Vize Merkezi’ni tercih ederek gerçekleştireceğiniz başvuru talebi için konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan en hızlı şekilde bizim aracılığımızla sonuçlanacaktır. Namibya vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi İstanbul şubemizi +90 (212) 970 05 94 telefon numarası ile arayabilir afrika@vizemerkezi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Namibya -İstanbul

Eski adıyla Güney Batı Afrika şimdiki adıyla Namibya Cumhuriyeti, Atlas Okyanusu kıyısında kalan bir Güney Afrika ülkesidir. Başkenti Windhoek olan bu ülkenin resmi dili İngilizce’dir. Geçimini hayvancılık, madencilik ve tarım üzerinden sağlar. Çöl iklimi Namibya’da yaygın olarak görüldüğü için insanlar genellikle buraya Mayıs Ekim ayları arasında gitmeyi tercih eder. Bu aylar dışarıda gezinmeye ya da kamp yapmaya daha elverişlidir. Turistlerin Namibya’yı en ilgi çekici bulduğu kısım büyük kum tepeleri ile okyanusun bir arada olmasıdır. Okyanusun dalgalarının kum tepelerine vurduğu yerde çıkan güzel görseller fotoğrafçıların ilgi odağı olur.

Namibya Konsolosluğu, bu ülkeye seyahat etmeden önce mutlaka bu bölgede yaygın görülen salgın hastalıklara karşı gerekli sağlık önlemlerini almasını talep eder.

Namibya İçin Vize Almak Gerekli Midir? -İstanbul

Diplomatik (Siyah/Kırmızı), Hizmet (Gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Namibya’ya vizesiz giriş yapabilirler. Ancak yapmış oldukları seyahatin 90 günü aşmıyor olması gerekmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi olan ziyaretçilerimizin hangi vize türü ile başvuru yapmış olursa olsun seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Namibya vizesine ihtiyaçları vardır.

Namibya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -İstanbul

Türkiye’de Namibya için vize başvuru talebi oluşturacağınız bir kurum bulunmamaktadır. Namibya’nın İstanbul’da konsolosluğu bulunur fakat bu konsolosluk sadece size nasıl başvuru yapacağınıza dair yönlendirme yapabilir, konsolosluğa vize başvurusunda bulunamazsınız. Namibya Cumhuriyeti vize işlemlerinizi gerçekleştirmesi için Berlin Büyükelçiliği’ne yetki vermiştir. Berlin Namibya Konsolosluğu, vize başvuru taleplerini değerlendirip sonuçlanmasından sorumludur.

Temin etmeniz gereken evraklardan en önemlisi Vize Başvuru Formu’dur. Bu form sayesinde konsolosluğa kişisel bilgilerinizi ve seyahatinize dair tüm bilgileri sunmuş olursunuz. Formu büyük harflerle ve okunabilir olacak şekilde doldurmanız halinde herhangi bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmiş olursunuz. Başvuru formu vize başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanmalıdır. Namibya Konsolosluğu, seyahat amacını anlatmış olduğunuz bir Namibya vize talep dilekçesi ister fakat bu belgenin de diğer tüm belgeler gibi İngilizce olması istenir.

Namibya sınır kapısında ve seyahatiniz boyunca herhangi bir problemle karşılaşmamak için pasaportunuzun temiz ve düzgün olmasına özen göstermelisiniz. Pasaportunuzun, Namibya seyahatinizin bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliğinin devam ediyor olması gerekir. Pasaportunuzun en az 3 sayfası vize işlemleri için boş bırakılması gerekmektedir. Vize işlemlerini doğru gerçekleştirdiğinizden emin olmanız seyahat planlarınızda herhangi bir gecikme yaşanmaması için faydalı olacaktır.

Namibya’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin seyahat öncesinde girmesi gereken sağlık kontrolleri vardır. Seyahatinizden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmış olmanız zorunludur. Aşı kartınızı başvuru ve seyahat süreci boyunca yanında bulundurmanız gerekir. Hepatit A, Hepatit B ve Karma aşılarını da yaptırmanız durumunda sağlığınız için gereken tedbirleri almış olursunuz.

Seyahat amacınıza uygun belirlemiş olduğunuz vize türü hakkında bilgi almak için aşağıda verilmiş olan bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Namibya Vize Ücreti -İstanbul

Namibya vize ücreti her sene ya da sene içinde değişikliğe uğrayabilir. Başvuruda bulunmuş olduğunuz vize türüne, seyahat etmek istediğiniz süreye bağlı olarak değişim göstermektedir. Namibya vize ücretinizi net bir şekilde öğrenebilmek için şubemizi arayarak vize danışmanından yardım alabilirsiniz. Vize başvurusunda işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiren, evraklarınızı konsolosluğa ileten ve takibini yapan, Namibya vizesine sahip olabilmeniz için gerekli desteği gösteren firmalar vermiş oldukları hizmet karşılığında sizden belli bir ücret talep edebilirler.

Namibya Vizesi Kaç Günde Çıkar? -İstanbul

Vize başvurunuzu Almanya Berlin’de bulunan Namibya Konsolosluğu’na yapmanız gerekmektedir. Berlin Büyükelçiliği’ne DHL kargo firmasıyla vize başvuru evraklarınız gönderilmektedir. Vize başvuru evraklarınızın kargolanması dahil olmak üzere tüm vize değerlendirme süreci toplam 5 ila 10 gün arası sürmektedir. Kargolama işleminin bu süreye dahil olmadığını belirtmek isteriz. Bu süre kargoda bir sorun yaşanması ya da sizden ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda uzayabilir. Namibya kapıda vize veren ülkelerden biri değildir.

Acil durumlarda ise ekspres olarak Namibya vizesini 1-2 iş günü sonunda çıkarttırabilirsiniz fakat bu süreye kargo, ulaşım süresi dahil değildir.

Namibya Vize Reddi -İstanbul

Vize başvuru evraklarınızın tam ve istenildiği gibi olmasına özen gösteriniz. Konsolosluğa sahte belge, eksik evrak teslim etmeniz ya da konsolosluk tarafından Namibya vizesi için yetersiz bulunmanız durumunda vize başvuru talebiniz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Tüm evrakların İngilizce teslim edilmesi gerektiği çok önemli bir noktadır.

Namibya vizesine grup halinde başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimiz, grupta bulunan tüm başvuru sahiplerinin evrakları eksiksiz temin ettiklerinden emin olmaları gerekir. Eksik evrak durumunda vize başvuru talebi Namibya Konsolosluğu tarafından değerlendirilmeye bile alınmamaktadır.

Değerli ziyaretçimiz, vize başvurunuzu konsolosluğa gitmeden güvenilir ve en kolay yoldan yapmak için Vize Merkezi’nin deneyimli vize danışmanları ile Namibya vize başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Namibya vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize danışmanı ile görüşmek için Vize Merkezi İstanbul şubemizi +90 (212) 970 05 94 telefon numarası ile arayabilir isterseniz afrika@vizemerkezi.com adresimize mail atabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Namibya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5983