Gaziantep

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 25

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Namibya Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz, istediğiniz ülkeye en kolay yoldan vize alabilmeniz için sizlere Vize Merkezi olarak hizmet vermekteyiz. Bu sayfayı Gaziantep’ten Namibya vizesine nasıl ulaşacağınız hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladık. Türkiye’de vize başvurusu oluşturabileceğiniz Namibya Konsolosluğu yoktur. Başvurularınızı sadece Berlin Büyükelçiliği aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep şubesi, vize başvuru taleplerinizi Berlin’e ileterek sizin konsolosluğa gitmeniz gerekmeden vize sahibi olmanızı sağlayacaktır. Namibya vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için uzman vize danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Şubemize ulaşmak için +90 (342) 255 58 21 telefon numarasını aramanız ya da gaziantep@vizemerkezi.com adresine mail atmanız yeterli olacaktır.

Namibya -Gaziantep

Namibya Cumhuriyeti, Atlas Okyanusu’nun kıyısında güzel doğasıyla ünlü bir Güney Afrika ülkesidir. Geçim kaynağı bölgelere göre farklılık göstermektedir. Yağışın az görüldüğü yerler hayvancılıkla geçinirken, çok yağış alan yerler ise tarımla geçimini sağlamaktadır. Çöl ikliminin yaygın olarak görüldüğü bu ülkede sıcak havalardan ve gece gündüz arasındaki farktan dolayı insanlar genellikle Nisan-Ekim aylarında buraya seyahat etmeyi tercih ederler. Vahşi yaşamın ortasında olmak isteyen turistler buraya kamp yapmaya gelir. Namibya çöl ve okyanusu bir arada görebileceğiniz nadir ülkelerden biridir. Yerel dillerin yanı sıra Namibya’nın resmi dili İngilizce’dir.

Namibya Konsolosluğu, bu ülkeye seyahat etmeden önce almanız gereken tedbirlerin önemi konusunda sizi uyarır. Salgın hastalıklara karşı yaptırılması zorunlu olan aşılar vardır.

Namibya İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Gaziantep

Diplomatik (Siyah/Kırmızı) ve Hizmet (Gri) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaf olarak yaptıkları seyahat 90 günü geçmeyecek şekilde Namibya’ya seyahat edebilirler. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi ziyaretçilerimizin Namibya seyahatleri için her koşulda vize almaları gerekmektedir. Vize başvuru talebinizi ne kadar erken oluşturursanız seyahatinizin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşma ihtimali o kadar azalacaktır.

Namibya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Gaziantep

Türkiye’de Namibya için vize başvuru talebi oluşturacağınız kalıcı bir kurum bulunmamaktadır. Namibya’nın İstanbul’da konsolosluğu bulunur fakat bu konsolosluk yalnızca size nereden başvuru yapacağınız hakkında yol gösterebilir. Vize başvuru talebinizi bu konsolosluğa yapamazsınız. Vize başvurularınızı Namibya’nın yetkilendirmiş olduğu Berlin Büyükelçiliği gerçekleştirecektir. Berlin Namibya Konsolosluğu, Türkiye’den gelen vize başvuru taleplerini değerlendirmekten ve sonucunun açıklanmasından sorumludur.

Konsolosluğa teslim etmeniz gereken en önemli ve en dikkat edilmesi gereken evrak Vize Başvuru Formu’dur. Bu form sizin kişisel bilgileriniz ve seyahat bilgileriniz için hazırlamış olduğunuz bir ön belgedir. Formu büyük harflerle doldurmanız zorunludur. Okunaklı ve kesinlikle İngilizce olarak yazılması talep edilmektedir. Formun vize başvurusunda bulunan kişi tarafından şahsen imzalanmış olması gerekir. Namibya Konsolosluğu sizden seyahatinizi ne amaçla yapmak istediğinizi anlatmış olduğunuz bir vize talep dilekçesi ister. Tüm belgeleri İngilizce temin etmeli ve bilgilerinizde herhangi bir tutarsızlık olmamasına özen gösteriniz.

Namibya sınır kapısında görevlilerin size sorun çıkarmaması için pasaportuzun yıpranmamış, eskimemiş ve güncel olması gerekir. Pasaportunuzun geçerliliği, Namibya seyahatinden dönüş yaptığınız tarihten itibaren en az 6 ay daha devam ediyor olmalıdır. Pasaportunuzun en az 3 sayfasını vize işlemleri için ayırmış olmanız gerekir.

Namibya’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin sağlıkları açısından öğrenmeleri gereken önemli bilgiler vardır. Namibya’da görülen salgın hastalıklar için Türkiye’de gerekli tedbirlerin alınması Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu tutulmuştur. Seyahatinizden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmış olmanız gerekir. Hepatit A, Hepatit B ve Karma aşılarını da yaptırmanız da fayda vardır. Aşı kartınızı ülkeye girerken ve seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmanız gerekir.

Vize başvurusu yaparken seyahatinize uygun bir vize türü belirlemiş olmanız gerekir. Her vize türünün talep ettiği evraklar farklı olabilir. Aşağıda verilen vize türlerine tıklayarak gerekli evraklar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz:

Turistik Vize Ticari Vize

Namibya Vize Ücreti -Gaziantep

Namibya vize ücreti sabit bir tutarı olmayıp belli sebeplere bağlı olarak değişiklik gösteren bir ücrettir. Başvuru yapmış olduğunuz vize türü, seyahat etmek istediğiniz tarihler, vizeniz boyunca ülkeye kaç kez giriş yapacağınız gibi etkenler vize ücretini değiştirmektedir. Namibya vize başvurusu sırasında ödemeniz gereken tutarı öğrenmek için şubemizi arayarak vize danışmanından destek talep edebilirsiniz.

Vize başvurunuz için size destek veren acentalar, başvurunuzu sizin adınıza oluşturması, başvuru evraklarının kargolanması, evrakların düzenlemesini sağlaması ve bu evrakların takibini yapması gibi size vermiş olduğu koordinasyon hizmeti karşılığında sizden ücret talep edebilir.

Namibya Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Gaziantep

Vize başvurunuzu Almanya’nın Berlin şehrinde bulunan Namibya Konsolosluğu’na yapmanız gerekir. Berlin Büyükelçiliği’ne DHL kargo şirketi ile vize başvuru evraklarınızı kargolayabilirsiniz. Vize başvuru evraklarınızın Berlin’e ulaştırılıp değerlendirilmesi toplam olarak yaklaşık 5 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak bu süreye kargo işlemleri dahil değildir. Size verilen sürede kargonun gecikmesi ya da konsolosluğun sizden ek belge talep etmesi halinde uzama görülebilir. Namibya’ya gitmeden önce vize almış olmanız gerekir, kapı vizesi uygulayan ülkelerden biri değildir.

Acil bir durum yaşandığında vizenizi ekspres olarak 1-2 iş günü sonunda alabilirsiniz. Ancak bu süreye Türkiye’den kargolanması ve ulaşım süresi dahil değildir.

Namibya Vize Reddi -Gaziantep

Vize başvurunuzun olumsuz bir şekilde sonuçlanmaması için başvuru evraklarınızı eksiksiz ve doğru teslim etmiş olmanız çok önemlidir. Konsolosluk sahte belge teslim ettiğinizi ya da belgelerinizde bir tutarsızlık tespit ederse büyük olasılıkla vize talebiniz ret ile sonuçlanacaktır. Tüm evrakları İngilizce düzenlemiş olmanız gerektiğini unutmayınız aksi takdirde vize başvurunuz değerlendirilmeyecektir.

Namibya vizesine grup olarak başvuru sağlamak istiyorsanız, grupta bulunan herkesin başvuru evraklarının birer kopyasını da evrakların arasına eklemesi gerekir. Namibya Konsolosluğu eksik evrak konusunda müsamaha göstermemektedir, vize başvuru talebiniz incelenmeye alınmadan reddedilebilir.

Değerli ziyaretçimiz, Namibya vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi Vize Merkezi Gaziantep şubemizi +90 (342) 255 58 21 telefon numarası ile arayarak vize danışmanından yardım alabilirsiniz. Namibya vizesine ulaşmak için uğraşmadan ve konsolosluğa gitmeniz gerekmeden vize danışmanlarımız aracılığıyla vizenizi elde edebilirsiniz. Bize yazı yolu ile ulaşmak isterseniz gaziantep@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Namibya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5596