Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 94

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Namibya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Edirne şube sayfasına hoş geldiniz. Edirne’nin Enez, Lalapaşa, Meriç, Merkez, Süloğlu, İpsala, Havsa, Keşan, Uzunköprü ilçelerinde ve çevre illerde ikamet eden ziyaretçilerimiz, Vize Merkezi’nin Edirne şubesi aracılığıyla Namibya vizesine kolayca erişebilirler. Namibya vizesi hakkında öğrenmeniz gereken tüm güncel bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de vize başvurusunda bulunabilmenizi sağlayacak bir Namibya Konsolosluğu bulunmamaktadır. Namibya’nın yetkilendirdiği Berlin Büyükelçiliği’ne başvuru evraklarınız kargolanır ve başvurunuz onlar tarafından işleme alınır. Konsolosluğa gitmeniz gerekmeden herhangi bir sorunla karşılaşmamak için vize işlemlerinizi uzman vize danışmanları ile gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Vize Merkezi Edirne şubemizi +90 (850) 460 15 94 numarasıyla arayarak Namibya vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir isterseniz edirne@vizemerkezi.com adresine mail atarak da bize ulaşabilirsiniz.

Namibya -Edirne

Namibya Cumhuriyeti yani eski adıyla Güney Batı Afrika, Atlas Okyanusu’na kıyısı olan bir Güney Afrika ülkesidir. Ülkenin çoğunluğuna çöl iklimi hakim olduğu için insanlar bu ülkeyi genellikle Mayıs-Ekim aylarında ziyaret etmeyi tercih ederler. Namibya’nın bi tarafı yüksek kum tepeleriyle kaplı iken bir tarafının okyanus olmasından kaynaklı buraya gelen insan bu görsel güzelliğe hayran kalır. Ekonomisi hayvancılık, tarım ve madencilik üzerine kurulmuştur. Birçok yerel dil konuşulsa da resmi dili İngilizce’dir.

Namibya’ya seyahat etmeden önce bu bölgede yaygın görülen hastalıklara karşı almanız gereken önlemler vardır. Bu tedbirler Namibya Konsolosluğu tarafından zorunlu kılınmıştır.

Namibya İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Edirne

Diplomatik (Siyah/Kırmızı) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi ziyaretçilerimizin gerçekleştirmek istedikleri Namibya ziyaretleri için vize almalarına gerek yoktur. Ancak seyahatlerini maksimum 90 gün sürmek şartı ile vizesiz yapabilirler. Umuma Mahsus (Bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi ziyaretçilerimizin hangi vize türü ile başvuru yapmış olursa olsun Namibya’ya seyahat edebilmek için Namibya vizesi almaları şarttır.

Namibya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Edirne

Türkiye’de Namibya seyahatiniz için gerekli olan vize başvuru talebini oluşturabileceğiniz bir konsolosluk bulunmamaktadır. Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu vardır fakat bu konsolosluk, size Namibya vize başvurusunu nereden yapacağınız hakkında bilgilendirme yapmak için görevlendirilmiştir. Namibya, vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için Berlin Büyükelçiliği’ne yetki vermiştir. Berlin Namibya Konsolosluğu, vize başvurularınızın gerekli değerlendirmesini yapacak ve talebinizin sonucunu belirleyecektir.

Vize başvuru evrakları arasında en özen gösterilmesi gereken evrak Vize Başvuru Formu’dur. Bu form aracılığıyla konsolosluk sizin tüm kişisel kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz, seyahat amacınız ve seyahat planlarınız hakkında bilgi sahibi olacaktır. Vize Başvuru Formu’nu büyük harflerle ve okunaklı olacak şekilde doldurmanız yanlış anlaşılma gibi durumlardan kaçınmanızı sağlar. Başvuru formu vize başvurusu talebi oluşturan kişi tarafından imzalanmalıdır. Namibya Konsolosluğu, sizden bir vize talep dilekçesi ister. Bu dilekçede seyahatinizi neden gerçekleştirmek istediğinizi, amaçlarınızı belirtirsiniz. Sizden istenen tüm evrakların İngilizce olması gerektiğini unutmayınız.

Pasaportunuzun yıpranmamış ve düzenli görünmesine özen göstermelisiniz. Namibya ülkesine giriş yaparken sınır görevlileri tarafından pasaportunuz talep edilene uygun bulunmazsa görevliler size sorun yaratabilir. Pasaportunuzun, Namibya seyahatinizin bittiği tarihten itibaren en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliğinin devam ediyor olması ve en az 3 sayfasının vize işlemleriniz için boş bırakılması istenir. Seyahat planlarınızın olumsuz bir şekilde etkilenmemesi için sizden istenen tüm belgeleri doğru düzenlediğinize emin olmalısınız.

Namibya’ya seyahat etmeden önce bilmeniz gereken sağlık sorunları vardır. Seyahatinizden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı olmanız zorunludur. Hepatit A, Hepatit B ve Karma aşıları zorunlu tutulmasa da yaptırmanızda fayda olacaktır. Namibya’da birçok salgın hastalıkla karşılaşabilirsiniz bu yüzden gitmeden önce gerekli tüm önlemleri alıp sağlık kontrollerine girmeniz gerekir. Seyahatiniz boyunca aşı kartınızı yanınızda bulundurunuz.

Hangi vize türü ile başvuru sağlamak istediğinizi vize danışmanına belirtmeniz, vize işlemlerinizin sonuçlanma hızını olumlu yönde etkileyecektir. Aşağıdaki size gösterilmiş olan vize türlerine tıklayarak gerekli evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz:

Turistik Vize
Ticari Vize

Namibya Vize Ücreti -Edirne

Namibya vize ücreti sabit bir ücret olmamakla birlikte vize türü gibi birçok sebebe bağlı olarak değişim gösterebilir. Başvuruda bulunmuş olduğunuz tarih, seyahat etmek istediğiniz tarih, vizenizi tek girişli mi çok girişli mi istediğiniz gibi faktörler vize ücretini değiştirmektedir. Namibya seyahatiniz için ödemeniz gereken vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için şubemizi arayarak yetkili vize danışmanı ile görüşebilirsiniz.

Vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştiren acentalar, size sağlamış oldukları hizmet karşılığında sizden ücret talebinde bulunabilirler. Vize Merkezi olarak prosedürlere uygun, konsolosluğun talep ettiği şekilde başvuru evraklarınızı düzenleyip kontrollerden geçirdikten sonra Berlin’e kargolayarak, değerlendirme sürecini sizin adınıza takip edecek, başvuru sonucunu size bildirmekten sorumlu olacağız.

Namibya Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Edirne

Vize başvuru talebinizi Almanya’da bulunan Berlin Namibya Konsolosluğu’ndan oluşturmanız gerekmektedir. Berlin Büyükelçiliği’ne DHL kargo firması aracılığıyla başvuru evraklarınızı kargolayabilirsiniz. Vize başvurunuzun kargolanıp değerlendirilmeye alındıktan sonra sonuçlanması yaklaşık 5-10​ iş gününü bulmaktadır. Bu süreye kargolama işlemlerinin alacağı süre dahil değildir. Kargonun gecikmesi ya da vize türünüze bağlı olarak sizden ek evrak talep edilmesi durumlarında bu sürede uzama görülebilir. Namibya kapı vizesi veren ülkelerden biri değildir.

Durumunuzun büyük bir aciliyeti varsa Namibya vizesini 1-2 iş günü sonunda alabilirsiniz. Bu süreye ulaşım, kargolama süreleri dahil edilmez.

Namibya Vize Reddi -Edirne

Vize başvuru işlemlerinde sunmuş olduğunuz evraklardaki bilgiler güncel ve tamamen gerçeği yansıtıyor halde olmalıdır. Konsolosluk size karşı güvensizlik hissederse vize başvuru talebinizi reddedebilir. Evraklarınızın tamamının İngilizce olarak doldurulup düzenlenmiş olması gerekir. Bu konuda zorlanıyorsanız vize danışmanından destek talep edebilirsiniz.

Namibya vizesine grup halinde başvuru yapmak isteyen ziyaretçilerimizin bu grupta bulunan tüm kişilerin başvuru evraklarını eksiksiz teslim etmiş olması gerektiğini unutmamaları gerekir. Aksi takdir konsolosluk vize başvuru taleplerini değerlendirmeye almamaktadır.


Değerli ziyaretçimiz, vize başvurunuzu konsolosluğa gitmeden, en hızlı ve güvenilir yoldan sağlamak için Vize Merkezi’nin profesyonel kadrosundan destek alabilir, Namibya vizenize en kısa sürede sahip olabilirsiniz. Vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Edirne şubemizi arayarak vize danışmanları ile görüşebilir merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Bize ulaşmak için telefon numaramızı arayabilir isterseniz edirne@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Namibya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5854