Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 23 36

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Namibya Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Bursa şubesi sayfasına hoş geldiniz. Bursa’nın Yıldırım, İnegöl, Karacabey, Nilüfer, Osmangazi, Büyükorhan, Gürsu, Kestel, Keles, Orhaneli, Gemlik, Yenişehir, Mudanya, İznik, Harmancık, Mustafakemalpaşa, Orhangazi ilçelerinde ve çevre illerinde ikamet eden ziyaretçilerimiz, Namibya vize başvuruları için bu sayfadan gerekli güncel bilgilere ulaşabilirler. Türkiye’de Namibya için vize başvurusunda bulunabileceğiniz bir kurum olmamakla birlikte vize işlemleri sırasında zorluk yaşayabilirsiniz. Namibya bu işlemler için Berlin Büyükelçiliği’ni yetkilendirmiştir.

Vize Merkezi’nin profesyonel çalışan kadrosu ile herhangi bir sorunla karşılaşmadan vize başvuru işlemlerinizi bizim aracılığımızla en hızlı şekilde gerçekleştirilir, en kolay yoldan Namibya vizesine sahip olabilirsiniz. Vize başvurularına dair merak ettiğiniz tüm soruları +90 (224) 322 2336 telefon numarasını arayarak Vize Merkezi Bursa şube yetkilisine sorabilir, vize danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. bursa@vizemerkezi.com adresine mail atarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Namibya -Bursa

Eski adıyla Güney Batı Afrika diye bilinen Namibya Cumhuriyeti, güzel coğrafyası ile turistlerin ilgilendiği ülkelerden biri olmuştur. Başkenti Widhoek olan bu ülkenin nüfusu çoğunlukla burada yaşamaktadır. Namibya'nın resmi dili İngilizce’dir. Geçimini hayvancılık, madencilik ve tarım üzerinden sağlar. Çöl iklimi Namibya’da yaygın olarak görüldüğü için insanlar genellik buraya Mayıs Ekim ayları arasında gitmeyi tercih eder. Bu aylar dışarıda gezinmeye ya da kamp yapmaya daha elverişlidir.

Turistlerin Namibya’yı en ilgi çekici bulduğu kısım büyük kum tepeleri ile okyanusun bir arada olmasıdır. Okyanusun dalgalarının kum tepelerine vurduğu yerde çıkan güzel görseller fotoğrafçıların ilgi odağı olur.

Namibya Konsolosluğu, bu ülkeye seyahat etmeden önce mutlaka bu bölgede yaygın görülen salgın hastalıklara karşı gerekli sağlık önemlerini almasını talep eder.

Namibya İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Bursa

Namibya’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi ziyaretçilerimiz Namibya vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştiremezler. Fakat Hizmet (Gri), ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi ziyaretçilerimiz Namibya’ya vizesiz giriş yapabilirler. Fakat yapmak istedikleri seyahati 90 gün sınırını aşmamak koşuluyla gerçekleştirebilirler.

Namibya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Bursa

Türkiye’de, Namibya’nın vize başvurularınızı sağlayabileceğiniz bir kurumu bulunmamaktadır. Namibya İstanbul Fahri Konsolosluğu vardır ancak bu konsolosluk sadece size nasıl başvuru gerçekleştireceğinize dair gereken bilgiyi verir, sizi başvuru yapmanız gereken yere yönlendirmekle görevlidir. Namibya Cumhuriyeti vize başvuru talepleriniz için Berlin Büyükelçiliği’ni yetkilendirmiştir. Berlin Namibya Konsolosluğu, taleplerinizi incelemeye alarak gerekli kontrollerden sonra vize başvurunuzu sonuçlamakla sorumludur.

Teslim etmeniz gereken evraklardan biri ise Vize Başvuru Formu’dur. Bu formun kesinlikle büyük harflerle ve okunaklı olacak şekilde doldurulması istenir. Bu form konsolosluğun sizi değerlendirmeye aldığı zaman dikkat ettiği en önemli evraktır. Bu formda vermiş olduğunuz bilgiler ile diğer teslim ettiğiniz belgelerdeki bilgilerin hiçbir şekilde tutarsız olmaması gerekir. Konsolosluğa tüm kimlik bilgilerini, kişisel bilgilerinizi, seyahat bilgilerinizi, aile bilgilerinizi beyan etmiş olursunuz.

Bu yüzden form tamamen gerçeği yansıtıyor olmalıdır. Vize Başvuru Formu’nu, başvuruda bulunan kişinin imzalaması gerekir. Namibya Konsolosluğu, seyahat amacınızı anlatmış olduğunuz bir vize talep dilekçesi ister. Sizden teslim etmeniz istenilen tüm belgelerin kesinlikle İngilizce olması gerekir aksi takdirde başvurunuz değerlendirilmeye alınmaz.

Pasaportunuzun deforme olmamış ve eskimemiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Namibya sınır görevlileri, pasaportunuzu talep edildiği şekilde bulmazlarsa size problem yaratabilirler. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin, Namibya seyahatinizden dönmüş olduğunuz tarihten itibaren en az 6 ay sonrasına kadar devam etmesi gerekir. Vize işlemleriniz için pasaportunuzun en az 3 sayfası boş bırakılmalıdır. Vize başvurunuzu deneyimli bir vize danışmanı ile yapmak başvuru işlemlerinizi hızlandıracak ve olumlu bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Namibya seyahati gerçekleştirmeden önce girmeniz gereken sağlık kontrolleri vardır. Seyahatinizden en az 10 gün önce Sarıhumma aşısı yaptırmanız gerekir. Hepatit A, Hepatit B ve Karma aşıları Sağlık Bakanlığı’nın zorunlu tuttuğu aşılardan olmasa da bu aşıları yaptırmanız, gerekli tedbirleri almanız açısından faydalı olacaktır. Aşı kartınızı Namibya’ya girerken ve seyahatiniz süresince yanınızda bulundurmanız gerekir.

Vize türlerine bağlı olarak konsolosluğun talep ettiği evraklar farklılık gösterir. Vize türleri hakkında bilgi almak ve gereken evrakları öğrenmek için aşağıda verilen bağlantılardan faydalanabilirsiniz:

Turistik Vize

Ticari Vize

Namibya Vize Ücreti -Bursa

Namibya vize ücreti her sene değişebileceği gibi sene içinde de değişikliğe uğrayabilir. Sabit bir tutarı yoktur. Başvuru yaptığınız vize türüne, vizenizi uzun süreli mi kısa süreli mi istediğinize bağlı olarak vize ücreti değişmektedir. Namibya’ya seyahat etmek isterseniz ödemeniz gereken vize ücretini öğrenmek için şubemizi arayarak vize danışmanımız ile görüşme yapabilirsiniz.

Vize danışmanları vize başvurunuz sırasında sizin yerinize işlemlerinizi gerçekleştirecek, evraklarınızın konsolosluğa teslimini yapacak ve değerlendirmenizi yakından takip edip sonucu size bildirecektir. Size bu destek hizmetini veren acentalar vermiş oldukları hizmet karşılığında sizden belirli bir ücret isteyebilirler.

Namibya Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Bursa

Vize başvurunuzu Almanya’nın Berlin şehrindeki Namibya Konsolosluğu’nda gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru evraklarınızı DHL kargo firması aracılığıyla Berlin Büyükelçiliği’ne kargolayabilirsiniz. Vize başvuru evraklarınızın kargolanması ve ulaşımı sonunda değerlendirilmenizin sonuçlanması yaklaşık 5 ile 10 iş günü sürmektedir. Fakat belirtilen süreye kargolama süresi dahil değildir. Kargonuzun geç ulaşmasından ya da konsolosluğun sizden ek bir evrak talep etmesi halinde bu sürede uzama görülebilir.

Acil bir durumla karşılaştığınızda vizenize ekspres olarak 1-2 iş günü sonunda sahip olabilirsiniz ancak bu süreye kargolama ve ulaşım süresi dahil edilmez.

Namibya Vize Reddi -Bursa

Vize başvuru evraklarınızın tam ve talep edildiği şekilde olmasına özen göstermelisiniz. Konsolosluğa teslim etmiş olduğunuz evraklar tamamen gerçek bilgiler ile dolu olmalıdır, eksik evrak teslim etmeniz halinde Namibya Konsolosluğu vize başvurunuzu değerlendirmeye almaz. Namibya vizesi için sunmuş olduğunuz belgeler yetersiz bulunursa vize başvuru talebiniz reddedilebilir. Konsolosluk tüm evraklarınızı İngilizce olarak talep etmektedir.

Değerli ziyaretçimiz, vize başvurunuzu konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan en güvenilir ve hızlı yoldan yapmak için Vize Merkezi’nin uzman vize danışmanları ile Namibya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Namibya vize başvurusu hakkında aklınızda takılan soruları sormak ve detaylı bilgi almak için +90 (224) 322 23 36 numarasını arayarak Vize Merkezi Bursa şubesinin vize danışmanı ile görüşebilir ya da bursa@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Namibya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5725