Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 52 90

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Namibya Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Antalya şubesi sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfayı, Antalya’dan Namibya’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizi yapacakları vize başvurusu hakkında bilgilendirmek için hazırladık. Türkiye’de Namibya için vize başvuru talebi oluşturabileceğiniz bir kurum bulunmamaktadır. Namibya vize başvurularınızı yapabilmeniz için Berlin Büyükelçiliği’ni yetkilendirmiştir. Vize başvurunuzu bizim ile yapmayı tercih ederseniz, başvuru evraklarınız Vize Merkezi tarafımızdan Berlin’e kargolanarak en hızlı şekilde başvuru talebiniz iletilecektir. Namibya vize başvurusu hakkında daha çok bilgi almak için uzman vize danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Vize Merkezi Antalya şubesine ulaşmak için +90 (242) 255 52 90 telefon numarasını arayabilir ya da antalya@vizemerkezi.com adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Namibya -Antalya

Atlas Okyanusu kıyısında kalan eski adıyla Güney Batı Afrika olarak da bilinen Namibya Cumhuriyeti’nin, başkenti Windhoek’tur. Çöl ikliminin yaygın görüldüğü bu ülkede geçim kaynağı bölgelere göre ayrılmaktadır. Yağışın çok olduğu bölgelerde tarım ön plandayken yağışın az olduğu bölgelerde de insanlar hayvancılıkla meşguldür. Turistler Namibya’ya genellikle Mayıs-Ekim ayları arası seyahat etmeyi tercih ederler. Namibya’yı ilgi çekici yapan detaylardan biri okyanus ve çölü bir arada barındırmasıdır. Yüksek kum tepelerine vuran okyanus dalgaları bu anı fotoğraflamaya gelen turistlerin odağı olur. Namibya’ya seyahat etmeden önce almanız gereken sağlık tedbirleri vardır. Namibya Konsolosluğu, bu bölgede görülen salgın hastalıklara karşı aşı yaptırılmasını zorunlu kılmıştır.

Namibya İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Antalya

Diplomatik (Siyah/Kırmızı), Hizmet (Gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Namibya seyahatlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirebilirler. Fakat seyahat süreniz en fazla 90 gün olacak şekilde vizeden muaf olabilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi olan ziyaretçilerimizin Namibya seyahatleri için vize almaları zorunlu tutulmuştur. Vize başvurunuzu son dakika bir sorunla karşılaşmamak için olabildiğince erken tarihte yapmanızı tavsiye ederiz.

Namibya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Antalya

Türkiye’de Namibya için vize başvuru talebi oluşturabileceğiniz bir konsolosluk yoktur. Namibya’nın İstanbul Fahri Konsolosluğu bulunur fakat bu konsolosluğun amacı vize başvuru işlemleri hakkında bilgi vermek, gerekli yönlendirmenin yapılmasını sağlamaktadır. Vize başvurunuzunu bu konsoloslukta gerçekleştiremezsiniz. Berlin Büyükelçiliği, Türkiye’den Namibya vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerden sorumludur. Başvuru işlemlerini incelemesi ve sonucun belirlenmesi için Berlin Büyükelçiliği’ne yetki verilmiştir.

Vize Başvuru Formu teslim edilirken özen gösterilmesi gereken en önemli evraklardan biridir. Bu form ile birlikte konsolosluk sizin hakkınızda tüm kişisel bilgilere ve seyahat bilgilerine sahip olur. Değerlendirmenizde bu formun yeri büyüktür. Yanlış anlaşılmaya maruz kalmamak için formu büyük harflerle ve okunaklı olacak şekilde doldurmanız çok önemlidir. Başvuru formu, vize başvurusunu yapan kişi tarafından imzalanmalıdır. Namibya Konsolosluğu sizden vize talep dilekçesi yazmanızı ister. Bu dilekçede Namibya’ya ne amaçla seyahat etmek istediğinizi açıklarsınız. Unutmayınız ki teslim edeceğiniz tüm belgeler İngilizce olmalıdır.

Namibya sınır kapısında, sınır görevlileri ile bir problem yaşamamanız için dikkat etmeniz gereken bazı uyarılar vardır. Pasaportunuzun güncel ve temiz görünümlü olmasına özen göstermelisiniz. Geçerlilik süresinin, Namibya seyahatinden döndüğünüz tarihten en az 6 ay sonrasına kadar devam etmesi gerekir. Pasaportunuzun en az 3 sayfası Namibya vize işlemleriniz için boş bırakılmış olmalıdır. Seyahatinizde aksaklık ya da herhangi bir sorun yaşamamanız için vize işlemlerini uzman bir vize danışmanı ile yapmanız vizenizin olumlu sonuçlanması açısından faydalı olacaktır.

Namibya’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin bilmesi gereken bazı sağlık problemleri bulunur. Namibya’da görülen salgın hastalıklara karşı alınması gereken önlemler vardır. Namibya’ya gitmeden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmış olmanız zorunludur. Hepatit A, Hepatit B ve Karma aşılarını da yaptırmanız zorunlu olmasa da sağlınız için gerekli tedbirleri almış olursunuz. Aşı kartınızı başvuru ve seyahatiniz boyunca yanınızda taşımalısınız.
Vize türlerine göre gerekli evraklar değişim gösterir. Başvuruda bulunmak istediğiniz vize türü hakkında bilgi sahibi olmak ve talep edilen evrakları öğrenmek için aşağıda verilen bağlantılara tıklamanız yeterli olacaktır:

Turistik Vize Ticari Vize

Namibya Vize Ücreti -Antalya

Namibya vize ücreti sene içinde ya da her sene değişiklik gösterebilir. Belli bir tutarı olmayan ve birçok etkene bağlıdır. Başvuru sırasında belirtmiş olduğunuz vize türü başta olmak üzere, ne kadar sürelik vize istediğiniz, vize başvurusunda bulunduğunuz tarih gibi vize ücretini değiştiren birçok sebep olabilir. Namibya vize ücretiniz hakkında bilgi edinmek için şubemizi arayabilir, yetkili vize danışmanı ile görüşebilirsiniz.

Vize başvuru talebinizi sizin adınıza gerçekleştiren, tüm evrak teslimini ve sonrasındaki evrak takibini sizin yerinize yapan danışmanlık firmaları vize alabilmeniz için size vermiş oldukları hizmet karşılığında sizden belli bir ücret talep edebilirler.

Namibya Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Antalya

Almanya Berlin’de bulunan Namibya Konsolosluğu, vize başvurusu yapabileceğiniz tek yerdir. Berlin Büyükelçiliği’ne başvuru evraklarınızı DHL kargo acentesi ile kargolayabilirsiniz. Vize başvuru evraklarınızın Berlin’e ulaşıp, değerlendirmenin sonucunda bir karara varılması yaklaşık 5-10 iş günü sürmektedir. Kargolama işlemlerinin bu süreye dahil olmadığını belirtmek isteriz. Kargolamada yaşadığınız bir problem ya da konsoloslukta yaşanan bir yoğunluktan dolayı bu verilen sürede uzama görülebilir. Namibya kapı vizesi uygulaması yapan bir ülke değildir.

Vize almanız için bir acili yet oluşursa Namibya vizesine 1-2 iş günü sonunda sahip olabilirsiniz ancak bu süreye kargolama ve ulaştırma süresi dahil edilmemektedir.

Namibya Vize Reddi -Antalya

Vize başvuru evraklarınızı tam ve sizden talep edildiği şekilde teslim etmeye özen göstermelisiniz. Belgelerinizin arasında bir tutarsızlık görülürse konsolosluk size karşı güvensizlik yaşayacağı için vize başvuru talebinizi reddedebilir. Teslim etmiş olduğunuz tüm evrakları İngilizce olarak ayarlamanız gerekir. Bu konuda sorun yaşıyorsanız vize danışmanınız size yardımcı olacaktır.

Namibya vize başvurunuzu grup olarak gerçekleştirmek istiyorsanız grupta bulunan her kişinin başvuru evraklarının birer kopyasını da belgelerin arasında koyması gerekir. Belgeler arasında eksik evrak tespit edildiği durumlarda konsolosluk vize başvuru talebini değerlendirmeye almamaktadır.

Değerli ziyaretçimiz, vize başvuru sürecini problemsiz ve kolayca atlatmak ve vize reddi gibi bir sorunla karşılaşmamak için vize başvurunuzu Vize Merkezi’nin deneyimli kadrosuyla gerçekleştirebilirsiniz. Namibya vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için +90 (242) 255 52 90 telefon numarasını arayarak Vize Merkezi Antalya şube yetkilisi ile görüşebilir antalya@vizemerkezi.com adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Namibya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5467