Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 94

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Namibya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara şube sayfasına hoş geldiniz.

Ankara ve çevre illerinden Namibya vizesine sahip olmak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz bu sayfa, vize süreciniz hakkında size bilgi verecektir. Namibya için nasıl vize başvurusu yapılır, vize ücreti, vize reddi almamanız için yapmanız gereken tüm işlemleri size başlıklar halinde sunduk. Namibya’nın Türkiye’de vize başvuru sağlayabileceğiniz bir kurumu bulunmamaktadır. Namibya vize başvuru talebini Berlin Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekir. Bu vize işlemlerini Vize Merkezi’nin deneyimli vize danışmanları tarafından kolayca yürütebilirsiniz. Namibya vize başvurusuna dair bilmek istediğiniz her şeyi +90 (312) 970 05 94 telefon numarasını arayarak Vize Merkezi Ankara şubemizin vize danışmanlarına sorabilirsiniz. Bize mail yolu ile ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz ankara@vizemerkezi.com adresine mail atabilirler.

Namibya -Ankara

Güney Batı Afrika adıyla da bilinen Namibya Cumhuriyeti, Atlas Okyanusu’na büyük bir kıyısı olan rengarenk coğrafyaya sahip bir ülkedir. Geçim kaynağının bölge bölge değiştiği bu ülkede yağışların çok olduğu alanlarda tarım, yağışların az olduğu alanlar da ise hayvancılık görülmektedir. Ülkenin genel geçim kaynağı tarım, hayvancılık ve madenciliktir.

İnsanlar, Namibya’ya genellikle Mayıs-Ekim aylarında gitmeyi tercih ederler. Senenin diğer günlerine göre gece gündüz sıcaklığı bu aylarda seyahat edebilmek için daha uygun olur. Namibya çöl ve okyanusun bir arada bulunduğu birçok hayvanı gözlemleyebileceğiniz, kamp yapabileceğiniz vahşi yaşama merak duyan insanlar için ilginç bulunan ülkelerden biridir.

Namibya Konsolosluğu, Namibya’ya gelmek isteyen insanların gelmeden önce bu bölgede görülen salgın hastalıklara karşı gerekli önlemlerin alınması konusunda uyarmaktadır.

Namibya İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Ankara

Türkiye Cumhuriyeti’nin Diplomatik ve Hizmet Pasaport sahibi vatandaşları, Namibya’ya yapmak istedikleri seyahat 90 günü aşmayacak şekilde olacaksa vizeden muaf olarak Namibya’ya giriş yapabilirler. Fakat Umuma Mahsus ve Hususi Pasaport sahibi ziyaretçilerimizin Namibya’ya seyahat edebilmeleri için Namibya vizesine ihtiyaçları vardır.

Namibya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Ankara

Türkiye ile Namibya arasında vize başvuru işlemlerini yapabileceğiniz bir konsolosluk anlaşması bulunmamaktadır. İstanbul’da faaliyette olan bir Fahri Konsolosluğu bulunmasına rağmen bu konsolosluk başvuru kabul etmez. Vize işlemleri hakkında size gerekli bilgileri vermek ve sizi başvuru yapmanız gereken yere yönlendirmek için bulunur. Namibya, vize başvurusu yapabilmeniz için Berlin Büyükelçiliği’ni yetkilendirmiştir. Sizin bu aşamada talep edilen evrakları şubemize gelerek ya da kargo yolu ile bize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Berlin Büyükelçiliği’ne vize başvurunuz bizim tarafımızdan gerçekleştirilir. Vize Merkezi uzman vize danışmanları, vize dosyanızı Berlin Namibya Konsolosluğu’na teslim ettikten sonra vize başvurunuzun değerlendirilmesinden konsolosluk sorumludur.

Vize Başvuru Formu, doldurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli evraktır. Herhangi bir eksiklik ya da yanlış bilgi verilmemesine özen gösterilerek form büyük harflerle ve okunaklı olacak şekilde doldurulmalıdır. Bu form aracılığıyla konsolosluğa sizi değerlendirmesi için tüm kişisel kimlik bilgilerinizi ve seyahat planınızı beyan etmiş olursunuz. Başvuru formu, başvuru yapan kişi tarafından şahsen imzalanmalıdır. Namibya vizesi başvurunuz için ülkeye neden seyahat etmek istediğiniz hakkında yazmanız gereken bir vize talep dilekçesi vardır. Namibya Konsolosluğu, teslim edeceğiniz tüm evrakların İngilizce olmasını istemektedir.

Pasaportunuzun deforme olmamış ve temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Namibya sınır görevlileri tarafından pasaportunuz talep edilenin dışında olursa size sorun çıkartabilirler. Pasaportunuzun geçerlilik süresi, Namibya seyahati dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay daha devam ediyor olması gerekir. Pasaportunuzun en az 3 sayfası vize işlemleri için boş olmalıdır.

Namibya’ya seyahat etmeden önce bilmeniz gereken bazı salgın hastalıklar vardır. Sağlık Bakanlığı’nın da onayı ile seyahatinizden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmanız zorunludur. Hepatit A, Hepatit B ve Karma aşılarının da yaptırılması tavsiye edilir. Aşı kartınızı yanınızda bulundurmanız gerektiğini unutmayınız.

Vize danışmanına, seyahat amacınıza dair belirlemiş olduğunuz vize türünü bildirmeniz vize işlemlerinizin hızlanmasına katkı sağlayacaktır. Gereken evraklara ulaşmak için aşağıda verilen bağlantılara göz atabilirsiniz:

Turistik Vize

Ticari Vize

Namibya Vize Ücreti -Ankara

Namibya vizesi ücreti; seyahat edeceğiniz vize türüne, seyahat planlarınızı hangi tarihte yapmış olduğunuza, vizeniz boyunca ülkeye kaç kez giriş yapacağınıza ve bunlar gibi pek çok etkene göre değişim gösterebilir. Vize ücreti sene boyunca sabit kalmaz ve belirli bir tutarı yoktur. Vize başvurusunda bulunurken size nasıl başvuru yapacağınıza dair yol gösteren, başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştiren firmalar vermiş oldukları koordinasyon hizmeti karşılığında sizden ücret talep edebilirler.

Namibya vize ücreti hakkında güncel bilgilere ulaşmak için Ankara şubemizi arayarak vize danışmanından bilgi alabilirsiniz.

Namibya Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Ankara

Türkiye’den Namibya’ya vize başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerimizin başvuru sağlayabilecekleri tek yer Almanya Berlin’dir. Berlin’de bulunan Namibya Konsolosluğu’na vize başvuru evraklarınız DHL kargo şirketi aracılığıyla kargolanmaktadır. Vize başvuru evraklarınızın orijinal hallerini yollamanız gerekir. Namibya vizenizin kargolanma süresi, değerlendirilmesi ve sonuçlanması toplamda 5(beş)-10(on) iş gününü bulmaktadır. Fakat bu süre kargo süresinden hariçtir. Acil durumlarda kargolama süresi dahil olmaksızın Namibya vizesine 1-2 iş günü sonunda ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm sorular için bizi aramaktan ya da mail atmaktan çekinmeyiniz.

Namibya Vize Reddi -Ankara

Vize başvurusu talebi oluşturmak isteyen ziyaretçimizin, vize başvuru koşullarını harfiyen yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize başvurunuz sırasında oluşacak bir problem seyahat planlarınızın gecikmesine sebep olabilir. Başvuru evraklarının tutarsız bulunması verilen güvensizlik sebebiyle vize başvurunuz reddedilebilir. Evraklarınızı doldururken tamamen gerçeği yansıtıyor olacak şekilde olmasına özen gösteriniz. Namibya Konsolosluğu tüm evrakları İngilizce olarak talep etmektedir.

Namibya vizesine gruplar halinde başvuru yapmak istiyorsanız, gruptaki herkesin tüm başvuru evraklarının birer adet kopyasını eklemiş olması gerekir. Evraklarda eksiklik tespit edilirse Namibya Konsolosluğu başvuru talebinizi değerlendirmeye almamaktadır.

Değerli ziyaretçimiz, Namibya vizesini konsolosluğa gitmeniz gerekmeden ve vize başvuru talebinizin olumlu olacak şekilde sonuçlanması için Vize Merkezi’nin profesyonel kadrosunun doğru yönlendirmeleriyle başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Namibya vize başvuruları hakkında daha ayrıntılı bilgi talep ediyorsanız Vize Merkezi Ankara şubemizi +90 (312) 970 05 94 numarasını arayarak bize ulaşabilir, isterseniz ankara@vizemerkezi.com adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Namibya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6112