Monako Vize İşlemleri

Monako Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
 
Monako seyahati için vize müracaatı yapacak başvuru sahipleri, Fransa Konsolosluğu’na yapılması gereken Monako vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Temsilcileri sizin adınıza takibini yapsın.
 
 
Monako Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Monako Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Monako Prensliği’ne seyahat etmeyi planlayan T.C. Umuma Mahsus Pasaport Hamilleri, seyahatleri öncesinde Monako vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak T.C. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri, 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.
 
 
Monako Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?
 
Fransa Konsolosluğu yapılacak olan kısa süreli vize başvuru işlemlerini doğrudan kabul etmemektedir. Kısa süreli Monako seyahati için Fransa vizesi başvurularını Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirmiş Vize Başvuru Merkezleri (VAC) üzerinden yapılmasını uygun görmektedir. Fransa Konsolosluğu/Büyükelçilik adına vize başvuruları, Fransa Vize Başvuru Merkezi ya da akredite edilmiş seyahat acentaları kanalıyla yapılabilmektedir.
 
Monako Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
 
Monako vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır.
 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 
 
Monako Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Monako vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Monako seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.
 
Monako Vize Müracaatı Sırasında Şahsen Bulunmalı Mıyım?
 
Monako vize prosedürünün önemli kısmını oluşturan Fransa Konsolosluğu ile mülakat ise zorunlu bir uygulamadır. Fransa Konsolosluğu, Monako seyahati sebebiyle, Fransa vizesi başvurusunda bulunan başvuru sahiplerini yüzyüze görüşmeye davet etmektedir. Monako seyahatinizin içeriğine yönelik sorular Fransa vizesi mülakatınızı şekillendirecek olan etmenlerdir. Ayrıca, Fransa vize işlemleri için parmak izi uygulaması bulunmaktadır. Başvuru sahiplerinin vize mülakatı sırasında parmak izlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 
Monako Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Monako Vize Temsilcileri, Monako vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Kiribati vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Monako vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Yükleniyor...