Moğolistan Vize İşlemleri

Moğolistan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
 
Moğolistan seyahati için vize müracaatı yapacak başvuru sahiplerinin, Moğolistan Konsolosluğu'na vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Temsilcileri sizin adınıza takip etsin.
 
 
Moğolistan Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Moğolistan Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Türkiye ve Moğolistan  vatandaşlarının karşılıklı olarak turistik seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 30 günü aşmamak kaydıyla ülkeye vizesiz girişlerine onay vermektedir. Ancak T.C. Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Moğolistan vize muafiyetinden faydalanamamaktadırlar. Moğolistan ülkesine girişlerinde vizeye tabidirler. Moğolistan'a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Moğolistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.
 
Moğolistan Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?
 
Moğolistan Konsolosluğu/Elçiliği vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Moğolistan Konsolosluğu vize işlem başvurularını, haftaiçi Pazartesi-Cuma günleri Saat: 10:00-12:00 arası kabul etmektedir.
 
Moğolistan Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
 
Moğolistan vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.
 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 
 
Moğolistan Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Moğolistan vize işleminin sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. Moğolistan Konsolosluğu, vize işlem süresini uzatma hakkına sahiptir. Moğolistan seyahat planının aksamaması için Moğolistan Konsolosluğu vize müracaatlarının seyahat tarihinden en az 20 gün önce yapılmasını önermektedir.
 
Moğolistan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Moğolistan Vize Temsilcileri, Moğolistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Moğolistan Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Moğolistan vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 
Moğolistan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
Moğolistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

 
Moğolistan Vize İşlemleri:

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Moğolistan Devleti arasında, Eylül 2013 tarihinde “Vizenin Karşılıklı olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” ile iki ülkenin vatandaşlarına kapsamlı vize muafiyeti hakkı tanınmıştır. Vize muafiyeti anlaşmasıyla beşeri ilişkilerimizin geliştirilmesi yönünde önemli bir adım atılmıştır. Sözkonusu Anlaşma,  Türkiye ve Moğolistan  vatandaşlarının karşılıklı olarak turistik seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 30 günü aşmamak kaydıyla ülkeye vizesiz girişlerine onay vermektedir. Ancak T.C. Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Moğolistan vize muafiyetinden faydalanamamaktadırlar. Moğolistan ülkesine girişlerinde vizeye tabidirler.
 
Moğolistan seyahat planı olan T.C. vatandaşlarının, ülkeye girişlerinde beklenmedik sorunlarla karşılaşmamaları için seyahat belgelerinin (pasaport) geçerlilik süresini önceden kontrol etmelidirler. Moğolistan seyahati dönüş tarihi sonrası 1 yıl geçerlilik süresine sahip olmalıdır. 10 yıldan eski pasaport sahipleri ise; seyahate çıkmadan önce pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir.
 
Moğolistan sınır kapısında gümrük görevlilerine beyan edilen pasaportla beraber konaklama ve ulaşım rezervasyon belgeleri ile ülkede kalmayı öngördükleri süreyle orantılı makul miktarda döviz bulundurmaları önemle tavsiye olunur.
 
Moğolistan’da 90 günün üzerinde  kalma planı olan şahısların, seyahat amaçlarına uygun evraklarla Moğolistan Konsolosluğu’na Uzun Süreli Vize (D tipi Vize) için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
 
Moğolistan Konsolosluğu’ndan seyahat edeceklere uyarı!
 
 
Moğolistan’da kış döneminde yaşanan aşırı soğuk havalar nedeniyle özellikle turistik amaçlı gezilerde Mayıs-Ekim döneminin tercih edilmesi önerilmektedir. Öte yandan, sağlık sıkıntıları bulunan Türk vatandaşlarının Moğolistan’a yapacakları seyahatlerde, ülkede tıbbi müdahale imkanlarının sınırlı olduğunu gözönünde bulundurmalarında fayda görülmektedir.

Yükleniyor...
MOĞOLİSTAN VİZE İŞLEMLERİ
İletişim