Moğolistan Fahri Konsolosluğu Samsun

Samsun ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Moğolistan konsolosluk işlemleri için Moğolistan Samsun Fahri Konsolosluğu yetki alanı içinde hizmet vermektedir.
 
Moğolistan Samsun Fahri Konsolosluğu,  Moğolistan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Moğolistan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
Moğolistan Samsun Fahri Konsolosluğu Görevi:
 
Türkiye Moğolistan temsilcilik görevini onursal olarak  yürüten Samsun Fahri Moğolistan Konsolosluğu, Türkiye ile Moğolistan arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir. Fahri Moğolistan Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Moğolistan’a ticari, çalışma ve öğrenim amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Moğolistan vizesi işlem prosedürü hakkında destek vermektedir.
 
 
Moğolistan Samsun Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi:
 
Moğolistan Samsun Fahri Konsolosluğu, Samsun ve çevresinden yapılacak Moğolistan vize başvurularını kabul etmekle yetkili kurumdur.
 
 
Moğolistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Moğolistan Konsolosluğu'na Moğolistan vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Moğolistan Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.
 
 
Moğolistan Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
Moğolistan Konsolosluğu'na yapılan Moğolistan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Moğolistan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 
 
Moğolistan Samsun Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri:
 
Moğolistan Samsun Fahri Konsolosluğu, Moğolistan Devleti'nin  resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin  resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Moğolistan vizesi için başvuruda bulunacak veya Moğolistan konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 
 
Moğolistan Cumhuriyeti Samsun Fahri Konsolosluğu Adres: 100. Yıl Bulvarı Kamer Sok. No:234/3 Arı Apt. SAMSUN
 
Telefon Numarası: 362 231 38 08
 

 

Yükleniyor...