Moğolistan Fahri Konsolosluğu İzmir

İzmir ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Moğolistan konsolosluk işlemleri için Moğolistan İzmir Fahri Konsolosluğu yetki alanı içinde hizmet vermektedir.
 
Moğolistan İzmir Fahri Konsolosluğu,  Moğolistan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Moğolistan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
Moğolistan İzmir Fahri Konsolosluğu Görevi Alanı:
 
Türkiye Moğolistan temsilcilik görevini onursal olarak  yürüten İzmir Fahri Moğolistan Konsolosluğu, Türkiye ile Moğolistan arasında karşılıklı ticari-ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla projeler yürütmektedir. Fahri Moğolistan Konsolosluğu diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen Moğolistan’a ticari, çalışma ve öğrenim amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Moğolistan vizesi işlem prosedürü hakkında destek vermektedir.
 
 
Moğolistan İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi:
 
Moğolistan İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir ve çevresinden yapılacak Moğolistan vize başvurularını kabul etmekle yetkili kurumdur. Moğolistan Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır.
 
Moğolistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Moğolistan Konsolosluğu'na Moğolistan vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Moğolistan Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.
 
 
Moğolistan Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
Moğolistan Konsolosluğu'na yapılan Moğolistan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Moğolistan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 
 
Moğolistan İzmir  Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri:
 
Moğolistan İzmir Fahri Konsolosluğu, Moğolistan Devleti'nin resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin  resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Moğolistan konsolosluğu vize işlemlerinizi ve diğer konsolosluk işlemlerinizi yaparken konsolosluğun aşağıda belirtilen günlerde kapalı olduğunu göz önünde bulundurunuz.
 
Moğolistan Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu Adres: Atatürk Cad. No:152/608 Konak-İZMİR
 
Telefon Numarası: 232 374 01 13
 
Faks Numarası: 232 478 49 15
 
Elektronik Posta Adresi: halukturkeli@cimenis.com

Yükleniyor...