Mısır Turistik Vize

Mısır Turist Vizesi

Mısır Turist vizesi için kapı vize uygulaması artık geçerli değildir. Mısır’a kısa süreli seyahat edecekseniz Türkiye’den Mısır Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize merkezlerinden vize başvurunuzu yaparak, vize prosedürünüzü tamamlamalısınız. Mısır turist vizesi için davet (istek) yazısına gerek görülmezken, Mısır’a ticari faaliyet gerçekleştirmek veya çalışmak için gidecekseniz kaşeli davet yazınızın olması gerekmektedir.

Mısır turist vizesi için son 10 yıl içinde alınmış, 6 ay geçerliliği olan ve Mısır vizenizin işlenmesi için en az iki adet boş vize sayfası olan pasaportlar kullanılmalıdır. Mısır Turist Vizesi kısa süreli bir vize olup maksimum 90 gün olarak verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Ticari ve Diplomatik pasaporta sahip kişiler Mısır Turist vize prosedüründen muaftırlar. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport sahipleri Mısır vize prosedürlerini eksiksiz tamamlamalı, Mısır vizesini uyum şartlarını karşılamalıdırlar.

Değerli ziyaretçimiz Mısır turist vizesi için gerekli evrakları eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla hazırlamalısınız. Mısır Konsolosluğu'nun talep ettiği güncel evrak listesinde farklılıklar olabilir veya konsolosluk durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Mısır vizesi detaylı, güncel evrak listesi için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Mısır turist vizesi, uyum koşullarının yerine getirilmesi halinde alınması zor olmayan bir vizedir. Mısır vize başvurunuzu bizimle gerçekleştirmeniz halinde en kısa sürede vize onayı almanız için gerekli kontrolleri yapacağız. Mısır turist vize başvuru formunu İngilizce ve Arapça olarak doldurabilirsiniz. Mısır evrak listesini aşağıda bulabilirsiniz:

Mısır Turistik Başvuru sahibinin Hazırlaması gereken belgeleri listesi

Başvuru Formu

Başvuru Dilekçesi

Pasaport (vize bitim tarihinden en az 6 ay geçerli)

Nüfus Cüzdanı fotokopisi 

2 adet Biometrik fotoğraf (arka fonu beyaz)

Banka Hesap Dökümğ (en az 4.000 TL bakiyeli)

Konaklama ve ulaşım rezervasyon dökümleri.

Mısır Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

► 45 yaş altı vatandaşlarımız için Mısır vizesi işlemleri uzun süre de sonuçlanmaktadır. 45 yaş altı vatandaşlarımız Mısır vizelerini, 10 ile 15 iş günü arasında değişmekte olan süre aralığında alabileceklerdir.
► Mısır vize başvruları için Konsolosluğa şahsen gelinmesine gerek bulunmamaktadır. Kurumumuz konsolosluktaki tüm işlemlerinizi yürütme konusunda yetkilidir.
► Mısır vize başvuruları hakkında verilecek karar yetkisi yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir. Kurumumuzun vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar ve vize başvurunuzun sonuçlanma süresi hakkında karar verme yetkisi yoktur.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 87
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 87
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 87
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com