Mısır Turistik Vize

Vize Merkezi, alanında profesyonel ekibi ile Mısır Turist vize başvuru işlemlerinde de size yardımcı olacaktır. İhtiyaç duyulan Mısır vize türleri için yapılacak talepleri uzman müşteri temsilcileri aracılığıyla koordine eden Vize Merkezi Mısır Vizesi departmanı, izlediği profesyonel yaklaşımla sürecin hızlı ve doğru bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Mısır Konsolosluğuna beyan edilecek vize başvuru dosyasının ayrıntılı bir şekilde hazırlanmasını sağlayan Vize Merkezi, sunduğu danışmanlık hizmetleri ile tamamen sonuç odaklı çalışmaktadır.  Mısır vize başvurunuz için Mısır Konsolosluğuna şahsen gelmenize gerekli değildir, evraklarınızı tarafımıza postalamanız halinde Mısır turist vizesi başvurunuzu tamamlayacağız. 

Mısır Turistik Vize Evrakları

Başvuru Formu

Başvuru Dilekçesi

Pasaport (vize bitim tarihinden en az 6 ay geçerli)

Nüfus Cüzdanı fotokopisi 

Mısır Turist Vizesi

Mısır Turist vizesi için kapı vize uygulaması artık geçerli değildir. Mısır’a kısa süreli seyahat edecekseniz Türkiye’den Mısır Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize merkezlerinden vize başvurunuzu yaparak, vize prosedürünüzü tamamlamalısınız. Mısır turist vizesi için davet (istek) yazısına gerek görülmezken, Mısır’a ticari faaliyet gerçekleştirmek veya çalışmak için gidecekseniz kaşeli davet yazınızın olması gerekmektedir.

Mısır turist vizesi için son 10 yıl içinde alınmış, 6 ay geçerliliği olan ve Mısır vizenizin işlenmesi için en az iki adet boş vize sayfası olan pasaportlar kullanılmalıdır. Mısır Turist Vizesi kısa süreli bir vize olup Mısır'da 3 ay içinde 30 gün kalma hakkı tanımaktadır.  Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Ticari ve Diplomatik pasaporta sahip kişiler 90 güne kadar Mısır Turist vize prosedüründen muaftırlar. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport sahipleri Mısır vize prosedürlerini eksiksiz tamamlamalı, Mısır vizesini uyum şartlarını karşılamalıdırlar. Türkiye Cumhuriyeti Yeşil Pasaport sahiplerine Mısır'da kapı vizesi uygulanmaktadır. 

Değerli ziyaretçimiz Mısır turist vizesi için gerekli evrakları eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla hazırlamalısınız. Mısır Konsolosluğu'nun talep ettiği güncel evrak listesinde farklılıklar olabilir veya konsolosluk durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Mısır vizesi detaylı, güncel evrak listesi için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Mısır turist vizesi, uyum koşullarının yerine getirilmesi halinde alınması zor olmayan bir vizedir. Mısır vize başvurunuzu bizimle gerçekleştirmeniz halinde en kısa sürede vize onayı almanız için gerekli kontrolleri yapacağız. Mısır turist vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak doldurabilirsiniz. 

Mısır Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

► 45 yaş altı vatandaşlarımız için Mısır vizesi işlemleri uzun süre de sonuçlanmaktadır. 45 yaş altı vatandaşlarımız Mısır vizelerini, 10 ile 15 iş günü arasında değişmekte olan süre aralığında alabileceklerdir.
► Mısır vize başvruları için Konsolosluğa şahsen gelinmesine gerek bulunmamaktadır. Kurumumuz konsolosluktaki tüm işlemlerinizi yürütme konusunda yetkilidir.
► Mısır vize başvuruları hakkında verilecek karar yetkisi yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir. Kurumumuzun vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar ve vize başvurunuzun sonuçlanma süresi hakkında karar verme yetkisi yoktur.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 87
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 87
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 87
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2309
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5283
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com