Mısır Ticari Vize

Mısır Ticari Vizesi

Mısır’a ticari bir faaliyet için, bir iş projesine, seminerine katılmak için, iş sözleşmesiyle birlikte kısa veya uzun dönemlik çalışmak için seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Mısır ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Mısır’a uzun süreli çalışmak veya iş faaliyetinde bulunmak için gidecek kişiler ilk olarak kısa süreli (90 güne kadar) Mısır ticari vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Mısır’a giriş yaptıktan sonra gerekli evraklarıyla birlikte Yabancılar Şubesi’ne giderek uzun süreli oturum izni başvurusunda bulunmalıdırlar. Mısır Ticari vize başvurusunda bulunurken Mısır’da ziyaret edilecek firmadan temin edilmiş, kaşeli davet yazısı da başvuru dosyasına eklenmelidir. Mısır’da ziyaret edilecek firmadan davet yazısının alınmaması halinde Mısır ticari vizeniz büyük olasılıkla reddedilecektir.

Mısır ticari vize işlemleri için kişisel veya şirket çalışanları olarak topluca başvuru yapılabilir. Mısır’da ticari bir amaç ile 90 günden fazla kalınacak olunması halinde Mısır oturma ve ayrıca Mısır çalışma izni başvurusunda bulunulmalıdır. Mısır’a giriş yaptıktan sonra vakit kaybetmeden Yabancılar Şube’ye ve Mısır’da ikamet edilecek bölgenin Nüfus Müdürlüğüne kayıt yaptırmalıdır.Mısır’da ticari bir amaç ile 90 günden fazla kalınacak olunması halinde, Mısır oturma ve çalışma izni belgesi almalı ve 5 iş günü içerisinde ikamet edilecek olan belediyenin nüfus müdürüne ve Mısır yabancılar polisine kayıt yaptırılmalıdır.

Mısır Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler 

Vize talep dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Mısır Konsolosluğa hitaben yazılmış kişinin Mısır seyahatinin amacı ve tarihlerini belirten kaşe ve ıslak imzalı)

Mısır vize başvuru formu
Pasaport (son 6 ay içinde çıkarılmış, en az iki adet boş sayfası bulunan)
Nüfus Cüzdanı fotokopisi 
2 adet Biometrik fotoğraf (beyaz fon arkalı, güncel)
Davetiye (Mısır'daki şirketten alınmış kaşe ve imzalı)

Mısır Ticari Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

► 45 yaş altı vatandaşlarımız için Mısır vizesi işlemleri uzun süre de sonuçlanmaktadır. 45 yaş altı vatandaşlarımız için vize sonuçlanma süresi ortalama olarak 10-15 iş günü aralığında değişmektedir. 
► Mısır vize başvruları için konsolosluğa şahsen gelinmesine gerek bulunmamaktadır. Şirketimiz Konsolosluktaki tüm işlemlerinizi yürütme konusunda yetkilidir.
► Mısır vize başvurularının sonuçlandırma yetkisi yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir. 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 87
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 87
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 87
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 87
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2309
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5283
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com