Mısır Ögrenci Vizesi

Mısır öğrenci vizesi başvurusunda bulunmanız için Mısır’daki eğitim süreniz bittikten sonra Mısır’dan ayrılma tarihinizden sonra en az altı (6) ay geçerli pasaportunuzun bulunması gerekir. Mısır’da kısa süreli (90 günü aşmayan) bir eğitim planı olan öğrenci Mısır’a kısa süreli vize ile giriş yapabilir.

Mısır Öğrenci Vizesi Gerekli evraklar

1. Pasaport (Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerli)

2. 2 adet biometrik fotoğraf (güncel tarihli ve arka fonu beyaz)

3. Kimlik fotokopisi

4. Öğrenci belgesi (güncel tarihli, kaşe ve ıslak imzalı orijinal belge)

5. Kişi reşit ise Kendisinin, Değil ise; Sponsorunun Banka hesap özeti (son 3 aylık bilgileri içeren, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır. Banka hesap dökümü miktarıyla ilgili lütfen Vize merkezi temsilcilerimizi arayarak bilgi alın)

6. Vize talep dilekçesi (sponsor kişi tarafından bağlı bulunduğu şirketinin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçede sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmeli kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır.

Mısır öğrenci vizesi başvurularında Mısır Konsolosluğunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Firmamız tüm işlemlerinizi sizin adınıza yürütme ve takip etme yetkisine sahiptir.  Mısır Konsolosluğu yukarıda belirtilmiş evraklara ek olarak ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlar karşısında istenilen belgeleri Mısır Konsolosluğuna ibraz etmeniz gerekebilir. Mevcut öğrenim durumunuzu gösterir belgeleri (öğrenci belgesi, transkript, mezuniyet belgesi, öğretim görevlisinden alınmış referans mektubu v.b.) başvuru dosyanıza eklemenizi tavsiye ederiz. Mısır öğrenci vizesi başvuru dosyasında öğrenci belgesi mutlaka bulunmalıdır.

Mısır Öğrenci Vizesi – Uzun Süreli

90 günden fazla eğitim süresi olan öğrenci, öğrenci belgesi ve gerekli diğer belgeleriyle birlikte Yabancılar Şubesi’ne başvuruda bulunmalı, ikametinin bağlı bulunduğu bölgenin Nüfus Müdürlüğü’ne kayıt yaptırmalıdır.

Vize Merkezi Mısır’a uzun süreli eğitim amaçlı olarak AISEC programı kapsamında giden öğrencilerin vize işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Uzun süreli vize taleplerinde yukarıda yer alan evraklara ek olarak aşağıdaki belgeler de istenmektedir.

AISEC’le eğitim için gidilen işlemlerde öğrencinin okula kabul edildiğini gösteren belgenin başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir.

Mezuniyet Belgesi: Türkiye’de mezun olunan en son okuldan verilmiş olmalıdır.

Mısır’daki okula kabul kayıt belgesi: Mısır’daki okuldan alınacak kabul belgesi kayıt belgesi olarak da bilinmektedir. Öğrenim düzeyini ve eğitim alınacak akademik dalı, eğitimi süresini (yıllık ve toplamda) içeren kabul belgesi Konsolosluğun onayına sunulmaktadır.

Banka hesap dökümü: Öğrencinin kendisine ait banka hesap dökümünü ibraz etmesi gerekmektedir. Öğrenci kendi hesap dökümlerinin yanında eğitimi süresince masraflarını karşılayacak sponsorun banka hesap dökümü ve çalıştığı kuruma ait evrakları da sunmalıdır.

Dilekçe: Öğrenci eğitim alacağı kuruma ait bilgileri, ne kadar süreyle Mısır’da bulunacağını içeren kişisel dilekçesini yazmalıdır. Eğer sponsorlu bir başvuru söz konusu ise sponsor dilekçesi de ibraz edilmelidir.

Dilekçe formatı hakkında bilgi ve vize başvuru formu doldurma işlemleri Vize Merkezinin çalışma sahasındadır. Mısır öğrenci vizesi başvurularında kişiye özel durumlar sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle Vize Merkezini arayarak Mısır’daki eğitim alacağınız kurum, konaklama işlemleri ve size özel durumunuz hakkında bilgi vererek bilgilendirme e-mail’İ talep ederek işlemlerinizi aracılığımızla yapabilirsiniz.

 

   

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 87
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 87
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 87
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 87
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2309
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5283
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com