Mısır Vizesi

Mısır Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Mısır Vize Temsilcileri, Mısır vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Vize Merkezi tecrübeli ekibiyle Mısır vizesi başvurusuna ilişkin evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlayarak sizin adınıza başvuruda bulunur. İhtiyacınız olan Mısır vizesi hakkındaki bilgileri web sitemizde Mısır vizesi için genel olarak hazırlanmış sayfaları ve başvuru yapmanıza uygun olan Mısır vize tipi için hazırlanmış sayfayı inceleyerek alabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimizi aramanız halinde de temsilcilerimiz size bu konuya ilişkin bilgileri detaylı olarak vermektedir. Mısır vizesi işlemleri için online destek ile Mısır vizesine dair detaylı soru ve görüşleriniz için bizi aramaktan ya da bize e-mail atmaktan hiçbir zaman çekinmeyiniz.

Mısır Vizesi

Mısır Devleti, umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutup resmi pasaport sahibi Türk vatandaşlarını seyahat süreleri 90 günü geçmediği müddetçe vize prosedüründen muaf tutmaktadır. Dolayısıyla umuma mahsus pasaport sahipleri tüm Mısır seyahatleri için resmi pasaport sahipleri ise 90 günü aşacak olan Mısır seyahatleri için Mısır vizesi almaları gerekmektedir. Mısır vizesi pasaport sayfasına basılan türde bir vize olup sayfasına vize basılacak olan pasaportunuzun durumunu Mısır makamlarının istediği koşullara uygun olmalıdır. Pasaportunuz Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olmalı ve herhangi bir şekilde zarar görmemiş olmalıdır. Mısır vizesi Mısır turistik vize, Mısır ticari vize, Mısır aile ziyareti vizesi, Mısır öğrenci vizesi gibi farklı seyahat amaçları için kullanımlarına göre çeşitlenmektedir. Bu sebeple seyahat planınız ve bulunduğunuz durum için uygun olan Mısır vize türünü belirleyip bu vize türü için başvurmalısınız. Uzun süreli Mısır vizeleri için başvuruların Mısır’daki göç bürosuna yapılması gerekirken kısa süreli Mısır vizeleri için başvuruları ya sınır kapısında ya da Türkiye’deki Mısır Konsolosluğuna yapabilmekte olup başvuru yapmanız gereken yer yaşınıza bağlı olarak değişmektedir. Mısır Konsolosluğuna vize başvurusunu şahsen yapabileceğiniz gibi şahsen başvurmadan hem daha kolay hem de daha sağlıklı bir şekilde Vize Merkezi aracılığıyla da başvurabilirsiniz. Mısır vize başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesinin alınır olması için Mısır’ın vize başvurusu için izin verilen yerlerine vize başvurusunda bulunmalısınız. 45 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler Mısır vizesi için sınır kapısında başvurabilip vizelerini kapıdan alabilmektedir. Geriye kalan kişiler ise Mısır vizesini kapıdan alamayıp Mısır vizesini alabilmek için Mısır’ın Türkiye’deki resmi dış temsilciliğine başvurmalıdır. Bu temsilcilikler Mısır Başkonsolosluğu İstanbul ve Mısır Büyükelçiliği Ankara’dır. İstanbul’daki Mısır Konsolosluğuna Türkiye’nin her ilinden vize başvurusu yapabilirken, Ankara’daki Mısır Büyükelçiliği’nin konsolosluk bölümüne başvuruyu ancak konsolosluğun görev bölgesi içindeki ilde ikamet etmeniz halinde yapabilmektesiniz. Mısır Konsolosluğuna vize başvurusunu şahsen yapma zorunluluğunuz olmayıp Vize Merkezi aracılığıyla konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan da yapabilmektesiniz.

Mısır vizesinin alınır olması için vize işlemleri için gerekli olan belgeleri teslim etmeli ve vize işlemleri için gereken ücreti ödemelisiniz. Belgelerin hepsinin teslim edilememesi ya da teslim edilen belgelerde hatalı bilgiler olması Mısır vizesinin alınmasına engel olabilir. Ayrıca Mısır makamları vize işlemleri sırasında ek belge getirmenizi veya mülakat için konsolosluğa gelmenizi isteyebilir. Mısır vizesi Mısır makamlarının vize işlemlerinizi olumlu olarak sonuçlanması durumunda alınır. Mısır vizesi için Vize Merkezi aracılığıyla başvurursanız temsilcilerimiz gerekli belgeleri tam ve doğru olarak hazırlayabilmeniz için size yardımcı olacaklardır. Ayrıca Vize Merkezi temsilcilerimizin vize işlemlerini baştan sona kadar takip etmesiyle bu süreç sırasında yaşanan her yeni gelişme için bilgi sahibi olup destek almaya devam edeceksiniz. Profesyonel destek alarak vize başvurunuza ilişkin daha kolay süreç geçirmek ve başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalinin daha yüksek olması için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile e-mail veya telefon aracılığıyla iletişime geçiniz.

Mısır Vizesi Evrakları

Başvurulmak istenen Mısır vize tipi fark etmeksizin bütün Mısır vize başvuruları için evraklar istenmektedir. Mısır vizesi evrakları olarak istenen kimi evraklar ortak olup kimi evraklar ise başvurulmak istenen vize tipi ve kişinin bulunduğu duruma göre değişmektedir. Mısır vizesi için başvuruda bulunacak kişi vereceği evraklarda gerçekleştireceği seyahatin amacını kanıtlamalıdır. Bununla birlikte Mısır makamları başvuran kişinin başvuracağı vize tipi ve bulunduğu duruma göre maddi durumunu veya seyahatine ilişkin maddi kaynağını kanıtlayıcı evraklar da isteyebilmektedir. Evrakların başvurularda eksiksiz ve doğru olarak verilmesi önemli olup böyle olmayan evraklarla yapılan başvurular Mısır vize işlemlerini uzatabilmekte veya ret olarak sonuçlandırabilmektedir. Mısır makamları gerek görmesi halinde başvuru sonrasındaki vize işlemleri sırasında da ek evrak isteyebilip eksik veya yanlış evraklarla yapılan başvurularda bu ihtimal artmaktadır. Mısır vize tiplerine ilişkin başvurular ve işlemler hakkında daha fazla bilgi için ilgili sayfaları seçerek ve detaylı bilgiler için Mısır sayfamızın sol tarafındaki İletişim bölümündeki veya bu sayfamızdaki Şubelerimiz başlığındaki iletişim bilgileriyle temsilcilerimizle irtibat kurun. Bu durumda temsilcilerimiz, Mısır Vizesi başvuruları için hazırlanması gereken evrakların güncel bilgisini e-mail yolu sizlere bildirecektir. Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda temsilcilerimiz başvurmanız gereken vize türü ve bulunduğunuz duruma göre hazırlamanız gereken evraklar konusunda size yardımcı olmaktadır. Ayrıca, Mısır makamları vize işlemleri sırasında sizden ek evrak isterse de temsilcilerimiz çözüm üretmeye çalışarak yardımlarını sürdürmeye devam etmektedir.

Mısır Vizesi Başvuru Formu

Mısır vizesi başvuru formu, her Mısır vize tipi için gerekli olan bir belgedir. Mısır vizesi başvuru formunda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak bildirmeniz gerekip formdaki bilgilerin böyle olmaması durumunda vize işlemleriniz uzayabilmekte veya vize reddi alabilmektesiniz. Formda imzanızı da atmanız gerekmekte olup, formda imzanızın olmaması halinde Mısır makamları vize işlemlerine başlamamaktadır. Mısır vizesi başvuru formu hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanmış olup her iki dilde de formu doldurabilmektesiniz. Mısır vize başvuru formunda doldurmanız gereken bilgiler olarak başvuran sahibinin isim ile soyismi, şu anki ile geçmişteki uyruğu, medeni durumu, cinsiyeti, doğum yeri ile tarihi, ne iş yaptığı, pasaport bilgileri, adres bilgileri, seyahat amacı ve planına ilişkin bilgiler ve varsa bir önceki Mısır seyahatine ilişkin bilgiler gibi bilgiler yer almaktadır. Formda sizden istenen her bilgiyi doğru yerlere net ve okunacak şekilde yazmalısınız. Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda temsilcilerimiz Mısır vizesi başvuru formunun doldurulmasında size destek olmaktadır.

Mısır Vizesi Dilekçe

Mısır vizesi dilekçe her Mısır vize tipi için gerekli olan bir diğer belgedir. Mısır vizesi dilekçenin uyması gereken koşullar ise başvuracağınız vize türüne göre ve durumunuza göre değişmektedir. Turistik vize başvurusu için dilekçeniz çalışan olmanız halinde çalıştığınız şirket tarafından hazırlanıp bu şirkette çalıştığınızı ve seyahatinizin içeriğini belirtmeli, öğrenci olmanız halinde ise size sponsor olacak kişinin bağlı olduğu şirket tarafından hazırlanıp kişinin size sponsor olacağını ve seyahatinizin içeriğini belirtmelidir. Aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu içinsen dilekçeyi şirketiniz hazırlayabileceği gibi siz de yazabilmektesiniz. Dilekçeyi kendiniz yazmanız durumunda aile veya arkadaş ziyareti yapacağınızı belirtmeli tanıdığınızın gönderdiği davetiyeyi eklemelisiniz.

Mısır Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Mısır makamları başvurulacak her Mısır vize tipi için dilekçe ve başvuru formu dışında fotoğraf da istemekte olup fotoğrafın belirli özelliklere uygun olmasını da istemektedir. Mısır vizesi için biyometrik fotoğraf vermeniz gerekli olup Mısır vizesi için fotoğraf ölçüsü biyometrik ölçülerde olmalıdır. Ayrıca fotoğraf beyaz arka fon üzerine de çekilmiş olmalıdır. Mısır vizesi için bu özelliklere göre çektirmiş olduğunuz fotoğraf güncel olmalı, tahrip edilmemeli ve fotoğrafta oynama yapılmamalıdır. Sadece Mısır makamlarının belirlediği koşullara uyan fotoğrafı getirmeniz durumunda vize işlemleri gerçekleşebilmektedir. Belirtilen bu koşullara sahip olan fotoğraftan istenen adet ise ikidir.

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır vizesi başvurularında evrakların eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmesi ve vize işlemlerinin başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde Mısır vizesi ortalama 30-45 iş günü arasında çıkar. Mısır Konsolosluğu hafta sonları ve konsolosluğun resmi tatil günlerinde çalışmayıp vize başvurusu ve seyahate ilişkin planlar yaparken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Bununla birlikte konsolosluğun vize başvurusunun yapılacağı tarihte yoğun olması ve vize işlem sürecinde ek evrak talep etmesi gibi beklenmedik durumlar da vize işlemleri süresini uzatabileceğinden göz önünde bulundurulmalıdır. Mısır vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için vakit kaybetmeden Vize Merkezi temsilcimizle iletişim kurabilirsiniz. Mısır vize başvurusu için evraklarınızı Vize Merkezi’ne getirmeniz halinde temsilcilerimiz başvurunuzun mümkün olan en kısa sürede gerçekleşmesi için hemen harekete geçmektedir. Ayrıca, Vize Merkezi temsilcilerimiz vize başvurunuzun buna ilişkin işlemlerin öngörülen sürede sonuçlanabilmesi amacıyla hatasız ve sağlam olarak gerçekleştirilmesi için size bilgilerle ve diğer yardımlarla destek olmaktadır.

Mısır Vizesi Ücreti

Mısır vizesi ücreti başvuracağınız vize tipine, başvuracağınız vize için talep ettiğiniz giriş sayısına, sahip olduğunuz ülke vatandaşlığına ve durumunuzla ilgili diğer özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Zaman da Mısır vize ücretine etki eden faktörlerden olup başvuracağınız vizenin özelliğine ve durumunuza göre belirlenen ücretlerin miktarı belirli zamanlarda değişebilmektedir. Mısır vizesi ücreti hakkında güncel bilgiyi Vize Merkezi’nin çağrı merkezi departmanını arayarak ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayıp seyahat planınızı ve durumunuzu söylemeniz halinde temsilcilerimiz ihtiyacınız olan Mısır vizesi için gereken ücrete ilişkin bilgiyi size güncel olarak bildirmektedir. Mısır vizesi için başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yapmanız durumunda ödemeniz gereken ücrete konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli dahildir. Ayrıca, Vize Merkezi aracılığıyla Mısır vizesine 5 ve üzeri kişiler için başvuru yapmanız halinde hizmet bedeline ilişkin indirime gidilerek ödemeniz gereken toplam ücret daha az olur. Mısır Vizesi başvurularınız için temsilcilerimizce tarafınıza bildirilmiş evrakları adresimize kendiniz getirebileceğiniz gibi kargo, kurye ya da diğer bir 3. kişi aracılığı ile ulaştırmanız da yeterli olacaktır. Mısır vize başvurularınızın sonuçlanması sonrasında ise pasaportunuzu yine kargo/kurye aracılığıyla ulaştırılarak veya kendiniz gelerek kolayca teslim alabilirsiniz. Evrak teslim etme ve teslim almada kargo veya kuryenin kullanılması halinde hizmet bedeli başvuru sahibi tarafından karşılanır. Evrakları 3. bir kişi aracılığıyla bize ulaştırmanız halinde evrakların bize ulaştırıldığı bilgisi tarafınıza bildirilecek olup başvurunuz bir ertesi gün gerçekleşmiş olacaktır. Ayrıca, Vize Merkezi temsilcilerimiz Mısır vize başvurunuza ilişkin tüm süreci takip etmekte ve süreciniz sırasında yaşanan her yeni gelişme için bilgi verip yardımcı olmaya devam etmektedir.

Kapıda Mısır Vizesi

Bazı Türk vatandaşları Mısır’a seyahati sınır kapısında vize almaları durumunda yapabilmektedir. Kapıda Mısır vizesi Türk vatandaşlarının yaşına göre uygulanmaktadır. Kapıda Mısır vizesi uygulaması 45 yaşın üstünde veya 17 yaşın altında olan kişiler için geçerlidir. Bu yaşlarda olan kişiler kapıda vize için uygulanan ücreti vermeleri halinde Mısır vizesini alabilmektedir. Ancak kapıda Mısır vizesi uygulamasına ilişkin ücretler ve prosedürler hakkında belirli zamanlarda değişiklikler yapılabilmektedir. Bu nedenle bu uygulamaya ilişkin ücretler ve prosedürler hakkında bilgileri seyahat yapacağınız tarihe yakın bir tarihte almanızı öneririz. Türkiye’deki Mısır Konsoloslukları ise bu yaşlarda olan Türk vatandaşları için vize vermemektedir.17 ile 45 yaş arasında olan Türk vatandaşları içinse vize uygulaması tam tersidir. 17 ile 45 yaş arasında olan kişiler için kapıda Mısır vizesi verilmeyip Mısır vizesi için Türkiye’deki Mısır Konsolosluklarına başvurmalıdır. Mısır Konsolosluklarına başvuruyu şahsen gerçekleştirmeniz şart olmayıp Vize Merkezi sizin adınıza Mısır turistik vize, Mısır ticari vize, Mısır aile ziyareti vizesi, Mısır öğrenci vizesi dahil 90 güne kadar kısa süreli seyahat sağlayan tüm vize tipleri için vize başvurusunu gerçekleştirmektedir. Mısır vize başvurusuna dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi’nin vize danışmanları ile telefonla arayarak veya e-mail yazarak iletişime geçmekten hiçbir zaman çekinmeyiniz!

 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon