Mikronezya Vize Dilekçe Örneği

Mikronezya Turistik Vize Dilekçesi

Mikronezya’ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Mikronezya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Mikronezya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Mikronezya Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Mikronezya Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Mikronezya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Mikronezya Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Mikronezya Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Mikronezya Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Mikronezya Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

 

İki Dilekçe gerektiren durumlar

 • Mikronezya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Mikronezya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Mikronezya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Mikronezya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Mikronezya Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Mikronezya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

 

Mikronezya Ticari Vize Dilekçesi

Mikronezya'ya Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Mikronezya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Mikronezya Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Mikronezya Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • Mikronezya Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Mikronezya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Mikronezya’deki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Mikronezya Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Mikronezya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • Mikronezya'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Mikronezya Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • Mikronezya Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Mikronezya Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 86
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 86
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 86
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2304
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5276
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com