Evlilikten Dolayı


Meksika aile birleşimi vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar Meksika Konsolosluğunun belirlediği standartlarda olmalıdır, Meksika vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.

Meksika aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için kullanılacak pasaportlar, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Meksika seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.

Meksika Aile Birleşimi Vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi.

Uluslararası evlenme kayıt örneği  yabancı uyruklu eşin bilgilerini içermelidir.

Meksika vatandaşı eş daha önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyor ise Meksika'da doğduğuna dair belge gerekir.

Daha önce evlilik yapmış kişiler; yapmış oldukları evliliklerinin boşanma kararı ve boşanma ilanının tercümelerini yetkili makamlara teslim etmelidir.


Meksika`da evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler aşağıdaki evrakları başvurularına ek olarak organize etmelidir:

  • Uluslararası evlenme ehliyet belgesi (Her iki eşe ait)
  • Meksika evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi.


Meksika Konsolosluğu, gerek görmesi halinde ek evrak talep edebilirken yine bu belgelerin tercümesini de isteyebilir.
 
Meksika Konsolosluğu, Meksika aile birleşimi vize işlemlerinde yukarıda bulunan belgelerin orijinal ve fotokopi olarak ibraz edilmesini talep eder.
 
Meksika Konsolosluğu, gerek görmesi halinde daha önceki eşlerin boşanma kararı ve ilanının evraklar arasında bulunmasını istediği gibi yine eski eşlerin olması halinde ölüm kayıtlarını da evraklar arasında görmek isteyebilir.

 

VATANDAŞLIK
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 84
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 84
info@cieltur.com
İzmir
+90 (232) 970 05 84
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2301
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5273
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com