Macaristan Vizesi Evrakları

S. E. 13/11/18, 09:33
Merhaba, Yılbaşında Macaristan'a gitmeyi planlıyorum. Orada yakın bir arkadaşımın yanında kalacağım. Ben şu an çalışmıyorum, banka hesabım da yok, gelir olarak ne gösterebilirim? Vize başvurusu için hangi evraklar gerekli?
Vize Merkezi

Sayın ziyaretçimiz;

Macaristan Vizesi kendi içinde pek çok vize türünü barındırmaktadır. Macaristan'a vize başvurusunda bulunan tüm başvuru sahiplerinin standart hazırlaması gereken bazı genel evraklar vardır. Bunlar: Pasaport, Başvuru formu, Biometrik fotoğraf, Uçak bileti, Otel rezervasyonu, Seyahat Sağlık sigortası, banka hesap dökümüdür. Bunun yanı sıra başvuracağınız vize türüne ve durumunuza göre hazırlamanız gereken ek evraklar değişiklik göstermektedir. Macaristan Vizesi evrakları detaylı listesine Vize Evrakları sayfasından ulaşabilir veya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayıp vize evrak listesini ücretsiz olarak talep edebilirsiniz.

Macaristan'da arkadaşınızın yanında kalacaksanız Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvurmanız uygun olacaktır. Bunun için orada bulunan arkadaşınızın size davetiye göndermesi gerekmektedir.Macaristan’da ziyaret edilecek kişi Macaristan vatandaşı ise kimlik bilgilerinin başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Eğer ziyaret edilen kişi Macaristan uyruklu değilse, kimlik ve pasaport bilgilerinin ve oturum, ikamet izni belgesinin de başvuruda sunulması gerekmektedir. Macaristan’dan davetiye gönderen kişi davetiyeyi belediyeye onaylatmalıdır. Davetiyenin posta yoluyla orijinal haliyle gönderilmesi ve gidilecek bölgedeki belediye tarafından onaylanıp yetkili imzasını taşımalıdır. Macaristan vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat niyetlerini Konsolosluğa yazılı olarak beyan etmeleri zorunludur. Başvuru evrakları arasında;

Sponsor olacak kişiye ait banka hesap özeti (Son üç aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe ıslak imza, banka imza sirküleri ile birlikte)
Sponsor olacak kişiye ait işyeri belgeleri (Faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü fotokopileri)
Sponsor yazısı (Sponsor kişi tarafından konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçede sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmelidir) yer almalıdır. 

Size uygun vize türünü belirlemede yardım almak için vize uzmanlarımıza 0 212 9700579 telefon numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon