Macaristan Vizesi İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

S. D. 23/10/18, 18:39
Merhaba, yeni emekli oldum Macaristan'a 1 hafta tatile gitmek istiyorum, vize için ne yapmam gerekiyor?
Vize Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti Hususi, Diplomatik veya Hizmet Pasaportu sahibiyseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Macaristan seyahatleriniz için vize işlem yükümlülüğünüz bulunmaz, fakat Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibiyseniz Macaristan vizesi işlemlerine tabi tutulursunuz. Macaristan Turistik vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar, başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vizesine başvuru yapacaksınız seyahat niyetinize yönelik başvuru evrak listesini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca Vize Merkezi, Macaristan Schengen Vize Çağrı Merkezini arayarak başvuru evrak listenizi müşteri temsilcilerimizden ücretsiz  “e-mail” olarak isteyebilirsiniz.

Macaristan vize başvurusu sürecinde kullanacağınız pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasına, hasar görmüş sayfalarının bulunmamasına ve Macaristan vizenizin işlenebilmesi için en az 2 adet boş sayfasının bulunmasına dikkat ediniz. Aksi durumlarda Macaristan Konsolosluğu, Macaristan vizenizi reddetme ihtimali yüksektir.Macaristan’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızı ziyaret edeceksiniz Macaristan aile/akraba/arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunmalısınız. Macaristan’da bulunan yakınınızı ziyaret edecekseniz Macaristan turistik vize evraklarını hazırlamamaya veya turistik vize başvurusunda bulunmamaya dikkat ediniz.

Macaristan Vizesi başvurunuzda vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System-VIS) aracılığı ile parmak izi vermelisiniz. Macaristan vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar, başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vizesine başvuru yapacaksınız seyahat niyetinize yönelik başvuru evrak listesini sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca Vize Merkezi, Macaristan Schengen Vize Çağrı Merkezini arayarak başvuru evrak listenizi müşteri temsilcilerimizden “e-mail” olarak isteyebilirsiniz.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon