Macaristan Schengen Vizesi nasıl alınır?

s. köydengelmez 09/08/16, 16:25
SKK'lı çalışanım. Yıllık iznimi Macaristan'da geçirmek istiyorum. İlk kez yurtdışına çıkacağım. Vize işlemleri hakkında net bir bilgim yok. Birçok şey yazılıyor ve hangisi doğru hangisi yanlış bilmiyorum. Daha önce hiç müracaat etmediğim için evraklar nasıl doldurulacak onu da bilemiyorum. Bu konu hakkında bana bilgi verebilirseniz sevinirim.
Vize Merkezi

Macaristan vize başvurunuzla ilgili tüm prosedürler Vize Merkezi'nin çalışma alanındadır. Otel-uçak rezervasyonlarınız konusunda temsilcilerimizi bilgilendirmeyi lütfen unutmayınız. Gerekli olduğu durumda ise biometrik verilerinizin ibrazı konusunda temsilcilerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz.

SSK'lı çalışanların Macaristan Schengen vize başvuruları konusunda şirket evrakları (Vergi levhası, faaliyet belgesi, Türkiye Sicil Gazetesi, İmza beyannamesi) ve şirket yazısı gerekmektedir. Konsolosluğa hitaben yazılacak şirket yazısında seyahatin tarih aralıkları, amacı ve seyahat edecek kişinin bu tarihler arasında izinli olduğu belirtilmelidir.

Macaristan vize başvurunuz için ayrıca SGK işe giriş bildirgesi, barkodlu 4A hizmet dökümü, son 3 aylık ve ıslak imzalı ve kaşeli maaş bordroları, son 3 aylık banka hesap özetini içeren ıslak imzalı ve kaşeli belge tarafımıza ulaştırılmalıdır.

Macaristan Vize başvurunuz konusunda kapsamlı bilgi için size en yakın Macaristan Vize Merkezi'ni arayarak Macaristan vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Macaritan vize işlemleriniz için temsilcilerimizle iletşime geçmek için tıklayın.

 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.