İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 02 71

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Laos Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofis Sayfamıza Hoş Geldiniz, Laos seyahatinde bulunmak isteyen ziyaretçilerimiz sayfamızın devamına göz atabilir ve Laos vize süreci ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirler. Laos vize başvurusu için konsolosluğa sunmanız gereken evrakların tam listesini Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilir ve ofis yetkilimiz ile birebir görüşerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisimize ulaşmak için +90 (232) 970 02 71 numaralı telefonu ya da izmir@vizemerkezi.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Laos Vize İstiyor Mu?

Laos’a seyahat etmek isteyen tüm vatandaşlarımızın Laos vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Laos vizesi pasaport ayrımı yapılmaksızın tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilir ve Laos vize başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Laos Vizesi Türkiye’den Alınabilir Mi?

Laos vize başvurusunda bulunmak ve Laos vizesi almak isteyen kişiler bu işlemi Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştiremezler. Türkiye Cumhuriyeti’nde Laos’u temsil eden ve vize verme yetkisine sahip herhangi bir yetkili kurum bulunmamaktadır. Laos vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu işlemi yurt dışında yapmaları gerekmektedir.

Laos Vizesi Nereden Alınır?

Laos vize başvurusu Tayland, Kamboçya ya da Vietnam’da yapılabilmektedir. Bu ülkelerde yer alan Laos Konsoloslukları vize verme yetkisine sahiptir. Laos Konsoloslukları için aşağıda listelenmiştir:

Laos, Kapıda Vize Sistemine Sahip Midir?

Laos vize başvurusu Laos ülkesinin sınır kapısında yapılamaz. Laos’un karayolu sınırında ya da havalimanında vize verme uygulaması bulunmamaktadır. Laos vize başvurusunu yukarıda yer alan konsolosluklara yapmanız gerekmektedir.

Laos Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Laos vize başvurusunda gerekli olan evrakların birbiri ile tutarlı ve tam olması oldukça önemlidir. Vize yetkilisinin evraklarınızda hatalı ya da eksik bilgi görmesi ile vize reddi alabilir ve planladığınız Laos seyahat tarihinden geri kalabilirsiniz. Laos vize başvuru evraklarının durumunuza göre tam listesini izmir@vizemerkezi.com adresinden tarafınıza e-posta olarak talep edebilirsiniz. Laos vize başvuru evrakları aşağıda yer almaktadır:

  • Laos vize başvuru formu
  • Otel rezervasyon bilgileri
  • Gidiş-dönüş uçak bilet bilgileri
  • 1 adet fotoğraf
  • Kredi kartı fotokopisi

Laos Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Laos vizesi tek girişli olarak 30 günlük verilmektedir. Bu vize ile Laos’da 30 gün boyunca konaklayabilirsiniz. Daha uzun süre konaklamak isteyen kişilerin tekrardan vize başvurusunda bulunması ya da uzun süreli Laos vizesi almaları gerekmektedir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek uzun süreli Laos vizesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Laos Vizesi Kaç Gün İçerisinde Değerlendirilmektedir?

Laos vize başvuruları Laos Konsolosluğu’na bağlı olarak 5 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Ancak vize başvurusunda bulunacağınız konsolosluğun resmi tatilde olması ya da yoğun olması gibi nedenlerden dolayı değerlendirilme süreciniz uzayabilir. Laos vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önüne alarak erkenden tamamlamalısınız.

Laos Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Laos vize başvuru ücretinin 2019 yılına ait en güncel bilgisine ulaşmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Laos vize ücreti standart ve express vize olarak değişebilmektedir. Ayrıca Laos Konsolosluklarının talep ettiği vize hizmet bedeli de birbirinden farklı olabilir. Ofis yetkilimiz sizinle en güncel vize ücret detaylarını paylaşacaktır. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçmek ve Laos vize süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için +90 (232) 970 02 71 numaralı telefonu ya da izmir@vizemerkezi.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Laos ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz