Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 93

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Laos Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş Geldiniz, Laos-Türkiye vize prosedürlerini yakından takip eden vize ekibimiz ile hazırladığımız bu sayfamızda Laos vize ücreti, evrakları ve konsoloslukları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilir ve ofis yetkilimizden birebir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisi olarak Ankara ve çevre illerden gelecek olan vize başvuruları ile ilgilenmekteyiz.

Laos vize başvurusu ile ilgili bilgi edinmek için +90 (312) 970 05 93 numaralı telefonumuzu ya da ayko@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. Soru ve şikayetlerinizi ise çağrı merkezimize yönlendirebilirsiniz.

Laos Vize İstiyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Laos seyahatleri öncesinde yetkili kurumlara vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Laos T.C. vatandaşlarından vize talep etmektedir. En hızlı ve kolay Laos vize başvurusu için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Laos Vizesi Türkiye’den Alınabilir Mi?

Laos vize başvuruları Türkiye’de yapılamamaktadır. Ülkemizde Laos vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip herhangi bir kurum olmadığı için Laos vize başvurunuzu yurt dışında yapmak zorundasınız. Laos Konsoloslukları hakkında bilgiler sayfamızın devamında verilmiştir. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Laos Vizesi Nereden Alınır?

Laos vize başvurusu ülkemiz sınırları içerisinde yapılamayacağı için yurt dışında yapılmak zorundadır. Laos ülkesinin komşu ülkeleri olarak Tayland, Kamboçya ya da Vietnam’da Laos Konsoloslukları yer almaktadır. Bu ülkelerde Laos vize başvurusunda bulunabilir ve Laos vizenizi alabilirsiniz. Laos vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip konsolosluklar aşağıda yer aldığı gibidir:

Laos, Kapıda Vize Sistemine Sahip Midir?

Laos’un ülkesini ziyarete gelen kişiler için kapıda vize uygulaması yoktur. Laos’u ziyaret etmek için Laos Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunmak zorundasınız. Karayolu sınırında ya da havalimanında Laos vize başvurusunda bulunamazsınız.

Laos Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Laos vize başvurusunda konsolosluğa ibraz etmeniz gereken evrak listesi sayfamızın devamında verilmiştir. Kişisel durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabilir. Laos vize evraklarının durumunuza göre tam listesini öğrenmek için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Laos vize başvuru evrakları:

  • Laos vize başvuru formu
  • Otel rezervasyon bilgileri
  • Gidiş-dönüş uçak bilet bilgileri
  • 1 adet fotoğraf
  • Kredi kartı fotokopisi

Laos Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Laos Konsoloslukları tarafından verilen Laos vizesi ile Laos’da 30 gün boyunca konaklayabilirsiniz. Laos vizesi tek girişli olarak verilmektedir. Geçerlilik tarihi ise değişebilmektedir.

Laos Vizesi Kaç Gün İçerisinde Değerlendirilmektedir?

Laos Konsolosluğu’nda yer alan vize yetkilisi vize başvurunuzu genel olarak 5 iş günü içerisinde değerlendirmekte ve açıklamaktadır. Ancak vize başvuru evraklarınızda herhangi bir eksiklik olmas, maddi durumunuzun yeterli görülmemesi, bilgilerinizin hatalı olması gibi durumlarda vize reddi alabilirsiniz. Bu durumda tekrardan vize başvurusunda bulunmak ya da vize itiraz dilekçesi hazırlamak zorunda kalmaktasınız. Laos vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önüne alarak yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Laos Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Laos vize başvuru ücreti yıldan yıla değişiklik göstermektedir. Ayrıca vize başvurusunda bulunacağınız konsolosluğun harç bedeli de birbirinden farklı olabilmektedir. Normal ve express vize başvurularında da vize ücreti değişmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilir ve durumunuzu bildirebilirsiniz. Ofis yetkilimiz ödemeniz gereken güncel vize bedelini sizlere iletecektir.
Vize Merkezi Ankara ofisi olarak Laos vize başvurularında sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sunmaktayız. Sayfamızda bulamadığınız ve merak ettiğiniz tüm soruları +90 (312) 970 05 93 numaralı telefonumuza iletebilirsiniz. Ayrıca soru ve şikayetleriniz için çağrı merkezimizi ya da ayko@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Laos ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz