Kore İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Kore vize başvurularınızı Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu'na yapmanız gerekecektir.
 
Ayrıca, İstanbul Kore Başkonsolosluğu, Türkiye'de ikamet eden Güney Kore vatandaşları için noterlik işlemleri, evlilik doğum belgesi, ölüm belgesi düzenlenmesi gibi Güney Kore konsolosluk hizmetleri verilmesi konusunda yetkilidir.
 
İstanbul Kore Başkonsolosluğu, Görev Bölgesi:
Güney Kore Başkonsolosluğu, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illerinde ikamet eden Türk vatandaşlarının Kore vize işlem başvurularını kabul etmektedir.
 
Kore İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri:
 
Pazartesi-Cuma: 09.00-12.30 / 14.00-17.00
 
Güney Kore Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Kore Cumhuriyeti Vize başvuruları, Kore Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı  resmi internet sitesinde elektronik vize başvuru  formunun (e-form) doldurulması ile yapılabilmektedir.
Kore Konsolosluğu'na Kore vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Kore Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.
 
 
Güney Kore Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
İstanbul Kore Başkonsolosluğu'na yapılan Güney Kore vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Güney Kore vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 
İstanbul Kore Başkonsolosluğu 2016 yılı Resmi Tatil Günleri:
 
Güney Kore Devleti’nin Türkiye dış temsilcilikleri resmi tatil ve milli bayramlarda kapalı olacaklardır. Aşağıda belirtilen tarihlerde İstanbul Kore Başkonsolosluğu hizmet verememektedir.
 
1 Ocak 2016 Yeni Yıl Tatili
1 Mart 2016 Bağımsızlık Hareketi Günü
5 Nisan 2016  Ağaç Günü
5 Mayıs 2016 Çocuk Bayramı
6 Haziran 2016 Anma Günü
17 Temmuz 2016 Kuruluş Günü
15 Ağustos 2016 Kurtuluş Günü
3 Ekim 2016 Ulusal Kuruluş Günü
25 Aralık 2016 Noel Tatili
 
Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Kaptanpaşa Mah., Piyale Paşa Bulvarı, Orta Doğu Plaza, Kat: 19, Okmeydanı- Şişli / İSTANBUL
 
Telefon: (212 ) 368 83 68
 
Fax: (212) 320 74 13
 
E mail: istanbul@mofat.go.kr

Yükleniyor...
Telefon