Kore İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Kore vize başvurularınızı Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu'na yapmanız gerekecektir.
 
Ayrıca, İstanbul Kore Başkonsolosluğu, Türkiye'de ikamet eden Güney Kore vatandaşları için noterlik işlemleri, evlilik doğum belgesi, ölüm belgesi düzenlenmesi gibi Güney Kore konsolosluk hizmetleri verilmesi konusunda yetkilidir.
 
İstanbul Kore Başkonsolosluğu, Görev Bölgesi:
Güney Kore Başkonsolosluğu, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illerinde ikamet eden Türk vatandaşlarının Kore vize işlem başvurularını kabul etmektedir.
 
Kore İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri:
 
Pazartesi-Cuma: 09.00-12.30 / 14.00-17.00
 
Güney Kore Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Kore Cumhuriyeti Vize başvuruları, Kore Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı  resmi internet sitesinde elektronik vize başvuru  formunun (e-form) doldurulması ile yapılabilmektedir.
Kore Konsolosluğu'na Kore vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Kore Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.
 
 
Güney Kore Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
İstanbul Kore Başkonsolosluğu'na yapılan Güney Kore vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Güney Kore vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 
İstanbul Kore Başkonsolosluğu 2022 yılı Resmi Tatil Günleri:
 
Güney Kore Devleti’nin Türkiye dış temsilcilikleri resmi tatil ve milli bayramlarda kapalı olacaklardır. Aşağıda belirtilen tarihlerde İstanbul Kore Başkonsolosluğu hizmet verememektedir.

1 Ocak Yeni Yıl
31 Ocak 1-2 Şubat Kore Yeni Yıl Tatili 
1 Mart Bağımsızlık Hareket Günü
9 Mart Seçimler Günü
1 Mayıs İşçi Bayramı 
2-4 Ramazan Bayramı
5 Mayıs Çocuk Bayramı
8 Mayıs Budanın Doğum Günü
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
6 Haziran Anma Günü
9-12 Temmuz Kurban Bayram
15 Temmuz Demokrasi Günü
15 Ağustos  Kurtuluş  Günü
9-12 Eylül  Hasat Bayramı 
3 Ekim Ulusal Kuruluş Günü
9 Ekim Hangeul Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
25 Aralık Noel Günü


Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Kaptanpaşa Mah., Piyale Paşa Bulvarı, Orta Doğu Plaza, Kat: 19, Okmeydanı- Şişli / İSTANBUL
 
Telefon: (212 ) 368 83 68
 
Fax: (212) 320 74 13
 
E mail: istanbul@mofat.go.kr

Yükleniyor...