Kiribati Vize İşlemleri

Kiribati Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
 
Kiribati seyahati için vize müracaatı yapacak başvuru sahipleri, İngiltere Konsolosluğu’na yapılması gereken Kiribati vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Temsilcileri sizin adınıza takibini yapsın.
 
 
Kiribati Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Kiribati Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Britanya Deniz Aşırı Topraklar statüsüne sahip Kiribati Ada Devlet’e seyahat gerçekleştirmek isteyen T.C. Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri Kiribati vize prosedürüne tabidirler. Sadece T.C. Diplomatik Pasaport sahibi Türk vatandaşları, Kiribati ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.
 
Kiribati Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?
 
İngiltere Konsolosluğu yapılacak olan kısa süreli Kiribati vize başvuru işlemlerini doğrudan İstanbul İngiltere Konsolosluğu ya da Ankara İngiltere Büyükelçiliği’nin içerisinde bulunan Konsolosluk bölümüne şahsen müracaat ile kabul etmemektedir. İngiltere Konsolosluğu’na yapılacak İngilizce vize başvurularını randevu ile alan İngiltere İçişleri Bakanlığı-Hudut Muhafaza Dairesi (UKBA) tarafından yetkilendirilmiş İngiltere Vize Başvuru Merkezleri veya akredite olmuş seyahat acentaları aracılığıyla kabul etmektedir.
 
Kiribati Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
 
Kiribati vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir.
 
 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 

Kiribati Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Kiribati vize başvuru işlemleri için seyahat tarihinden 1 ay önce başvuru yapılması; İngiltere Konsolosluğu’nun iş yoğunluğundan ötürü doğabilecek vize gecikme riskini ortadan kaldıracaktır. Kiribati vize işlemleri, İngiltere Konsolosluğu tarafından yaklaşık 3 hafta içinde sonuçlandırılmaktadır.
 
Kiribati Vize Müracaatı Sırasında Şahsen Bulunmalı Mıyım?
 
İngiliz vize prosedürünün en önemli kısmını oluşturan randevu sistemi ile İngiltere Konsolosluğu’na Kiribati vize müracaatı kabul edilmektedir. Kiribati vize randevusunda başvuru sahibinin bizzat bulunması gerekmektedir. İngiltere vize başvuru merkezinde biometrik veri ibrazı gereklidir. Biometrik parmak izi gişesinde parmak izi ibrazı ve dijital fotoğraf çekimi yapılması zorunludur.
 
Kiribati Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Kiribati Vize Temsilcileri, Kiribati vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Kiribati vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Kiribati vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
 
 
Kiribati Vize İşlemleri:
 
Britanya Deniz Aşırı Topraklar statüsüne sahip Kiribati Ada Devlet’e seyahat gerçekleştirmek isteyen T.C. Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri Kiribati vize prosedürüne tabidirler. Sadece T.C. Diplomatik Pasaport sahibi Türk vatandaşları, Kiribati ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Kiribati Ada Devleti’ne erişim için herhangi bir ülke devlet üzerinden aktarma yapılması zorunluluğu nedeniyle, aktarma uçuş yapılacak ülkenin Transit Vize uygulaması hakkında Vize Merkezi Asya Vize uzmanından bilgi edinin.
 
Kiribati Vize Başvurusu
 
İngiltere Konsolosluğu yapılacak olan kısa süreli Kiribati vize başvuru işlemlerini doğrudan İstanbul İngiltere Konsolosluğu ya da Ankara İngiltere Büyükelçiliği’nin içerisinde bulunan Konsolosluk bölümüne şahsen müracaat ile kabul etmemektedir. İngiltere Konsolosluğu’na yapılacak İngilizce vize başvurularını randevu ile alan İngiltere İçişleri Bakanlığı-Hudut Muhafaza Dairesi (UKBA) tarafından yetkilendirilmiş İngiltere Vize Başvuru Merkezleri veya akredite olmuş seyahat acentaları aracılığıyla kabul etmektedir.
 
İngiltere Konsolosluğu Görev Bölgeleri:
 
Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesine bağlı illerde ikamet eden kişilerin vize müracaatlarından İstanbul İngiltere Konsolosluğu sorumlu olurken; Akdeniz Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için yetkili kurum olan Ankara İngiltere Konsolosluğu, bu bölgelere ait illerde ikamet eden kişilerin, Kiribati  vize başvurularını değerlendirmeye almaktadır.
 
Kiribati vize işlemlerinde bilinmesi gereken hususlar:
 
Kiribati vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve Kiribati seyahatinden dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerliliği olan pasaportla yapılan başvurular dikkate alınmaktadır. Yıpranmış, hasar görmüş ve tahribatı olan pasaportların, Kiribati vize başvuru işlemleri öncesi yenilenmiş olması güvenli ve sorunsuz bir seyahat için son derece önemlidir.
 
İngiltere Konsolosluğu, vize başvuru dosyasında bulunması gereken evrakların orijinallerinin yanında A4 ebadında birer fotokopilerini de talep etmektedir. Orijinal evraklar, Kiribati vize başvurusundan sonra iade edilmektedir. Vize başvurusu sırasında hazırlanması gereken evrak dosyasına varsa seyahat geçmişini göstermesi açısından eski pasaportun sunulması olumlu katkı sağlayacaktır.
 
Kiribati Vize Müracaatı için Rendevu Alımı
 
İngiliz vize prosedürünün en önemli kısmını oluşturan randevu sistemi ile İngiltere Konsolosluğu’na Kiribati vize müracaatı kabul edilmektedir.Kiribati vizesi için başvuru dosyasının teslimi sırasında başvuru merkezinin biometrik parmak izi gişesinde parmak izi ibrazı ve dijital fotoğraf çekimi mecburidir.
 

Yükleniyor...
KİRİBATİ VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 66
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 66
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 66
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 55 10
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com