Kanada Hakkında Sorular & Yorumlar

Kanada ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
A. T. 02/10/17, 16:29
Merhaba iyi günler bu sene kış dönemi Kanada'ya gitmeyi planlıyorum. Orada bir akrabam bulunmakta öncelikle ne yapmam gerekir? Ne gibi işlemler yapılması gereklidir?
Cevabı Görüntüle
H. K. 27/09/17, 09:06
Merhaba Devlet memuru emeklisi yeşil pasaportlu ve aynı zamanda Jeoloji Mühendisliği bölümünde öğrenciyim. Kanada Turist veya öğrenci vizesi almak için ne yapmalıyım iyi günler.
Cevabı Görüntüle
NA 21/09/17, 20:27
Merhaba. Evlilik sebebiyle soyadım değişti ve pasaportumu yeniledim. Kanada vizem 2024'e kadar geçerli ancak eski pasaportumda kaldı. Her iki pasaportu da yanımda taşıyarak seyahat edebilir miyim yoksa mutlaka yeni pasaporta aktarmam gerekir mi?
Cevabı Görüntüle
A. D. 19/09/17, 23:14
Merhaba, ben bir çiftçiyim gelir düzeyim iyi. Kendi adıma tarlalarım var, kendi adıma çks kaydım var. Arabam ve evim var. Kanada'ya turist vizesi almak istiyorum alma şansım var mı? Kanada'daki çiftçilik durumunu merak ediyorum yani Kanada'yı gezmek görmek istiyorum.
Cevabı Görüntüle
H. Ş. 25/08/17, 21:29
Kanada'ya turist olarak seyahat etmek istiyorum. Kendime ait mali müşavirlik ofisim var. Evli değilim. 3 Çocuğum var. Bankada önemli miktarda param yok. Üzerime kayıtlı gayrimenkul vs. yok. Turist vizesi alabilme olasılığım nedir?
İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
M. Ç. 15/08/17, 11:19
Merhaba,
Özel bir şirkette Sorumlu Müdür ve Psikolog olarak çalışıyorum. Ekim 2017 tarihinde Kanadaya turistik amaçlı bir seyahat gerçekleştirmek istiyorum. Bunun için size aps yoluyla belge göndersem, bireysel olarak İstanbula gelmesem olur mu? Nevşehirde ikamet ediyorum. Ayrıca internette farklı sitelerde ayrı belge isimleri geçiyor. SGK lı çalışanım, hangi evrakları göndermem gerekiyor. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
M. K. 16/07/17, 18:19
Toronto/Kanada da kurulu bir şirketin davetiyesi ile iş görüşmesinde bulunmak üzere Toronto ya gitmek istiyoruz. Vizeyi İstanbul'da kurulu firma üzerinden almak istiyoruz. Vize başvurusunda bulunacak kişilerden biri İstanbul'daki firmanın genel müdürü ancak diğer iki kişi firma çalışanı değil. Proje danışmanı olarak seyahate katılacaklar. Bu kişilerden biri şu anda emekli. Diğeri ise farklı bir firmanın ortağı. Bu iki kişiye de firmanın genel müdürü ile birlikte aynı firma üzerinden vize alabilir miyiz? Bu iki şahıs da şirketin genel müdürünün hazırlaması gereken evrakları mı hazırlayacaklar, yoksa farklı evraklar gerekiyor mu?
Seyahat giderlerinin tümü İstanbul'da kurulu firma tarafından karşılanacaktır. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
E. B. 10/07/17, 10:54
Iyi günler. Ben Azerbaycan'da yaşıyorum. Azerbaycan'da Kanada konsolosluğu yok. Türkiye'ye gelmeden vize başvurusunu online yapabilir miyim? Bunun için ne yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
D. D. 19/06/17, 19:16
Kanada'ya turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Sponsor olarak (anne baba) işe yeni başladım (1 ay oldu) iş yerinden istenilen evraklar yeni başladığım için sorun olabilir. Evliyim 2 çocuğum var. Bu şartlarda vize almam için ne gibi yol izlemeliyim?
Cevabı Görüntüle
Tunahan 22/05/17, 15:08
Merhaba,
20 Temmuz 17 - 1 Ağustos 17 (13 Gün) tarihleri arasında Kanada, Toronto'da yapılacak ücretli bir yaz okuluna katılmaya hak kazandım. Öğrenciyim. Nasıl vize alabileceğim konusunda bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Tunahan
Cevabı Görüntüle
H. A. 10/05/17, 15:52
MERHABA DİLEKÇE TÜRKÇE Mİ İNGİLİZCE Mİ YAZILACAK
TEŞEKKÜRLER
Cevabı Görüntüle
E. A. 05/05/17, 16:05
merhaba kanada vize başvurusu için tüm evrakların ingilizce mi olması gerekiyor . ikamet , adli sicil kaydı ve nüfus kayıt örneği gibi evrakların
Cevabı Görüntüle
S. Ö. 20/12/16, 15:51
Merhabalar Amerikan vizem var ve Kanada'ya turistik vize almak istiyorum. Bunun için gerekli evraklar ile vize maliyeti konusunda bilgi vermenizi rica edebilir miyim?

Teşekkürler,

Cevabı Görüntüle
G. K. 15/12/16, 23:28
Merhaba, ben amerika da yaşıyorum ve annem 2017mart-2017agustos tarihlerinde kanada aktarmalı amerika ucusu yapacak bunun için kanada transit vize başvurusu yapacagız fakat sormak istediğim şu ki; annem yaklaşık 5 bucuk ay kadar amerikada kalacak gidiş dönüş ucusu kanada aktarmalı biz bu transit vizeye giderken ve dönerken ayrı ayrı mı başvuru yapacagız? Yoksa gidiş dönüş tarihimizi dikekçemizde belirttiğimiz için iki tarihide kapsayan bir transit vize mi verecekler? Bilgilerinizi rica ederim tesekkurler,mail yoluyla geri dönüşünüz önemle rica olunur
Cevabı Görüntüle
b. dundar 28/11/16, 12:57
merhaba,
amerika ve ingiltere vizem olmasına rağmen kanada ret verdi.pasaportum ve fotografım haricinde ekstra evrak vermemiştim şimdi ise itiraz dilekçesi ve yanında destekleyici belgelerle 3 ay içinde itiraz etmeyi düşünüyorum.sizce sonuç ne olur?şuan kanada itirazları kaldırmış diye duydum dogrumu?birde itiraz edildiğinde tekrar bir ücret ödemem gerekiyor mu? yardımınızı rica ederim teşekkürler.