Kanada Hakkında Sorular & Yorumlar

Kanada ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Tunahan 22/05/17, 15:08
Merhaba,
20 Temmuz 17 - 1 Ağustos 17 (13 Gün) tarihleri arasında Kanada, Toronto'da yapılacak ücretli bir yaz okuluna katılmaya hak kazandım. Öğrenciyim. Nasıl vize alabileceğim konusunda bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Tunahan
Cevabı Görüntüle
H. A. 10/05/17, 15:52
MERHABA DİLEKÇE TÜRKÇE Mİ İNGİLİZCE Mİ YAZILACAK
TEŞEKKÜRLER
Cevabı Görüntüle
E. A. 05/05/17, 16:05
merhaba kanada vize başvurusu için tüm evrakların ingilizce mi olması gerekiyor . ikamet , adli sicil kaydı ve nüfus kayıt örneği gibi evrakların
Cevabı Görüntüle
S. Ö. 20/12/16, 15:51
Merhabalar Amerikan vizem var ve Kanada'ya turistik vize almak istiyorum. Bunun için gerekli evraklar ile vize maliyeti konusunda bilgi vermenizi rica edebilir miyim?

Teşekkürler,

Cevabı Görüntüle
G. K. 15/12/16, 23:28
Merhaba, ben amerika da yaşıyorum ve annem 2017mart-2017agustos tarihlerinde kanada aktarmalı amerika ucusu yapacak bunun için kanada transit vize başvurusu yapacagız fakat sormak istediğim şu ki; annem yaklaşık 5 bucuk ay kadar amerikada kalacak gidiş dönüş ucusu kanada aktarmalı biz bu transit vizeye giderken ve dönerken ayrı ayrı mı başvuru yapacagız? Yoksa gidiş dönüş tarihimizi dikekçemizde belirttiğimiz için iki tarihide kapsayan bir transit vize mi verecekler? Bilgilerinizi rica ederim tesekkurler,mail yoluyla geri dönüşünüz önemle rica olunur
Cevabı Görüntüle
b. dundar 28/11/16, 12:57
merhaba,
amerika ve ingiltere vizem olmasına rağmen kanada ret verdi.pasaportum ve fotografım haricinde ekstra evrak vermemiştim şimdi ise itiraz dilekçesi ve yanında destekleyici belgelerle 3 ay içinde itiraz etmeyi düşünüyorum.sizce sonuç ne olur?şuan kanada itirazları kaldırmış diye duydum dogrumu?birde itiraz edildiğinde tekrar bir ücret ödemem gerekiyor mu? yardımınızı rica ederim teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
m. ozan adıgüzel 21/11/16, 00:11
Merhaba, Kanada için turistik vize almayı düşünüyorum'' http://www.vizemerkezi.com/kanada/eta-online-basvuru-formu/kanada-vize-basvuru-formu/ '' adresinden başvuru formunu indirdim bunu doldurup göndermem yetecek mi ? ve ingilizce mi yoksa türkçe mi doldurmam gerekiyor ? ilginiz için teşekkür ederim
Cevabı Görüntüle
A. Akyıldız 06/10/16, 21:40
Kanada Tecrübeli Göçmenlik Programı - Kanada’da en az 1 yıl süreyle yüksek öğrenim gören ve eğitimleri sonucunda sertifika veya diploma alacak olanlar, eğitim bittikten sonra 1 yıl ve üzeri bir çalışma iznine sahip oluyor. Bu program kapsamında 1 yıl çalıştıktan sonra göçmenlik başvurusu yapılabiliyor. Bu şekilde gitmek istiyorum, yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmam gerekiyor, ne evrak hazırlayacağım lütfen yardımcı olun?
Cevabı Görüntüle
A. Karımış 02/10/16, 22:03
Annem ve babam emekli. Daha önce birkaç kez Kanada'ya gittiler. Vize başvurusunu Ankara Konsolosluğuna yapabilirler mi?
Cevabı Görüntüle
Selman 14/09/16, 18:29
Merhaba, Amerika vizem var, şuan New York'tayım. Kanada için turistik vize almak istiyorum. Konsolosluktaki görüşmede hangi belgeler isteniyor acaba? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
s. kaya 27/08/16, 23:26
Merhaba. İngilizce Öğretmenliği mezunuyum, çalışmıyorum. Dilimi geliştirmek için bir süreliğine Kanada'da yaşamak istiyorum. Kanada vatandaşı tanıdıklarım davetiye gönderebileceklerini söylediler. Çalışmadığım için babamın sponsorluğunda gidebilir miyim? Daha doğrusu vize alabilmem için neler gerekli? Cevaplarsanız sevinirim.. Kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
A. seyhan 25/08/16, 10:25
Amerika vizem var kanada vizesi için hangi evrakları hazırlamam lazim?
Cevabı Görüntüle
A. Tatar 23/08/16, 08:33
Evraklar tamamlandıktan sonra Ticari vize kaç günde çıkar, 7 Eylülde Kanada'da olmamız gerekiyor evrakları en geç ne zaman tamamlamamız lazım vize alabilmek için? Süre yeterli mi? Sürenin yetmeme riski var mı?
Cevabı Görüntüle
F. Can 22/08/16, 13:18
Kanada vizesi almak istiyorum. Birikmiş param var ama bir işte çalışmıyorum ya da tapu ve benzeri bir malvarlığım yok. Yine de sponsorluk almam gerekiyor mu? Birlikte gideceğim arkadaşım bana sponsor olabilir mi?
Cevabı Görüntüle
T. Arıcan 10/08/16, 08:34
10 Eylül 2016 tarihinde, United Airlines ile İstanbul çıkışlı Kanada Toronto aktarmalı New York uçuşumuz var. Herhangi bir şekilde hava alanından çıkış yapmayacağız, yalnızca aktarma olacak, Kanada vizesi almamız gerekir mi? Gerekirse neler yapmalıyız, bilgi verirseniz çok sevinirim.