Kanada ticari vizesine başvururken istenilen evraklar nelerdir?

K.G. 29/12/18, 10:30
Kanada ticari vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Hangi evrakları hazırlamam gerekir?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Kanada ticari vizesi için hazırlamanız gereken evrakların en önemlisi Kanada da sizi davet eden firmadan gelen davetiyedir. Davetiye mektubu antetli kağıda yazılmalıdır.Sizi neden Kanada'ya davet ettiğini çok açık bir şekilde belirtilmesi gerekir. Davet mektubunu size mail atarak ulaştırabilir. Sizin de şahsi evraklarınızı (Pasaport, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği), Şirket evraklarınızı ( Antetli kağıda yazılmış Vize talep dilekçesi, Faaliyet belgesi aslı, Vergi Levhası, İmza sirküleri,Ticari Sicil Gazetesi), Gelir gösteren evraklarınızı ( Şirketinize ait Vadesiz Banka hesap dökümü, Barkodlu SGK Tescil ve Hizmet dökümü, Varsa Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatınzın Fotokopisi, Kira gelirinizi gösteren belgelerin fotokopisi) sunmanız gerekir. Eğer Şirket çalışanı iseniz 3 aylık maaş bordronuzu ve Sigorta işe giriş bildirisini de sunmanız gerekir.

Daha detaylı bilgi almak için size en yakın Vize Merkezi Şubemize uğrayabilir ya da telefonla bilgi alabilirsiniz.

İlginizden dolayı teşekkür ederiz.

Vize Merkezi /Yüksel ERDİN

Andrey 07/06/19, 05:45

Merhabalar, 2013 yılından beri Toronto da öğrenci. Bu yıl üniversite ye baslayacak. 2019 Eylül ayında turist vizesi ve öğrenci vizesi sona eriyor. Vizelerini Turkiye den almayi düşünüyorum. 20 Haziran dan sonra Turkiyede olucak. Öğrenmek istediğim ilk hangi vizeye basvurmaliyiz. Kanada da basvurdugumuzda ilk once turist vizesini daha sonra öğrenci vizesini extend yapıyorduk. Acaba Turkiye de de ayni sekilde mi isliyor süreç.

Vize Merkezi 07/06/19, 09:38

Merhabalar, Kanada vize başvurunuzu gidiş amacınıza göre yapmanız gerekir. Gidiş amacınız Üniversite okumak ise Uzun süreli eğitim vizesine başvuru yapmanız gerekir. Kanada da kalış amacınız eğitim olduğu için aynı zamanda Turist vizesine başvurmanıza gerek yoktur. Okul süreciniz sona erdikten sonra turistik amaçla başvuru yapabilirsiniz. Kanada Büyükelçiliği'nde yaptığımız son başvuru da öğrendik ki verilen eğitim vize süresi bitmeden (okul süreciniz bitmiş olsa dahi) turistik vizeye başvurmanıza gerek yoktur. Devam eden uzun süreli eğitim vizeniz ile turistik olarak giriş yapabilirsiniz. Diğer ülke vizelerinde bu durum farklıdır.

İlginizden dolayı teşekkür ederiz.

Vize Merkezi/Yüksel Erdin

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon