Japonya Vize İşlemleri

Japonya Ticari Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


 
Japonya’ya kısa süreli iş amaçlı seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.


 
Japonya Vizesi
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Japonya Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
1 Nisan 2011 tarihi itibariyle, makinede okunamayan tipte (çipli olmayan) Türkiye Cumhuriyeti Pasaport hamillerine vize prosedürü uygulanmaktadır. Japonya Devleti, bu uygulamayı sadece eski tip (çipli olmayan) Umuma Mahsus Pasaport hamillerine yönelik yapmaktadır. Japonya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye turistik seyahatleri dışında diğer ziyaret sebeplerine bağlı olarak Japonya Konsolosluğu temsilciliklerine 7 farklı vize kategorisinde başvuru da bulunulması gerekir.
 
 
Japonya Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?
 
Japonya Diplomatik Vizesi, Japonya Resmi Görevli Vizesi, Japonya Çalışma Vizesi, Japonya Genel Vizesi, Japonya Kısa Süreli Konaklama Vizesi, Japonya Özel Vize, Japonya Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 
Japonya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!
 
Japonya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?
 
Japonya vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Japonya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.
 
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!
 
Japonya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
Japonya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 5-7 gün içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Japonya seyahati planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.
 
Vize Merkezi Temsilcileri Japonya Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?
 
Japonya vize işlemleri için gerekli olan Japonya otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.
 
Japonya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
 
Vize Merkezi Japonya Vize Temsilcileri, Japonya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
 
Japonya Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Japonya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 
 
Japonya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
 
Japonya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır
 
 
 
 
 
Türk vatandaşlarının Japonya’ya uzun süreli ve turistik amacın dışında giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Turistik amaçlı ziyaretlerde Japonya, Türk vatandaşlarına her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla vizesiz kalma hakkını tanımaktadır. Daha uzun kalışlarınız ve ticari amaçlı yaptığınız Japonya ziyaretleriniz için Vize Merkezi sizin yerinize vize başvurunuzu yapıp işlemlerinizi takip etmektedir.
 
Vize bizden alınır.

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6369