İspanya Turistik Vize

İspanya Konsolosluğu tarafından koşullara göre değişiklik gösterebilir. İspanya Turistik Vizesi güncel başvuru evraklarına ulaşmak için lütfen Vize Merkezi temsilcimizi arayın. Güncel vize evrakları size e-mail olarak gönderilecektir.

İspanya turistik vizesi seyahat acenteleri aracılığıyla bir tura katılma ya da kişinin kendi konaklama ve ulaşım rezervasyonlarını yaparak turistik amaçlarla İspanya’yı ziyaret etmek ve kültürünü tanımak isteyenler için İspanya Konsolosluğu’nun T.C. vatandaşlarına almasını şart koştuğu  “kısa süreli” bir vize tipidir. İspanya turistik vizesine sahip olan kişiler ülkede en fazla 90 gün konaklama hakkına sahiptir. İspanya Schengen üyesi olduğu için İspanya turistik vizesine sahip olan kişiler,  seyahatlerini İspanya’dan başlatmaları halinde Schengen’e üye olan diğer ülke veya ülkelere İspanya Schengen vize tarihleri arasında giriş yapabilirler. 

İspanya Turistik Schengen Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz size uygun vize türünü belirledikten sonra aşağıda bulunan evrak listesini açıklamaları dikkatli bir şekilde okuyarak hazırlamayı unutmayınız. İspanya vize işlemleriniz sırasında İspanya Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talebinde bulunabileceğini gözden kaçırmayınız.Değerli İspanya turistik vizesi başvuru dilekçenizde İspanya’ya turistik amaçlı gitmek istediğinizi net olarak belirtmelisiniz. Hazırladığınız başvuru dosyası evraklarınız tam olsa bile İspanya Konsolosluğu’nun onayından geçmeyebilir. İspanya vizesine onay verme yetkisi yalnızca İspanya Konsolosluğu’na ve Büyükelçiliği’ne aittir.

Vize Merkezi İspanya vize departmanı İspanya Schengen vize başvuruları veya 90 günü aşmayan seyahatleriniz için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur. İspanya turistik vizenizi mesleki durumunuza göre hazırlamalısınız. İspanya vizesi temsilcimizi arayarak size uygun evrak listesini isteyebilirsiniz.

İspanya turistik vize başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz maaş bordronuz, tapunuz, araç ruhsatınız, kira sözleşmeniz gibi belgeler Türkiye’ye geri döneceğinizi destekleyici nitelik taşıdığından İspanya Konsolosluğu için önem arz etmektedir.  İspanya vizesi talep dilekçenizi İspanya Konsolosluğu’na hitaben hazırlamanız, pasaportunuzun seyahatinizin sonlandığı tarihten itibaren 3 ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Değerli ziyaretçilerimiz, İspanya Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlara sahip olmayan turistik vize başvurularını kabul etmediğini göz önünde bulundurarak İspanya turistik vize başvurularında doldurulacak başvuru formunun, çocuklar dahil her başvuru sahibi tarafından doldurmasının gerekliliğini gözden kaçırmayınız. Başvuru formunda beyan edilen bilgilerin, başvuru dosyasında sunulan evraklarla tutarlı olmasına özen gösteriniz.

İspanya Turistik Vize

Öğrenciyseniz İspanya turistik vize işlemleri sırasında ibraz edeceğiniz form ve dilekçelere web sitemizin sol tarafındaki örnek formlar bölümünden ulaşabilirsiniz. Web sitemizden başvuru yapacağınız İspanya vize türüne uygun evrak listelerine erişebilir, sorularınız için iletişim formlarımızı kullanabilirsiniz. İspanya vize başvurunuzu gerçekleştirirken özel ve mesleki durumunuzla ilgili bilgileri vize temsilcilerimize aktarmayı unutmayınız.

İspanya vize başvurularınızı en çok 3 ay öncesinden gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Bu sebeple konsolosluk resmi tatil günlerini ve olası yoğunluğu göz önünde bulundurarak vize başvurularınızı mümkün olan en erken sürede gerçekleştirmeye özen gösteriniz. Vize başvurunuz sonuçlanmadan ve konsolosluk vize bölümünce talep edilmeden otel ve uçak biletiniz için ücretli bir rezervasyon yapmamanızı tavsiye ederiz.
Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğunda emin olunuz

İspanya Turistik Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve ıslak imzalı)
2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
3. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (güncel, 35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon arkalı, güncel)
4. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)
5. Gelir Belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araba ruhsatı vs. fotokopileri varsa)
6. T.C. Kimlik Fotokopisi
7. İkametgah
8. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile ve adres bilgileri içeren) - Nüfus Müdürlüğü'nden temin edilebilir-
9. Seyahat sağlık sigortası (30.000 Euro teminatlı. Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır)
10.Uçak ve otel rezervasyonları 
 
Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgeler;

Kişi şirket sahibi ise;

 1. Güncel Şirket Evrakları (Orijinal Faaliyet Belgesi, Sicil Gazete, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri)
 2. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü
 3. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)

Kişi şirket çalışanı ise;

 1. İşveren yazısı  (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına, çalışanın görev başlangıç tarihi, şirketteki pozisyonu, seyahat tarihlerini içeren, kaşe ve ıslak imzalı) 
 2. Güncel Şirket Evrakları (Orijinal Faaliyet Belgesi, Sicil Gazete, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri)
 3. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü (Barkodlu)
 4. Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, imza ve kaşeli)
 5. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)

Kişi Devlet Dairesi çalışanı ise;

 1. Çalışma Belgesi (Bulunduğunuz kurumda çalıştığınıza dair yazı, mühür ve ıslak imzalı)
 2. Görev Kimlik Kartı (Ön ve arka yüz fotokopisi)
 3. Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
 4. Banka Hesap Özeti (Güncel, son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)

Kişi Emeki ise;

 1. Emeklilik Kartı Fotokopisi
 2. Emekli Maaş Dökümü (Son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)
 3. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)

Kişi Öğrenci ise;

 1. Öğrenci Belgesi (Orijinal, güncel)
 2. Orijinal Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük ise, anne baba imzalı, noter onaylı)

Kişi Çalışmıyor ise;

 1. Sadece baba, anne veya eş sponsor olabilir.
 2. Sponsor ola kişi mesleğine veya durumuna göre evrakları hazırlamalıdır.
 3. Sponsorluk dilekçesi 
 4. Sponsorun tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 5. Yeni mezun kişilerin diploma veya mezuniyet belgesi

Yukarıda beyan edilen evraklar İspanya vize başvuru işlemlerinin tamamlanabilmesi için gereken evrakların bilgisini içerir. Konsolosluk vize bölümü tarafından yukarıdaki belgelere ek olarak yeni ve orijinal evraklar talep edilebilir. Belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlamışsanız bize karo-kurye aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Evraklarınızda inceleme, eksiklikleri giderme işlemi tamamlandıktan sonra İspanya Konsolosluğu’nun uygun olduğu ilk iş gününde randevunuz sizin yoğunluk durumunuza göre alınacak ve kesin randevu tarihininiz İspanya Müşteri Temsilcimiz tarafından tarafınıza iletilecektir.

İspanya Turistik Vize

Vize Merkezi Aracılığıyla İspanya Turistik Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1. Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.
Vize Merkezi- İspanya Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak temsilcilerimizden  durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Çağrı Merkezi yetkililerimize vereceğiniz doğru bilgiler doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.
Vize Merkezi – İspanya Vizesi Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.
Vize Merkezi – İspanya Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme
Vize Merkezi – İspanya Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı
Vize Merkezi – İspanya Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık ederek sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘VİS’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur. 

6. Adım – Pasaport teslimi
Vize Merkezi –  İspanya Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. İspanya turistik vize işlemleri 5 ile 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, İspanya Konsolosluğu resmi tatil günlerini ve konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

İspanya Turistik Vize

İspanya Turistik Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. İspanya turistik vizesi maksimum 90 gün kalma hakkı tanır, fakat İspanya vizesi talebinde bulunan kişinin ilk Schengen vize başvurusuysa 90 gün konaklama hakkı tanınması istisnai durumlar dışında karşılaşılan bir durum değildir. İspanya vizesi başvuru sahibinin daha önce herhangi bir Schengen ülkesini ziyaret etmiş ve vizesinde belirtilen tarihlerdeki giriş çıkışlara dikkat ederek seyahatini tamamlamış olması bir sonraki Schengen ülkesi seyahatindeki konaklama süresini uzatmasına katkı sağlayabilir. 

2. İspanya Konsolosluğu vize bölümünce durumunuza bağlı olarak yeni evraklar talep edilebilir. Bazı evraklarınızın orijinal hali veya daha önceden talep ettiğiniz evrakların yeniden beyan edilmesi talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarda söz konusu evrakların talep edildiği şekilde yeninden beyan edilmesi zorunludur. 

3. İspanya vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum İspanya Konsolosluğu’dur.

4. İspanya Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler İspanya Vize Merkezi temsilcimiz tarafından yapılacaktır.

5. Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.

6. Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (hotel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.

7. İspanya turistik vize başvurularınız için beyan edeceğiniz evrakların güncel tarihli olması gerektiğini ve vize uyum koşullarını bulundurmayan evraklarla yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.

8. İspanya turistik vize başvuruları için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını garanti etmez. Vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar tamamen İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında olacaktır. Yine tarafınıza verilecek vize süreleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

9. İspanya vize talebi reddedilmiş kişiler için ücret iadesi bulunmamaktadır. İspanya Konsolosluğu vize reddi halinde başvuru sahiplerine ücret iadesi yapılmamaktadır.

10. İspanya vize başvuru işlemleriniz için lütfen konaklama ve ulaşım için ödeme yapmayınız. Konsolosluk vize bölümünce konaklama ve ulaşımın ön rezervasyonları da kabul edilmektedir. Ücret iadesi olmayan biletler ile yapılan vize kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.

11. İspanya vize başvuruları sırasında birden daha fazla kişi ile seyahat edilecek ve seyahat edilecek diğer aile fertlerinin seyahat masraflarını tek bir kişi karşılayacak olması halinde; Banka bilgilerinizde bulunan kullanılabilir bakiye limitinin yukarıda belirtilen limitten fazla olmasına dikkat edilmelidir. İspanya vize başvuruları için kullanacak olduğunuz banka bilginizde seyahat edecek tüm başvuru sahiplerini finanse edecek limitte bakiye olmasına özen gösterilmelidir. Gösterilecek hesabın uzun süreli hareketliliğe sahip olması yararınıza olur.

12. İspanya turistik vizesine başvuru yapan kişi reşit değilse başvuru formunda hem kendisinin hem de yasal velisinin imzası bulunmalıdır. 

13. Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi İspanya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır. Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.

14. İspanya vizesi talebi için gerekli olan belgelerin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. İspanya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Konsolosluk tarafından verilecektir.

15. İspanya turistik vize başvurunuzu en az 4 hafta önceden yapılması gerektiğini unutmayınız. İspanya turistik vize başvurusu için maksimum süre 90 gündür.  Seyahat tarihine 2 haftadan az süre kalmış kişilerin İspanya vizelerinin seyahat tarihlerine yetişemeyebileceğini hatırlatırız. Geç kalınmış veya acil durumlarda gerçekleştirilecek başvurular için lütfen İspanya Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.  

Acil durumlarda yapılacak olan vize başvurularınız için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi bilgilendiriniz.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon