İspanya Ticari Vizesi

K.S 16/09/20, 11:50
Merhaba, Barselona’da bulunan bir şirket ile toplantımız olacak, Bu toplantıya İstanbul’dan şirket sahibi ve çalışanlardan 2 kişi katılacaktır. İspanya ticari vizesi alabilmemiz için davetiye şart mı? Bu davetiye mutlaka orijinal mı olmalıdır? İspanya'ya gitmek için hem şirket sahibi hem de çalışanlar nasıl bir vizeye başvurmalıyız? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Ülkeler; uluslararası ticari ilişkilerini, ekonomik alanda canlılık ve istihdam sağlamak amacıyla aktif tutmak için ticari vize kategorisi açılmıştır. Toplantı, iş görüşmesi gibi seyahatler için ticari vize başvurusu olarak ayrı bir kategoride değerlendirilir. Ticari vize ile ülkeye yapılan seyahatler de çalışmaya izin verilmemektedir.

Barselona’daki iş toplantısına katılmak amacı ile yapılacak olan İspanya vize başvurularında mutlaka davetiye gereklidir. Ticari davetiye daha önceleri İngilizce dilinde olması yeterli iken şu anda sadece İspanya dilinde yazılmış olmalıdır. İspanya’daki şirketin adresi, talep edilen seyahat tarih aralığı ve davet edilen kişilerin pasaportta yazıldığı gibi tam isimleri davetiyede bulunmalı. Davetiye antetli kâğıda yazılmış, kaşe ve imzalı olup belgenin orijinali zorunlu değildir. Taranmış veya fotokopisi kullanılabilir. Fotoğraf şeklinde iletilen davetiyeler veya el yazısı ile yazılanlar kabul edilmemektedir.

Ticari vize İspanya özelinde seyahat masraflarını şirket karşılıyor ise çalışanlardan banka hesabı istenmemektedir. Tek ortaklı şirketin sahipleri şirket hesabını sunabilir, eğer ortaklı bir şirket yapısına sahip iseler şahsı banka hesabı ile başvurmalılar.
Şirketinizin yazacağı dilekçe de en az İspanya’dan gelecek olan ticari davetiye kadar önemlidir. Davetiyeyi İspanya dışından bir ülke gönderiyorsa şirketiniz masrafları karşılıyor olsa dahi her başvuru sahibi kişisel, şahsi hesaplarını sunmalıdır.
İngilizce veya İspanyolca Organizasyon veya fuara katılacak kişiler buna dair fuar, organizasyon giriş kartı ya da katılım belgesi ile İspanya vizesine başvurabilirler.

İspanya Ticari Vizesi Başvuru Şartları

İstanbul’dan yapılan ticari vize İspanya başvurularında seyahat tarihi ile vize başvuru tarihi arasında en az 7 iş günü olmalı. Yedi iş gününün altında yapılacak başvuruları kesinlikle kabul etmemektedir. Vize başvuru sahiplerinin ikamet ettiği ile bağlı olarak İstanbul İspanya Başkonsolosluğu veya Ankara İspanya Büyükelçilik makamlarının istediği evrak listesine göre vize başvuru merkezlerinden yapılmalıdır. Ankara’dan yapılacak vize başvurularında farklı uygulamalar olabilmektedir.

Son üç yıl içinde alınmış bir Schengen vizesi sahibiyseniz evraklarınızı bize ulaştırmanız durumunda başvuru merkezine gelmeden İspanya ticari vizesi başvurunuz tarafımızdan yapılabilmektedir. 

Firma sahibi ve çalışanları için ticari vizeler hakkında tüm sorularınızı ve evrak listesini 0212 970 05 56 nolu telefonu arayarak veya avrupa@vizemerkezi.com adresimize mail atarak isteyebilirsiniz.

Saygılarımızla

İspanya Ticari Vize

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI