Uzun süreli İngiltere vizesi nasıl alınır?

İ.D. 05/02/19, 09:32
Merhaba, Geçen sene 6 aylık vizem ile iki defa İngiltere'ye gittim. Bu sene vize başvurumu 2 yıllık yapmak istiyorum.Yıllık izinlerimi İngiltere etkinliklerine göre ayarlamak istiyorum.Mayıs ayında da Temmuz'daki şenliklere de ve yıl sonunda Winter wonterland'a da bir daha katılmak istiyorum.Ailemin olan evi ve arabayı üzerime almam 2 yıllık vize çıkmasında fayda sağlar mı? Yoksa boşuna mı olmuş olur çabam?
Vize Merkezi

Merhaba,

İngiltere Konsolosluğu standart ziyaretçi vize başvurularında 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık vize vermektedir.Verilen vizeler her zaman çok girişli olur.Vize süresi vize başvurusu yapılırken, İngiltere vize başvuru formu doldurulurken başvuru sahibi tarafından belirlenebilir.İngiltere vize ücretleri başvuru yapılacak İngiltere vize süresine göre değişmektedir.

İngiltere Konsolosluğu vize bölümü kişinin durumu uygunsa talep edilen süre kadar vize vermektedir.Başvuru sahibi daha önce İngiltere vizesi aldıysa ve İngiltere'ye seyahat ettiyse uzun süreli İngiltere vize başvurusunun onaylanma ihtimali çok daha yüksek olacaktır.

Uzun süreli İngiltere vize başvurusu yapacak kişilerin İngiltere'ye ya da diğer ülkelere yaptıkları seyahatler, çalışma durumları ve Türkiye'deki aile bağları önemlidir.Başvuru yapılırken uzun süreli İngiltere vize başvurusu yapma nedenleri, İngiltere'deki seyahat masraflarının karşılanabileceği kanıtlanmalıdır.Aktif banka hesapları ve varsa size ait olan tapuları sunmanız vize başvurunuzun onaylanmasını kolaylaştırabilir.

Uzun süreli ve çok girişli İngiltere vize başvurunuzda destek almak için size en yakın şubemizi arayabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Vize Merkezi İstanbul

Özge Çetinkaya

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon