İngiltere Hakkında Sorular & Yorumlar

İngiltere ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
B. Bademci 30/12/16, 22:10
Merhaba, İngiltere vizesine başvuracağım ve ailem bu başvuru için sponsor olacak. Fakat ben ve ailem okulum gereği farklı şehirlerdeyiz. Söz konusu sponsorluk için gerekli belgeleri ve ailemin, vize için sponsor olacağını beyan ettiği dilekçeyi faks ile çıktı olarak sunmam kabul edilir mi? Dilekçe Türkçe mi İngilizce mi olmalı?
Cevabı Görüntüle
D. Oruçoğlu 09/07/16, 12:19
Merhabalar, 2 Ekim - 8 Ekim tarihleri arasında İngiltere'ye seyahat edeceğim. Daha önce almış olduğum İngiltere vizemin süresi 10 Ekim'de bitiyor. Seyahatimden önce yeni bir İngiltere vize başvurusu mu yapmalıyım? Yoksa geçerli İngiltere vizem ile İngiltere seyahatimi yapabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
F. Giray 09/07/16, 12:19
Ben açık öğretimde okuyorum dil eğitimi almak istiyorum. İngiltere vizesini sizin aracılığınız ile nasıl alabilirim?
İngiltere'de dil eğitimi için vize başvurusunda bulunmak istiyorum.
Cevabı Görüntüle
A. 09/07/16, 12:19
Çifte vatandaşlığım var. Türkiye'de yaşamaya başladım. Şu anda hamileyim. Çocuğum olduğunda İngiliz vatandaşlığına geçmesi için ne yapmam gerekir. Çocuk burada doğarsa İngiliz vatandaşı olma şartları nelerdir?
Cevabı Görüntüle
Metin 09/07/16, 12:19
Vize Merkezi yetkilileri İyi günler. Eşim Bulgaristan vatandaşı olup aynı zamanda çifte vatandaş. Benim de Türk vatandaşlığım var ve Bulgar oturum iznim var. İngiltere'ye gitmek istiyorum. İngiltere vize başvurusu yapmam gerekiyor mu, yoksa Bulgar oturum iznimle ingiltere'ye gidebilir miyim? Saygılarımla.
Metin
Cevabı Görüntüle
Ömer 09/07/16, 12:19
İyi günler, İngiltere'de yaşıyorum ve İngiliz vatandaşıyım. Annem beni ziyarete birçok kez gelmiştir. Annem 67 yaşında. Beni ziyarete yine gelecek. Kendisi İzmir'de yaşamaktadır.
Vize başvurusunu sizin aracılığınız ile İstanbul'dan mı yapmalıyım, yoksa İzmir'den de vize başvurusu yapılabiliyor mu?
Tesekkurler.

Cevabı Görüntüle
C. Çadırcı 09/07/16, 12:19
Merhabalar. Ağustos ayında İngiltere'ye gitmeyi planlıyoruz. Vize başvurusu için en erken ne zaman başvuru yapabilirim? Vize ücreti ve size ödeyeceğim ücret hakkında bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
A. İpek 09/07/16, 12:19
İyi günler. Temmuz ayında eşim ve kızımla birlikte İngiltere'de yaşayan bir arkadaşımızı ziyaret etmeyi düşünüyoruz. Eşim ve kızım Avrupa vatandaşı. Onlarla birlikte seyahat edeceğim için benim vize işlemlerimde bir kolaylık sağlanabilir mi acaba? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
M. Korkmazer 09/07/16, 12:19
Merhabalar. İngiltere vizesine başvurdum. İşletme sahibiyim. Vergi levhası, banka hesapları ticari gazete evraklarımı tamamladım. Evliyim ve 1991 yılından beri otel işletiyorum. Tapularımı da evrak dosyasına koydum. Ayrıca 2010'dan beri tekne de işletiyorum. Teknenin turizm belgesini de evrak dosyama koydum. Ret kararı verdiler. Ne yapabilirim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Mustafa 09/07/16, 12:19
Amerika vizem var. Amerika'ya İngiliz havayollarıyla uçacagım. İngiltere havaalanında 1,5 saat bekleyeceğim. Transit vizeye ihtiyacım olacak mı?
Saygılar,
Mustafa Camcı
Cevabı Görüntüle
S. Kırkyaşaroğlu 09/07/16, 12:19
Merhaba,
Haziran ayında ABD seyahatim var ve vizem mevcut. British Airways ile ucuz bilet buldum. Heatrow aktarmalı seyahat edeceğim. Transit vize almam gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
D. Bodur 09/07/16, 12:19
Merhabalar.
Sayfanız çok başarılı. Gerekli olan tüm bilgiler mevcut fakat online form nasıl doldurulur bilemiyorum. Bunun için bilgi almak istiyorum sizden. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
S. 09/07/16, 12:19
İki sene önce 10 yıllık İngiltere vizesi almıştık. Pasaportlarımızı kaybettik. Henüz süresi bitmemiş olan bu vizeyi yeni çıkarttığımız pasaporta nasıl ve nerede aktarabiliriz? Mutlaka Konsoloslukta kaydı bulunmaktadır. Aracı firma olarak siz bize yardımcı olabiliyor musunuz?
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
H. A. 29/04/18, 13:55
Gerekli evrakları tamamladıktan sonra İngiltere vizesi randevusu alma süreci kaç gündür? Üç kişi için vize almayı düşündüğümüz için vize işlem tutarı bir kişi için kaç lira olacaktır? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
A. Niazı 09/07/16, 12:19
Merhaba, Ben İran uyrukluyum. Kızım İngiltere'de öğrenci. Onu ziyaret edebilmem için İngiltere vizesini almam gerekli. Acaba vize almak için İstanbul Konsolosluğuna başvurabilir miyim? Saygılar.
Telefon