İngiltere Hakkında Sorular & Yorumlar

İngiltere ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Ö.T. 12/02/19, 18:03
Merhaba ben şirket ortağıyım.İngiltere vize başvuru formunda iş durumu sorusunda takıldım. employed mu secmeliyim self employed mu cevap verirseniz cok sevinirim.İngiltere vize başvurumu vize merkezi benim adıma doldurabiliyor mu?
Cevabı Görüntüle
İ.D. 05/02/19, 09:32
Merhaba,
Geçen sene 6 aylık vizem ile iki defa İngiltere'ye gittim. Bu sene vize başvurumu 2 yıllık yapmak istiyorum.Yıllık izinlerimi İngiltere etkinliklerine göre ayarlamak istiyorum.Mayıs ayında da Temmuz'daki şenliklere de ve yıl sonunda Winter wonterland'a da bir daha katılmak istiyorum.Ailemin olan evi ve arabayı üzerime almam 2 yıllık vize çıkmasında fayda sağlar mı? Yoksa boşuna mı olmuş olur çabam?
Cevabı Görüntüle
A.C. 28/01/19, 16:24
Merhaba, Ankara anlaşması ile ltd şirket (ablam ile birlikte kurmak istiyoruz) kurmak için İngiltere vize başvuru seçeneklerinden hangisini seçmemiz gerekli?
Cevabı Görüntüle
H.G. 26/01/19, 16:20
Merhaba
Ailemle birlikte İngiltere'ye gitmek istiyoruz. Bir kişi üstünden tüm ailem adına vizeye başvurabilir miyim yoksa her bir birey için ayrı başvuru mu yapılması gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
E.P. 25/01/19, 16:33
Ben bir konuda yardımınıza ihtiyacım oldugunu düşünüyorum
Ben 19 yaşınadyım dil okulu ile ingiltereye 5 ay gideceğim vize randevüsü bile almak üzereyim
Ancak üniversitem devam ediyor bende ingilizce yazılan mektupta'' okudugm bölüm türkçe, yurt dışında ingilizce öğrenip ing. bir bölüme gitmek istediğimi belirttim''
Bağazı kaynaklarda Üniversite okudugum için vize çıkmaz diyorlar
Sizce sorun olur mu teşekkür ederim .
Cevabı Görüntüle
D.C. 22/01/19, 21:06
İngiliz pasaport yenileme konsolosluk yapıyor mu?
Cevabı Görüntüle
E.K. 22/01/19, 21:05
Şu anda polonyada erasmus yapıyorum ve bir haftalığına aile ziyaretine ingiltereye gitmek istiyorum almam gereken vize türü hangisidir ve polonyada vizeyi almam mümkün müdür?İzlemem gereken süreç nedir?
Cevabı Görüntüle
G.T. 22/01/19, 01:55
Oglum Ingilterede yasiyor ve Ingiliz vatandasi.Ben turk vatandasi olarak hangi vize seceneginden muracatta bulunmaliyim.Sizden bu konuda bilgi rica ediyorum.Tesekkur ederim.
Cevabı Görüntüle
T.S. 21/01/19, 15:27
Öncelikle iyi çalışmalar
Ben özel güvenlik danışmanı olarak glm grup özel şirkette 17 eylülden beri çalışıyorun sgk yatıyor ingiltere turıstik vize için başvuru yapıcam bi site projesinde görev yapıyorum şimdi şirket bu siteyle çalışmak istemiyor çıkış yapılcak site beni kendi bünyesi altında çalıştırcak sgk çıkışım olcak martın sonunda başvuru yapıcam sgk giriş çıkım 7 günlük izin isteyip sigorta başka şirketten başka bir şirkete geçiş yaparsam vizede sorun olurmu şimiden tşkr eder iyi çalışmalar
Cevabı Görüntüle
A.G. 21/01/19, 01:19
Merhaba. Ben türkmenistan vatandaşiyım. Şu anda türkiyedeyim. Ingeltereye türkiyeden turistik viza alarak gidebilir miyim. Bu bizim için zor mu?
Cevabı Görüntüle
B.Ş. 20/01/19, 21:13
Merhaba ben yazın İngiltereye erkek arkadaşımın yanına gideceğim ve 3 ay kalacağım. Kendisinin orada oturma ve çalışma izni var. Benim yeşil pasaportum var ve daha evvelinden 2-3 kere avrupa ülkelerine ziyaret etmişliğim ve geçen yıla ait amerikadan J1 vizem mevcut. Erkek arkadaşım bana davetiye yollayacak ve bütün maddi gelirimi o karşılayacak. Sadece onun banka hesap dökümü yeterli olur mu yoksa ailemin hesap dökümünü göstermeli miyim? Yanıma bir miktar para alacağım bunu belgelemek zorunda mıyım?
Cevabı Görüntüle
R.K. 20/01/19, 15:32
İngiltere Vize Süreci nedir?
Cevabı Görüntüle
D.K. 18/01/19, 17:23
Merhaba,

İstanbul'da yaşıyorum, yeni evlendim. Eşim AB vatandaşı ve de İngiltere'de yaşıyor, çalışıyor.
EEA vizesine başvuracağım, ancak merak ettiğim şey ne kadar sürede bu vize çıkıyor?
Brexitten dolayı vize alım sürecinde bir uzama, sistemlerinde bir değişiklik oldu mu ?

Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
T.S. 18/01/19, 15:44
Merhabalar,
Ingilterede yasiyorum asagi yukari 30 yildir,serbest Irlanda vatandasiyim,Ingilterede kendi isimi yapiyorum.
7 ,8 yil once evlendim,esimi Turkiyeden Ingltereye getirdim,suresiz oturma hakkini almasi icin 3 ay daha kalmasi gerekiyordu ancak Turkiyeden cok iyi bir is teklifi aldigi icin donmek zorunda kaldi.Simdi yeniden oturum vizesi almak istiyoruz ama katagori alarak EEA family permit vizesi icin bas vurabilirmiyiz.
tesekkurler
Cevabı Görüntüle
G.İ. 16/01/19, 14:28
Merhabalar. 22 yaşında bir gencim. İngiltere’de arkadaşlarım yemek kuryesi olarak çalışıyorlar. Ve beni de yanlarına çalışmaya davet ediyorlar. Arkadaşlarım ayriyeten Bulgaristan vatandaşı olduğu için gitmelerinde bi sorun yaşamadılar. Bunun için alacağım en uygun vize ve detaylarını öğrenebilir miyim ?
Telefon