İngiltere Hakkında Sorular & Yorumlar

İngiltere ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
F. YETER 11/01/17, 16:44
Ekonomi Bakanlığı'nda görevliyim ve Hizmet Pasaportu ile 4 Şubat 2017 tarihinde 5 günlük İngiltere görevi için vize başvurusunda bulunacağım. Hangi tür vizeye başvurmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
G. G. 11/01/17, 00:06
30 Aralıkta vize randevumu tamamladıktan itibaren vize işlemlerimi online takip ediyordum fakat son 3-4 gündür sistemde hesabıma giriş yaptıktan sonra vize adımlarımı göremiyorum, herhangi bir mail de almadım. Ne yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
can 09/01/17, 19:18
Merhabalar,

Vize danismanligi ucretinizin fiyatini ogrenebilir miyim? Buna ek olarak ekspres vize ile basvurusunda bulunursam ekstra ödeme yapacak mıyım?

Seyahat amacim İngiltere'de bir sanat sergisine katilmak, hangi tip vizeye basvurmam uygun olur?


Tesekkurler,

Iyi calismalar
Cevabı Görüntüle
H. M. 09/01/17, 15:01
Merhaba
1986 yılından beri İngiltere'de yaşamaktayım. Türk pasaportumda Leave to remain indefinite vizem var ve British bayanla evliyim. Ayrıca çocuklarım ve annem de British pasaporlu. 6 ay önce belgesel film çekmek üzere Türkiye'ye geldim ve pasaportumu kaybettim. Yeni pasaport çıkarttım. İngiltere'den Home Office'in göndermiş olduğu İndefinite vize mektubumu getirttim. Bunu yeni çıkartmış olduğum pasaporta vurdurmak için İngiliz Konsolosluğuyla kontak kuramıyorum. Diğer vize işlemlerine aracı olan özel şirketler de ne yapacaklarını bilemiyorlar. Ve ben artık acilen İngiltere'ye dönmek zorundayım. Çünkü çocuklarımın sınavları var ve benim yanlarında olmam lazım. Sonuçta elimdeki Home Office oturum mektubuyla ve yeni pasaportumla uçağa binebilir miyim, İngiltere'ye geri dönebilir miyim? Lütfen acil cevap verin. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
E.T 08/01/17, 21:32
Merhaba,
Nisan ayında Londra'ya turistik amaçlı seyahat edeceğim. Vize alabilmem için gerekli evraklar ve nasıl randevu almam gerektiği konusunda bilgi verir misiniz?
Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
Ç. N. 07/01/17, 14:55
Merhaba,
Ocak ayı sonunda İngiltere’ye turistik amaçla seyahat edeceğim. Öğrenciyim ve seyahatimin sponsorluğu ailem tarafından karşılanacak. En hızlı şekilde vizemi alabilmem için gerekli evrakları ve nasıl randevu almam gerektiğini benimle mail ile paylaşabilirseniz çok sevinirim.

İyi günler
Cevabı Görüntüle
C. G. 07/01/17, 01:04
merhaba
Dil eğitimi için minimum 28 haftalık ingiltere'ye vize başvurusunda bulunacağım. Hangi dil seviyesinde oldugumu (A1 veya B2 vs.) herhangi bir kurstan sertifika bildirmem gerekli midir vize alabilmem için ? Yoksa herhangi bir dil eğitimimin olup olmadıgının bir önemi yok mudur ?
Cevabı Görüntüle
ı. gürbüz 05/01/17, 18:47
Merhaba, kızım için başvuruyorum. 12 yaşında. Anne ve babası olarak bizim ingiltere vizemiz var. kendisinin pasaportu ayrı. bizimle birlikte turistik seyahat yapacak londra'ya. belge olarak istenen şirket belgelerinin hiçbiri onun için geçerli olamayacak. öğrenci kendisi. bu durumda ne tip belge isteniyor acaba?
Cevabı Görüntüle
H. C. 05/01/17, 13:42
merhaba,
ingiltere ilk giriş için vize basvurusu degerlendirilmesi nerede yapılıyor, (ingilitere, ankara, istanbul, vs..) ankaradan basvuru yapıldı, pazar gunu ucak bileti var ama henuz sonuclanmadı, durumunu nasıl sorgulayabiliriz. acil yardımlarınızı rica ederim, tesekkurler, syg
Cevabı Görüntüle
A. A. 03/01/17, 11:19
Merhaba,

Mayıs 2017 geçerlilik süreli hususi pasaport sahibiyim.

Görevimle ilgili şubat mart 2017 tarihlerinde İngiltere, İskoçya ve Avrupa ülkelerine öğrenci gruplarıyla çıkışlarım olacak. İngiltere vizesi alırken ve diğer Shengen ülkelerinde giriş ve çıkış problemi yaşar mıyım?

Pasaport geçerlilik süresiyle giriş çıkışların bir bağlayıcılığı var mı?

Bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılarımla.

Abdürrahim Atasoy

05425975165
Cevabı Görüntüle
E. E. 02/01/17, 21:02
Kısa süre önce işten ayrılmış olacağım ayrıldıktan sonra ingiltere' ye gitmek istiyorum daha önce birkaç kez gittim. Eşim halen Türkiye'de çalışmaktadır. Benimde emekliliğime daha var. Bu durumda vize almak için hangi evrakları hazırlamam gerekmektedir.
Cevabı Görüntüle
B. Bademci 30/12/16, 22:10
Merhaba, İngiltere vizesine başvuracağım ve ailem bu başvuru için sponsor olacak. Fakat ben ve ailem okulum gereği farklı şehirlerdeyiz. Söz konusu sponsorluk için gerekli belgeleri ve ailemin, vize için sponsor olacağını beyan ettiği dilekçeyi faks ile çıktı olarak sunmam kabul edilir mi? Dilekçe Türkçe mi İngilizce mi olmalı?
Cevabı Görüntüle
r.günay 27/12/16, 15:27
merhaba,
Öğrenci olan kızım sömestir tatilinde turistik amaçlı 23-31 ocak tarihleri arasında londraya gitmek istiyor.Online vize başvurusu yaptı ama
pasaport süresi 13.07.2017 de doluyor.yani dönüş tarihinden itibaren 5.5 ay gibi bir süresi var..acaba sıkıntı olur mu?
Cevabı Görüntüle
Behzat 26/12/16, 23:17
Merhaba
22 Ocak-01 Şubat arası British Virgin adalarına seyahat edeceğim.
12 günlük seyahat için Türk vatandaşlarına vize uygulanıyor mu?
İyi çalışmalar
Cevabı Görüntüle
S. 25/12/16, 17:28
Merhaba ben eşimle birlikte akraba ziyareti için iki hafta önce İngiltere vize başvurusu yaptım fakat bana olumsuz cevap geldi.işyeri izin kağıdımdaki adres işyerimin eski adresi olduğundan tutarsız görünmüş.Yeniden başvuru yapma hakkım var mı?