İngiltere Hakkında Sorular & Yorumlar

İngiltere ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
H. Ş. 29/11/18, 13:38
Merhabalar,
16.01.2019 da 10 yıllık ingiltere vizem bitecek, şimdiden yeni vize başvurusunda bulunabilirmiyim. Ayrıca on yıl önce parmak izi alınmıştı tekrar aynı prosedürlerden geçmem gerekecek mi ?
Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
B.K 23/11/18, 12:56
Merhaba, aupair sitesinden İngiltere/ Londra'dan bir aile ile irtibata geçtim. Kendileri İngiltere vize ve göç dairesine başvurup oradaki danışman da e mail ile kontrat, vize başvuru formu, au pair anlaşması vs dosyalar attı. Ama herkes au pair 'in İngiltere Türkiye arasında yapılmadığını söylüyor. Birde ek olarak geri ödeneceğini bildirerek deposit istekleri oldu 785 GBP. Au pair ile ilgili sizin bilgileriniz nelerdir ?
Cevabı Görüntüle
C.Y 23/11/18, 11:24
Merhaba, balayı için İngiltereye gitmek istiyoruz. Ben freelance dışarıdan iş yapıyorum dolayısıyla gösterebileceğim bir işyerim yok. Ancak ev tapusu ve hesabımda para var. Ankara anlaşması ile orada bulunan bir arkadaşımızın yanında kalacağız. Vizeye hangi tür olarak başvurmalıyız? Çalışmıyor gibi gözüksem de , evlilik belgelerini sunsam başvurum kabul olur mu?
Cevabı Görüntüle
S.F 22/11/18, 04:11
ingilterede kebapçı olarak bir işletme açmak istiyorum ama herhangi bir aşçılık serfitikam yok ve ilk hetapda başka bir kebapçının yanında işe başlamam gerekiyor bu şartlarda vize çıkarmı bana..
Cevabı Görüntüle
İ.Ö 21/11/18, 14:03
Ankara anlasmasi vize basvurunda gerekli evraklar nelerdir
Cevabı Görüntüle
S.K 20/11/18, 15:51
Merhabalar!İngiltereye 6 aylık öğrenci vizesi başvurısında bulundum.Bütün evraklarımı eksiksiz tamamladım ve başvuruyu yaparken öğrenci vizesini seçtim ama vizem reddedildi.Bana gönderdikleri refusal of a visa evrağında bir yanlışlık olduğunu farkettim.Evrakta "ZİYARETÇİ BAŞVURUNUZ REDDEDİLMİŞTİR". yazıyor.Ama benim başvurum başvuru formuna 6 aylık kısa dönem öğrenci olarak girildi.Bundan sonra ne yapmam gerekiyor.Şöyle bir durum daha var.10 yıl ingiltereye ban cezası gibi birşey yazıyordu red mektubunda.Bunun nedeni benim göç geçmişim ve benimle ve benim sponsorlarımla olan inreterwiev.Kimse bizimle iletişime geçmedi ki ve herhangi bir interwiev olmadı.Bu saatten sonra ne yapmam gerekiyor.Bilgilendirebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
G.T. 19/11/18, 12:40
Merhaba. Dedem Bulgaristan vatandaşı fakat babam değil. Şu anda babam bu vizeden yararlanabilir mi?
Cevabı Görüntüle
A.T.K 16/11/18, 20:00
Esim emekli astsubay ben mart 2019 da ebelik meslegimden ebelik meslegimden emekli olucam.ingilterede gebe koclugu ve takibi ve egitimi yapmak icin bir yer acabilirim.hastanelerdede calisabilirim.3 tane cocugum var.5yas,10yasve 13 yaslarinda cocuklarim.ailemle birlikte yerlesmek istiyoruz.esimde calismak istiyor ne yapmamiz lazim.yesil pasaport alma hakkina sahibiz ikimizde.
Cevabı Görüntüle
S.B 13/11/18, 14:27
Kamuda memurum. Yeşil pasaportum var. Aile ziyareti için vize gereklimidir.? Kaç ay önce başvuru yapmam gerekir? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
H.D 13/11/18, 13:52
merhaba erkek kuaförüyüm sertifikalarım var ve ingilterede bu mesleğimi yapmak istiyorum bunun içn ne yapmalıyım
Cevabı Görüntüle
H.E 13/11/18, 11:09
Merhaba
İngiltere vize reddi aldım. Fakat nerede , ne hata yaptığımı anlamadım. Evrakta İngilizce! yardımcı olursanız çok sevinirim
Cevabı Görüntüle
E. Şener 12/11/18, 10:04
Merhaba
İngiltere vizesine başvurmak istiyorum eşimle. Eşim ve ben özel sektörde çalışıyoruz. Evimiz ve arabamız var. Bankada ise az bir paramız var. İngiltere vizesine başvurabilir miyiz? Bir de ne zaman sonuçlanır? İstanbul'a gelmeme gerek var mı? Yoksa kargo ile evrakları göndermem yeterli olur mu?
Cevabı Görüntüle
Ü.H 12/11/18, 09:13
Ben yabancıyım istanbulda oturuyorum benim abim inglitereyede çalışıyor oradan bana üniversiteden davetiye göndermek ıstiyor acaba istanbuldan gitme şansım varmi
Cevabı Görüntüle
K.Y 09/11/18, 13:58
Merhaba
Ben İngiltere ticari vizesine başvurmak istiyorum. Fakat bu başvuru için gerekli evraklar biraz çetrefilli. Ben hangisini hazırlamalıyım? Yardımcı olur musunuz?
Cevabı Görüntüle
A. KARA 09/11/18, 13:56
Merhaba
İngiltere vize reddi aldım. Ne yapmam gerekir? Bir daha vize başvurusunda bulunabilir miyim? Forumlarda bir sürü şey yazıyor. Bir çıkış yolu varsa lütfen yardımcı olun.
Telefon