İngiltere Hakkında Sorular & Yorumlar

İngiltere ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
M. Akıl 05/12/16, 14:19
merhabalar
ben işitme engelliyim eşimle beraber vize evrakları hazırla rica ederim
Cevabı Görüntüle
S. özlem 04/12/16, 20:46
13 Ocak'a İngiltere'ye gidiş bileti aldım fakat pasaportumun süresi az kaldığı için 12 Aralık'ta onu yenileteceğim. Dolayısıyla ancak 19 aralık gibi online formu doldurabileceğim ve vize için randevu alacağım. Vize için Istanbul konsolosluğu hemen randevu veriyor mu? 19 Aralık tarihinde online formu doldurduktan sonra 13 ocak'a vizemin yetişmesi mümkün müdür?
Cevabı Görüntüle
S. Dolun 04/12/16, 05:41
turist amaçlı gidebilir miyim abim ingiltere
Cevabı Görüntüle
G. Ç. 02/12/16, 11:57
Merhaba;

Ben ingiltere eğitim vizesine başvuracağım. İkametgahım Sakaryada. Çalıştığım şirket Bodrumda. Başvuruyu İzmir'den yapabilir miyim?

Teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.
Gizem

Cevabı Görüntüle
H. M. 02/12/16, 10:25
MERHABA,

EŞİM İLE BOŞANMA DAVAMIZ DEVAM EDERKEN, ANADOLU LİSESİ LİSE 1.SINIFTA OKUYAN KIZIMIN OCAK AYINDA LONDRA'YHA GERÇEKLEŞECEK 6 GÜNLÜK SEYAHATİ İÇİN VİZE BAŞVURUSUNDA BULUNACAĞIM. ANCAK EŞİM YURT DIŞINDA OLDUĞUNDAN DAVAMIZ DEVAM ETMEKTE OLUP, ARA KARAR İLE KIZIMIN VELAYETİNİ ALMAYA ÇALIŞIYORUM. OKUL ARACILIĞI VE BENSİZ YURT DIİINA ÇIKACAĞI İÇİN BABADAN MUVAFFAKATNAME İSTENİYOR MUDUR? BU KONUDA BİLGİ ALAMA İSTİYORUM.

TEŞEKKÜRLER,

Cevabı Görüntüle
G. Karal 01/12/16, 01:05
İngiltere vizesiyle hâlâ İrlanda'ya giriş yapabiliyor muyuz yoksa uygulama kalktı mı? Teşekkürler...
Cevabı Görüntüle
R. K. 01/12/16, 00:40
merhabalar ingtereye 1 yıl dil egitimine gitmek istiyorum suan okuyorum lisans 3 sınıf ögrencisiyim bu yıl amcamın yanına dil egitimi almaya gitmek istiyorum kendisi orada kalıcagım yere her türlü gereken işlemleri karsılayabilicek durumda kendi işletmesi evi mevcut onun yanında kalıcam 1 yıl boyunca suan burda calısıyorum düzenli 2 yıldır net gelirim sertifikalarım mevcut vize işlemleri net sekilde olması icin yapmam gereken estra seyler nelerdir yardımcı olursanız sevinirim tesekkürler
Cevabı Görüntüle
S. Aladag 30/11/16, 14:51
Merhaba, İngiltere'de bir hafta kaldıktan sonra Güney İrlanda'ya geçiş yapmayı düşünüyorum. İngiltere vizesi ile İrlanda'ya geçiş yapabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
s. yıldırım 30/11/16, 13:58
merhaba,

İngiltereye vize için basvuru yaptım, online fotm doldurup ancak gerekli evraklar listesıne tam olarak ulaşamıyorum maaelsef ve benimle birlikte masraflarını karsılayacagım kardesim gelecek unıversıte ogrencısı., bunun için gerekli evrak detaylarını acıl ogrenmem gerekiyor belge teslimime 2 gun var ancak hala net değil eksik evraklarım.

yardımcı olursanız cok sevınırım, tesekkur ederım :(
Cevabı Görüntüle
E. Avcular 29/11/16, 00:21
Merhaba,
ben aslen İstanbul'da yaşıyorum fakat öğrenci değişim programı kapsamında Eylül 2016'dan itibaren Ağustos 2017'ye kadar öğrenimimi Berlin, Almanya'da devam ettirmekteyim. Yani şu andaki ikametim Berlin'de. Merak ettiğim bir konu hakkında bana yardımcı olabileceğinizi umuyorum. İngiltere'ye vize almak istiyorum fakat şu an İstanbul'da yaşamadığım için İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu'na başvuru yapamıyorum. Vize başvurumu Berlin'deki Başkonsolosluk'a yapmak gibi bir şansım var mı?
Teşekkürler, iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
E. Güneş 28/11/16, 12:53
Merhaba turistik gezi için vize alacağım ve oradaki öğrenci olan bir arkadaşımın yanında kalacağım. Vize için nasıl bir belge gerekir bunu göstermek için?
Cevabı Görüntüle
İ. İ. 27/11/16, 23:58
Merhabalar benim kız arkadaşım İngiliz ve sürekli benim için yanıma geliyor. Bende onu ziyaret etmek istiyorum. İngiltere turist vizesi için annesi davet mektubu yollıcağını söyledi ve aynı zamanda üniversite öğrencisiyim. Danışmak istediğim şey anne baba dışında teyzem veya yakın akrabamızın bana sponsor olması durumunda vize alma durumu nasıl sonuçlanır ? Çok büyük bir etkisi olur mu?
Cevabı Görüntüle
S. Gürsoy 27/11/16, 00:26
Ben short-term vize ile Londrada bir dil okulundan Celta sertifikası aldım. Bu sertifikayla İngilterede öğretmenlik yapabilirim fakat şuan çalışma iznim olmadığı için hiç bir yere başvurup çalışamıyorum. Hala londradayım ama vizem nisan ortası bitiyor. Nasıl çalışma izni alabilirim ? Çünkü short term visa ile iznim yok çalışmaya . Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .
Cevabı Görüntüle
i. sen 26/11/16, 14:09
Merhaba,
İkametimize en yakın Başvuru merkezine mi başvurmamız gerekiyor yoksa Türkiyedeki tüm Başvuru merkezlerine başvurabilirmiyiz? Ücretler merkeze göre değişmektemi? Okuduğuma göre en az seyahat tarihinden 90 gün önce başvuru yapabiliyoruz, 90 gün randevu tarihimizden itibaren mi hesaplanıyor? 5 kişi gitmeyi planlıyoruz rica etsem başvuru için gerekli evrakları gönderirmisiniz.
Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
i. öztürk 25/11/16, 20:09
merhabalar. ben doğumla türk vatandaşıyım fakat türk vatandaşlığımı askıya aldırıp makedon vatandaşı olarak mavi kimliğimle türkiyede yaşıyorum. makedon pasaportumla ingiltere turistik vizesi almak istiyorum. neler yapmam gerekli?