İngiltere Hakkında Sorular & Yorumlar

İngiltere ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
E.E. 20/04/19, 18:12
Merhaba,
2017 yılında tıp fakültesinden mezun oldum doktorum ama şuan çalışmıyorum, haziranda evlenicem eylül ayında eşimle turistik amaçlı londraya gitmek istiyoruz, sponsor olarak ailemi yada eşimi göstersem bile aktif çalışmadığım için turistik vize almakta sıkıntı yaşarmıyım? (daha önceden alınmıs schengen ve abd vizelerim var)
Cevabı Görüntüle
H.G. 20/04/19, 17:01
Merhaba antalyada yasiyorum burada basvuru merkezi var mi ingiltere vize basvurumu antalyada tamamlayabilir miyim? Tesekkurler
Cevabı Görüntüle
İ.Ü. 18/04/19, 22:03
Merhaba.Aile ziyareti için 6 aylık ingiltere vize ücretini bildirmenizi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
M.N. 17/04/19, 00:12
Merhaba kolay gelsin Kısa süreli İngiltere vizesi almak istiyorum dil eğitimi için fakat formu doldururken kurs sonunda alacağım sertifika soruluyor okula kayıt mektubunda bu Bilgi yok ne yazabilirim acaba.İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi almak zor mu?
Cevabı Görüntüle
A.K. 03/04/19, 13:18
2 yaşını biraz geçmiş ikiz kızlarımın Türkmenistan uyruklu dadısı için vize başvurusunda bulunmak istiyoruz. Mayıs ayı içinde eşim ve kızlarımla birlikte iş için 1 haftalığına İngiltere'ye gideceğim onlara bakması için dadımızı da yanımızda götürmek istiyoruz. Uçak biletlerimiz alındı, konaklayacağımız yerden de rezervasyonumuz var. 1 hafta sonunda hepimiz Türkiye'ye döneceğiz. Dadı vizesi fiyatlarıyla ilgili tarafımıza bilgi verilmesi rica olunur. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
U.D. 03/04/19, 11:04
merhaba, ağustos 2019 yılı içerisinde ingiltere vize talebinde bulunma düşüncesindeyim. vize başvurusu için gerekli evraklar temin edildikten sonra hangi şehirden ingiltere vize başvurusu yapmamız gerekiyor? ikametgah adresim batman olduğu için bilgilerinizi rica ederim. iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
Ö.A. 31/03/19, 22:47
Merhaba,
İngiltere'ye kızım ile birlikte gideceğim. Eşim ile boşandık ve kızımın velayeti annesinde. Annesinden muvafakatname alarak kızımın başvurusunu ben yapabilir miyim? Yoksa annesinin mi vize alma sürecinde yanında olması gerekiyor?
İyi Çalışmalar
Cevabı Görüntüle
A.D. 29/03/19, 12:04
Eşim İngiliz ve biz Türkiyede oturuyoruz. Daha önce 10 yıllık vize almıştım. Bir kaç ay sonra 10 yıllık vizem bitiyor. Vizemi yenileyeceğim. İngilterede eşimin kızkardeşi yaşıyor. Her yaz İngiltereye gidiyoruz. Bu şartlar altında:
1) Vize başvurusunu akraba ziyareti olarak mı yapacağım? yoksa turistik vize olarak mı ?
2) Eşim İngiliz olduğu için vize ücretinden muaf olabilir miyim ?
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
B.Ö. 28/03/19, 13:40
Merhaba , iş için İngiltere vizesi alacağım ve 2018 temmuzda ingilteredeki bir firmadan davetiye mektubu almıştım ve şu ana kadar kullanamdım , davetiye mektubunun içerisinde 2018 in ikinci yarısı ve 2019 da gelecektir diye yazmaktadır. 2018 de aldığım bu davetiye mektubunu şu an kullanmam sorun yaratır mı ?
Cevabı Görüntüle
H.M 26/03/19, 20:53
Ben başvurumu başarıyla gerçekleştirdim yalnız başvuruda evraklar taratıldı sonradan geri verildi fakat içinde pasaport ve kimlik fotokopimi bulamadım bütün evrakları koyduğumu hatırlıyorum sorum pasaport ve kimlik fotokopileri orada mı kalıyor biraz içim huzursuz oldu.Evraklar taranarak mı İngiltere Konsolosluğu'na gönderiliyor?Pasaportu alıyorlar mı?
Cevabı Görüntüle
F.K. 24/03/19, 09:15
Merhaba Cukurova Universitesinde idari personel olarak gorev yapmaktayim. Insaat muhendisiyim, 657ye tabiyim. Universitemiz Erasmus+ Personel Egitim alma kapsaminda beni yurt disina yolluyor. Ingiltere gitmek istiyorum, Ingilteredeki bir sirket davet mektubunu yolladi. Programimiz toplam 3 gun, ama ben 15 gun kalacagim. Universitemiz resmi gorevlendirme yapacak ve Erasmus+ programi kapsaminda yaklasik 1000 euro odeme yapacak. Ingilterede akademic bir arastirma yapmayacagim, firmanin kendi alanindaki calismalarini izleyecegim. Hangi vize yontemini secmeliyim?
Cevabı Görüntüle
F.U. 21/03/19, 14:16
Merhaba,
İngiltere vizesine başvuru yapacağım ama Trabzon'da yaşıyorum.Randevuya gitmeden kargoyla evraklarımı gönderip İngiltere vizesi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
S.B. 20/03/19, 21:26
Merhaba, 2 haftalık Londra ve Dublin tatili planlıyoruz. Bunun için önce İngiltere'ye gitmek ve daha sonra Dublin'e geçmek istiyoruz. Sadece İngiltere vizesi alsam İrlanda için de geçerli olur mu ?
Cevabı Görüntüle
M. 18/03/19, 14:27
Merhaba,
İngiltere vize başvurusu yapacağım ama İngiltere vize başvuru formunu bulamıyorum.İngiltere vize başvuru formunu nerede nasıl dolduracağım? Formu doldurmadan randevu alabilir miyim ve İngiltere vize başvuru formu İngilizce olarak mı doldurulacak?
Cevabı Görüntüle
D.D. 13/03/19, 08:52
Merhaba ,
Temmuz başında turistik amaçlı Londra'ya gitmek istiyorum fakat vize başvurusunu Nisan ayı başında yapsam çok mu erken olur. O tarihe kadar vize verilir mi bu konuda bilgi almak istiyorum
Teşekkürler
iyi çalışmalar
Telefon