İngiltere Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

İngiltere ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İngiltere Vize İşlemleri Altunizade k. demirtaş inci 25/10/21, 21:08
Selam, İngiltere başvuru formunu dolduramıyorum tüm evraklarımı hazırladım banka hesaplarım dahil güncel olarak size ileteceğim İngiltere Vize İşlemleri Altunizade şubenizde danışmanlık hizmeti veriyor musunuz size hemen kargo yapabilirim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Altunizade İngiltere Vizesi M. sina hıdır 24/10/21, 15:17
Selamlar, İngiltere aile ziyareti vize başvuruları açıldı mı? daha önce sizleri aradığımda başvuruların kabul edilmediğini söylemiştiniz. Annem ve babam birlikte Londra’da yaşayan abimin yanına gidecek ortalama 2 hafta gibi bir kalış düşünüyorlar, Altunizade İngiltere vizesi için şubeniz bize yakın başvuruda bulunmak için nasıl hareket etmemiz gerekmektedir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İngiltere Tier 4 Dependant Vizesi M.D. 25/02/21, 15:51
Merhaba, Ben İngiltere'de doktora yapıyorum eve Tier4 vizem var. Eşim İngiltere Tier4 dependant vizesi alarak İngiltere’ye gelmeyi düşünüyor. Benim üzerimden vizeye başvurduğunda, orada çalışma izni oluyor mu? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İngiltere Üniversite Eğitim Vizesi D.Ü. 21/02/21, 21:36
Merhabalar, The University of Manchester'den lisans seviyesi için Haziran 2020’de kabul mektubu aldım. Covid nedeniyle 2021 Eylül ayında eğitime başlamak üzere eğitimimi 1 yıl ertelediler. Elimde en son 2019 yılında girdiğim IELTS sınav sonucu var. İngiltere Üniversite eğitim vizesi için ne zaman başvurabilirim? Ne tür evrak getirmem lazım?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Tier 5 Vizesi 2021 Z.S. 18/02/21, 12:18
Merhaba, Erasmus stajı için İngiltere’ye gitmeyi planlıyorum kabul mektubu büyük oranda hazır yalnız Brexit sürecinin de tamamlanmasından dolayı hala Tier 5 vizesi 2021 yılında alabilir miyim? bu konuda herhangi bir değişiklik oldu mu? Teşekkür ederim şimdiden, iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum İngiltere Vize Randevusu V.R. 15/02/21, 15:43
Merhabalar, İngiltere vize randevusu almak için pasaportumuzun fotokopisini göndermemiz yeterli midir? Turistik vize almak istiyorum. Özel bir firmada makine mühendisi olarak çalışıyorum. Evraklarımı hazırlayabilmem için mail adresime gerekli evrak listesi gönderirseniz sevinirim. Evraklarımı hazırlarken nelere dikkat etmem gerekir?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum İngiltere Vize M.B. 05/02/21, 16:08
Merhabalar, İngiltere vize onayını hangi kriterlere göre veriyor? Turistik amaçlı gitmek istiyorum. Fakat konu ile ilgili bilgi almak için İngiltere Konsolosluğunu aradım, ulaşamadım. Başvuru süreçleri nasıl ilerliyor? Şu anda vize başvurusu yapsam kaç gün içinde sonuçlanır? Sitenizi inceledim çok detaylı bilgi aldım ama en güncel bilgiyi sizden alabileceğimi düşündüm. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İngiltere Eğitim Vizesi T.G 31/01/21, 15:27
Merhaba, ben Türkiye'nin sayılı okullarından birinde mimarlık öğrencisiyim. Öğrenci olduğum bu dönem içerisinde İngiltere eğitim vizesi almak (staj,dil eğitimi,mimari eğitim vb.) hatta çalışmak istiyorum.Bun konuda vize başvuru işlemleri olsun, ücret bilgileri olsun, bilmem gereken bilgileri benimle paylaşırsanız sevinirim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum İngiltere vizesi reddi 2021 A.T 22/12/20, 13:42
İngiltere vizesi reddi 2021 durumlarına ne gibi başvuru hataları sebep olmaktadır? Vize reddi ile karşılaşmamız için ne gibi şeylere dikkat etmemiz gerekiyor? Hali hazırda kurumsal bir firmada çalışıyorum ve maaşım asgari ücretin yukarısında. Hesabımda da senelerdir biriktirdiğim bir Mevla var. Şimdi, senelik iznimde farklı yerler keşfetmek ve farklı kültürlerle tanışık olmak için seyahat düzenlemeyi çok istiyorum ama yapacağım ilk seyahatin İngiltere’ye olacak olması sanırım biraz riskli. En azından etrafımdaki insanların söylemleri bu yönde. Doğru mu bu? İngiltere ülkesine seyahat edebilmek için öncesinde belli başlı Avrupa ülkelerine seyahat etmek veya o ülkelerden vize mi almak gerekiyor? Seyahat geçmişime baktığımda daha önce belli bir Avrupa ülkesine seyahat etmediğimi söyleyebilirim. Ama İngiltere vize prosedürlerine baktığımda da seyahat etmem için bir sebep bulamıyorum şu an. Konu hakkında genel anlamda bir bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum İngiltere vizesi kaç para 2021 N.S 22/12/20, 12:22
İngiltere vizesi kaç para 2021 yılı itibariyle? Vize başvurusu yapmadan önce belli bir bütçe ayırmak istiyoruz ve ayıracağımız meblağın bütçemizi sarsmaması gerekiyor? Ne kadar süreli başvuru yapabiliyoruz? Daha doğrusu buna biz karar verebiliyor muyuz? Daha önce hiç İngiltere vize başvurusu yapmadığımız için konu hakkında bilgi sahibi değiliz ne yazık ki, kusura bakmayın lütfen. Schengen vizelerinde böyle bir durum yoktu mesala. Biz vize başvuru muzu, seyahat edeceğimiz tarih aralıklarını referans alarak yapardık ama vizenin ne kadar verileceğini, çoklu girişli mi veya tekli girişli mi olacağına Konsolosluk karar verirdi. İngiltere’de böyle bir durum yok sanırım. Belli başlı kategorilere göre başvuru yapılabildiğini biliyorum. Vizemizin ne kadar süreli çıkmasını istiyorsak o kadar mı para ödüyoruz yani? Çıkarmamız gereken sonuç bu mu? Konu hakkında geri dönüşleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021 G.K 22/12/20, 11:55
İngiltere vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı itibariyle? Vize başvurusu için sizlerle iletişime geçmek istiyoruz ama planladığımız seyahat için ne zaman vize başvurusu yapmamız gerektiğini bilmiyoruz. Planlanan seyahatten en fazla üç ay önce vize başvurusu yapabildiğimiz doğru mu? Benim durumum biraz spesifik aslında. Size durumumdan bahsetmeme izin verin lütfen. Hali hazırda sigortalı olarak çalışıyorum ama her ay banka hesabıma yatması gereken maaşım bana diğer çalışma arkadaşlarımdan farklı olarak elden takdim ediliyor. Bankalar ile ilgili olarak biraz sıkıntılı bir süreç yaşıyorum anlayacağınız. Bu vize başvurusu yaparken tarafıma sıkıntı yaşatır mı? Vize başvurusunu eşimle birlikte yapacağız. Eşimin durumu benden farklı. Kendisi banka konusunda bir sıkıntı yaşamıyor. Elden aldığım paraları da her ay onun hesabına yatırıyorum. Onun banka hesabını sunmamız yeterli oluyor mu? Mart ayı için planladığımız seyahat için şimdiden başvuru yapabiliyor muyuz? Konu hakkında vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Ankara antlaşması itiraz A.L 21/12/20, 17:09
Ankara antlaşması itiraz hangi durumlarda olabiliyor? Hali hazırda itiraz etmek için ne sebepten dolayı ret yememiz gerekiyor? Ben bundan üç ay önce vize başvurumu yaptım. Geçtiğimiz hafta vize başvurum sonuçlandı ve ‘’ Önce ki çalıştığım yerlerden referans mektubu almadığım için vize başvurumun ret edildiğini gönderdikleri ret mektubuna yazmışlar. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Vize başvurusu yaptığımız dönem zaten hali hazırda çok ciddi sıkıntılar çekerek süreci tamamladık. Her şey halloldu, bundan sonra bir problem yaşamayız dediğimiz anda vize başvurumuz reddedildi ve saçma sapan bir nedenden dolayı reddedildiğini düşünüyorum. İtiraz edebilir miyim? Nedir durum? Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Ankara antlaşması sonuçları F.K 21/12/20, 16:57
Ankara antlaşması sonuçları neye göre belli oluyor? Başvurumunuz ne zaman sonuçlanacağını öğrenmek istiyoruz ama şu an için imkânsız gibi bir şey sanırım. Sonuçların ne zaman elimize ulaşacağını nerden öğrenebiliriz? Bizden önce başvurularını yapan tanıdıklarımız var ve başvuruları sonuçlandı. Ama bizim başvurumuzdan hala ses seda yok. Başvuruların sırayla, yapıldığı tarihten belli bir süre sonra sonuçlandığı hesap ediyoruz ama o durumda şu an bizim başvurunun sonuçlanması gerekiyordu. Bizden sonraki başvurular sonuçlandı ama bizimkinden ses seda yok. Sonuçlanan başvuruları sadece işaret ettikleri siteden mi öğrenebiliriz? Bize aurıca bir bilgilendirme maili veya sms bildirimi gelecek mi? Konu hakkında bilginiz var ise bizimle paylaşırsanız çok makbule geçer. Şimdiden çok teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Ankara antlaşması için ne kadar para lazım K.L 21/12/20, 16:23
Ankara antlaşması için ne kadar para lazım, farklı iş kolları için farklı evrakların mı hazırlanması gerekiyor? Yani kişinin orada, İngiltere’de yapmak istediği iş ile doğru orantılı olarak mı sermaye göstermesi gerekiyor? Şu an hali hazırda burada bir kuaför dükkanım var ve ben bu işi senelerdir İstanbul’da aktif olarak yapıyorum. Burada vergi açılışımı 2010 yılında yaptım. Meslek ile ilgili olarak sunulabilecek yani meslekle alakalı olarak sunulabilecek tüm evraklara sahibim. Ama hali hazırda başvuru yapmam için ne kadar sermayeye ihtiyaç duyuyorum ve neden? Bu cevapları arıyorum açıkçası. Okuduğum kaynaklara baktığımda sürekli değişkenlik gösteren rakamlar görüyorum. Ama hangisi güvenilir? Bunu bilmiyorum. Umuyorum ki durumumu anlatabilmişimdir size. Konu hakkında geri dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Ankara antlaşması ne zaman bitiyor O.H 21/12/20, 16:01
Ankara antlaşması ne zaman bitiyor. Başvurular önümüzde ki sene devam edecek mi? Şu an alınan randevuların 2021 yılına verildiği söyleniyor. Bundan nasıl bir sonuç çıkarmamız gerekiyor? Başvuruları önümüzde ki sene içerinde de devam edeceği söyleniyor doğru mu? Ben şu an hali hazırda ki durumda başvuru yapmak için aranan şartları taşıdığımı düşünüyorum ama Ocak ayına verilecek olan randevuların işleme alınıp alınmayacağı konusu net değil sanırım. Konu hakkında bilgi sahibi misiniz? Bu anlaşma ile Türkiye’den oraya gidildiğinde, sigortalı olarak hiçbir işte çalışılmadığı doru mu? Yani farzedin ki oraya gidildi, işveren statüsü ile herşey ayarlandı ama işler yolunda gitmedi. Daha sonra yapılacak olan işlemler ile çalışan statüsüne geçilebiliyor mu? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle