İngiltere Hakkında Sorular & Yorumlar

İngiltere ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
C. 12/02/17, 15:25
Ingiltere den iş mülakatı teklifi aldım. Bunun için hangi vizeyi alıp oraya ulaşmam daha sonrası için çevirme işlemlerinde bulunabilirim. Dil kursuna kayıt olsam öğrenci vizesini çalışma vizesine çevirebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
H. Uzuner 08/02/17, 15:40
İngiltere için ticari vize başvurusunda bulunacağım, şirket çalışanıyım. Daha önceki vize başvurumda vermediğim için teyit etmek istedim; Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği vermem zorunlu mu, yalnızca nüfus kağıdı yeterli mi? Ticari vize başvurusu için dikkat etmem gerekenler nelerdir?
Saygılarımla...
Cevabı Görüntüle
özlem 01/02/17, 22:42
Ben mesleki bir kongre için Ankaradan Amerikaya gideceğim. Amerika vizesi aldım. Ancak uçak biletini British airlines'dan almak istiyorum, bu uçak Londra aktarmalı gidiyor. londra havalanında aktarma için bekleme süresi 3 saat görünüyor. Londra aktarması için İngiltereden transit vize almam gerekiyor mu ? Amerika vizesi yeterli mi ?
Cevabı Görüntüle
F. Y. 01/02/17, 14:12
2014'te 10 yillik ingiltere vizesi aldim. Fakat sonra evlendim ve yeni soyadimla yeni pasaport aldim. Simdi yeni pasaportum, vizenin bulundugu eski gecersiz pasaportum ve uluslararasi evlilik cuzdanimla ingiltere'ye giris yaparken sorun yasar miyim? Tesekkurler.
Cevabı Görüntüle
i. o. 25/01/17, 09:03
Merhaba İngiltere vizesi için 3 kişi başvuru yapmak istiyoruz.

Vize başvurusu için kişi başı vize ücreti ve danışmanlık ücretiniz nedir?
Vize başvurusu için şahsen gelmemiz mecbur mu?
Vize evraklarını hazırladıktan sonra randevuyu siz mi alıyorsunuz ve Ankara ya vize başvurusu için geldiğimizde tüm işlemler bir gün de bitermi?
2 kişi Eskişehir'de 1 kişi istanbul'da ikamet ediyor başvuruları üçümüzde Ankara'dan yapabilir miyiz?


Not:3 kişi aile olarak turistlik amaçlı vize başvurusunda bulunmak istiyoruz.
Cevabı Görüntüle
O. N. S. 24/01/17, 18:51
Avrupa Birliği Erasmus+ Okul ortaklığı proje kapsamında İngiltereye gitmek için vize almak istiyorum. Hangi tür vizeye müracaat etmeliyim?
Cevabı Görüntüle
G. G. 23/01/17, 12:28
12 haftalık dil eğitimine gitmek istiyorum, vize ücreti hakkında bilgi alabilir miyim lütfen?
Cevabı Görüntüle
C. T. 23/01/17, 00:46
İyi günler
Ben öğrenci değilim ve masraflarımı ailem karşılayacak. Buna örnek bir açıklama bulamadım.
Sadece öğrenci ve ev hanımları için değinilmiş. Benim de sponsorluk yöntemiyle vize almam mümkün mü?
Bilgilendirirseniz sevinirim.
İyi çalışmalar
Cevabı Görüntüle
N. E. 19/01/17, 18:13
Sn.Yetkili,
15 Aralık Londra'ya (HTR).girişimde 10 yıllık vizemin (24/11/2018 de bitiyor)bulunduğu eski pasaportumu içindeki tüm detayların fotokopilerini bana vererek aldılar.Bana bir üst yazıyla elçiliğe başvurmamı söylediler.Ne yapmalıyım?Mevcut bitimine 2 yıl bulunan vizemi de harcamak istemiyorum.Sıfırdan yeni uzatım mı veya mevcudu transfer mi?Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
S. N.E. 17/01/17, 12:44
Merhaba. Londra Biennaline davetli bir sanatçıyım, eserlerim Biennale kapsamında ,Biennale heyetinin yolladığı bir davetiye mektubum var.Öğrenmek istediğim vize işlemleri için normal turist uygulaması mı söz konusudur?
Cevabı Görüntüle
C. C. 15/01/17, 14:07
Merhaba, benim Almanya'da sureli kalma iznim var (simdilik daha 2 yil daha var) Ingiltereye vize basvurusunda bulunmak istiyorum. Herhangi bir TR vatandasi ile ayni proseduru mu uygulamam gerekmekte?
Cevabı Görüntüle
F. 14/01/17, 01:26
Tercümanlık ve Öğretmenlik mezunu olan bir birey olaraktan dilimi daha iyi geliştirmek için İngiltereye dil kursuna gitmeye karar verdim. Orda ikamet edeceğim yer olarak çocukluk arkadaşımın ailesinin evi var. Kendileri Türk. Ve bana 6 Ay kadar evlerinde bi oda verecekler. Vize almama herhangi bir sorun teşkil eder mi? Yoksa illa yazılacağım kursun yurtlarında veya kendi kiraladığım bir evde mi kalmam gerekir ? Şimdiden teşekkürler!
Cevabı Görüntüle
F.K. 12/01/17, 22:58
Emekli olanlar için ne tür bir belge isteniyor? Bildiğim kadarıyla artık emekli kartı verilmiyor. Kurumdan yada SGK dan emekli olduğuma dair bir yazı yeter mi? Bunlarda İngilizce'ye çevrilmesi mi gerekiyor?Cevabı Görüntüle
F. YETER 11/01/17, 16:44
Ekonomi Bakanlığı'nda görevliyim ve Hizmet Pasaportu ile 4 Şubat 2017 tarihinde 5 günlük İngiltere görevi için vize başvurusunda bulunacağım. Hangi tür vizeye başvurmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
can 09/01/17, 19:18
Merhabalar,

Vize danismanligi ucretinizin fiyatini ogrenebilir miyim? Buna ek olarak ekspres vize ile basvurusunda bulunursam ekstra ödeme yapacak mıyım?

Seyahat amacim İngiltere'de bir sanat sergisine katilmak, hangi tip vizeye basvurmam uygun olur?


Tesekkurler,

Iyi calismalar