İngiltere vizesi almak

F. Vanlıoğlu 21/02/20, 09:56
İngiltere vizesi almak istiyorum. Bu konuda sizden danışmanlık alırsam süreç nasıl işleyecek?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

İngiltere vize başvuru süreci diğer ülke vize süreçlerinden farklıdır. Hem başvuru aşamaları, hem de vize onayı konusunda daha dikkatli ilerlenmesi gereken bir süreç söz konusudur. Başvuru esnasında yapılacak basit hatalar vize reddine neden olabilmektedir. Bu hatalar genel olarak detay içeren vize başvuru formunda yapılmaktadır. Bu nedenle başvuru formunun uzman ya da başvuru konusunda tecrübeli kişi tarafından doldurulması tavsiye edilir. Başvuru formu doldurulması dışında vize başvuru evraklarının eksiksiz hazırlanması ve başvuru sistemine eksiksiz yüklenmesi de önem taşır. Eksik ya da hatalı evrak ile vize başvurusu yapılması durumunda vize reddi alınabilir.

‘’İngiltere vizesi kolay mı?’’ sorusu vize başvurusu yapacak kişilerin en çok sorduğu sorulardandır. Bilindiği gibi İngiltere başvuru formu uzundur ve kilit sorular içerir. Vize onayı alımı ise diğer ülkelerle kıyaslandığında daha zor, vize retleri fazladır fakat doğru İngiltere vize başvurusu yapılması durumunda koşullarınız uygunsa vizeniz onaylanacaktır.

Vize Merkezi doğru ve eksiksiz İngiltere vize başvurusu konusunda uzun yılların birikimi ile profesyonel hizmet verir. Seyahat amacınız, güncel koşullarınız dinlenir ve size uygun detaylı evrak listesi tarafınıza ücretsiz olarak e-posta yoluyla iletilir. Evraklarınızı hazırlık sürecinizde ise müşteri temsilciniz size destek olur. Müşteri temsilcinizi dilediğiniz zaman arayabilir ve süreçte destek alabilirsiniz.

Evraklarınızın tamamlanması durumunda posta yoluyla ya da elden bize ulaştırmanız yeterlidir. Evrak teslim alındıktan sonra tarafımızdan detaylı incelenecek, varsa eksik belgelerle ilgili size bilgi verilecektir. Evraklar tamamlandıktan sonra ise başvuru formunuz doldurulacak ve doldurulan formdaki bilgiler için sizin onayınız alınarak form tamamlanacaktır. Form doldurulduktan sonra vize ödemesi yapılarak sizin için uygun olan en yakın tarih için vize randevunuz alınacaktır.

İngiltere vizesi almak konsolosluk tarafından istenen evrakların doğru hazırlanması ve başvurunun doğru yapılması durumunda çok zor olmayacaktır. Başvuru kategorisinin doğru tespit edilmesi ve kategoriye uygun evrakların sunulması vize onayı alımını kolaylaştıracaktır. Detaylı bilgi ve destek için bize ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

ÖzgeÇetinkaya

İngiltere vizesi almak

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O.E. 03/09/20, 17:26

Merhaba, İngiltere vizesi almak istiyorum. İngiltere’de yaşayan halamı ziyaret edeceğim. Kendisi İngiliz vatandaşı. Ben Türkiye’de özel bir şirkette çalışıyorum. Hangi vize türüne, nasıl başvuru yapmalıyım? Davetiye almadan başvuru yapabilir miyim yoksa davetiye zorunlu mu? Vize almak zor deniyor o yüzden destek rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 03/09/20, 17:27

Merhaba, İngiltere vize başvuru işlemlerine dair bilgi almak üzere bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Ziyaret amacı ile gerçekleştirilecek İngiltere seyahatleri için, İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusu yapılmalıdır. Başvuru sahibinin asıl amacı bir yakınını ziyaret etmekse, seyahat süresi boyunca İngiltere’deki kişinin evinde kalınacaksa mutlaka davet mektubu alınmalıdır. Davetiye almamanız durumunda başvurunuz turistik vize kategorisi olarak seçilecektir.

İngiltere vize başvurusunda bulunacak kişilerin en çok sorduğu sorulardan birisi olan ‘’İngiltere vizesi kolay mı?’’ sorusunun cevabı başvuru sahibinin durumuna, seyahat amacına ve seyahat geçmişine bağlı olarak değişecektir. Daha önce vizeleriniz varsa, uzun zamandır düzenli resmi gelir sahibi iseniz, banka hesaplarınız aktifse davetiye almadan turistik vize başvurusu yaparak, başvuru adımlarını doğru tamamlamak koşulu ile kolayca İngiltere vizesi alabilirsiniz. Durumunuz riskli ise, ilk defa yurtdışına çıkıyorsanız davetiye almanızı, seyahat gerekçenizi bu yolla kanıtlamanızı tavsiye ediyoruz.

Sigortalı çalışan olarak yapacağınız İngiltere vize başvurusu için çalıştığınız şirketten İngiltere vizesi için gerekli evrakları almalısınız. Bu evraklar Türkiye’deki bağlarınızı ve gelir kaynaklarınızı ispatlamanızı sağlayacaktır. İşyeriniz çalıştığınız şirketteki görevinizi ve İngiltere seyahat tarihlerinizi belirten bir yazı yazmalı, seyahat sonrası tekrar aynı şirkette çalışmaya devam edeceğinizi belirtmelidir. Şirket evraklarına ek olarak başvuru sonucunuzu etkileyecek bir diğer önemli evrak banka hesap dökümlerinizdir. Güncel tarihli, belirttiğiniz resmi gelirinizle çelişmeyen banka hesap hareketleri sunmak vize onayı için önemlidir.

İngiltere vizesi almak, başvuru sürecine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak ve sürecin tüm aşamalarında profesyonel destek için bizimle iletişime geçebilir, evraklarınızla beraber ofislerimizde bizi ziyaret edebilirsiniz. Başvurunuz uzmanımız tarafından incelenecek, gerekli tüm işlemler tamamlanacak, en yakın tarih için vize randevunuz alınacaktır.

İlginiz için teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x