İngiltere Ankara anlaşmasına nasıl başvuru yapabilirim?

A.C. 28/01/19, 16:24
Merhaba, Ankara anlaşması ile ltd şirket (ablam ile birlikte kurmak istiyoruz) kurmak için İngiltere vize başvuru seçeneklerinden hangisini seçmemiz gerekli?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İngiltere de eğer iş kurmak istiyorsanız , Ankara antlaşması başvurusu yapmanız gerekir. Bunun için orada kuracağanız işi Türkiye de en az 2 yıldır yapıyor olmanız ve bunu ispatlayacı resmi belgeleri sunuyor olmanız lazım. Orada kuracağanız iş için gerekli olan her bir eşyayı ,iletişim aracını , kaç metrekarelik bir dükkan ya da ofisin olacağanı belirlemiş olmanız gerekir. Bu gerekli olan tüm demirbaş ve araçların İngiltere de ne kadara mal olacağanı tespit etmeniz ve tespit ettiğiniz para miktarının şahsi hesabınızda bulunması gerekiyor. Bununla ilgili iş planını detaylı olarak hazırlanması ve bunun randevu günü Konsolosluğa sunulması gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgi almak için İstanbul Osmanbey Şubemiz ile irtibata geçmeniz gerekir. 

İlginizden dolayı teşekkür ederiz.

Vize Merkezi /Yüksel ERDİN

Ersin 22/05/19, 02:34

Merhaba, 33 yaşında bir makine mühendisiyim, yaklaşık 9 yıldır aynı firmada ürün tasarımı ve üretim geliştirme üzerine mühendis olarak çalışıyorum. Orta-üst (4/6) seviyede İngilizce biliyorum. 2014 yılında 5 ay süreyle Bournemouth'da dil okuluna katıldım. Londra'ya da gidip gezmiş ve hayran kalmıştım. O zamandan beridir eşimle İngiltere'ye yerleşmek istiyorduk ancak bir türlü bunun için harekete geçemedik. Şimdi artık harekete geçmek istiyoruz. Eşim 29 yaşında elektrik elektronik mühendisi 2 yıl özel sektörde çalıştıktan sonra özel sektörü bırakıp yüksek lisansa başladı ve şu anda İstanbul Üniversitesi'nde doktora yapıyor. Onunda İngilizcesi de yine orta-üst (4/6) seviyede. İngiltere'ye nasıl gidebileceğimizi araştırırken bizim için en uygun yolun Ankara Anlaşması olduğunu gördük. Ancak bu işe kalkışmadan önce cevaplanması gereken bazı sorularımız var, kafamıza takılan bu konular hakkında sizden cevap alabilirsek çok seviniriz. Orada yapmak istediğim iş ''endüstriyel ürün tasarımcılığıdır'' ve bu işi yapabilmem için bir bilgisayar ile lisanslı bir tasarım programı yeterlidir. Bunların toplam maliyeti ise 7.000 GBP civarındadır. Bazı sebeplerden dolayı şimdiye kadar pek birikim yapamadık şu anda elimizde ki miktar 5.000 GBP civarıdır. Kalan miktarı borç alarak ya da kredi çekerek tamamlamayı düşünüyoruz. Eğer gitmeyi başarabilirsek ben bu işi yapmaya çalışırken eşimde ayrıca maaşlı bir işe girip çalışacak ve ben ilk bir kaç ay para kazanamasam bile temel ihtiyaçlarımız için gerekli parayı eşimin çalışacağı maaşlı işten elde edeceğiz. Planımız bu şekilde. Şimdi bizim kafamıza takılan sorular şunlardır; 1- Borç alarak ya da kredi çekerek gösterilecek olan 15.000 pound kabul edilir mi? 2- Türkiye'de ki borçlarımız kabul edilmememize sebep olur mu? 3- Oraya gittiğimizde eşim kısa sürede iş bulabilir mi? 4- Gittiğimde orada farklı bir fırsat alanı görürsem seçtiğim iş kolunu bırakıp kendime başka bir iş kurabilir miyim? 5- Türkiye'de ki mühendislik diplomalarımızın geçerli olduğu iş alanları ve şirketler bulunabilir mi? (Bu eşimin daha üst düzey bir işte çalışabilmesini sağlayacaktır.) Bu soruların cevaplarına bağlı olarak ya derhal harekete geçeceğiz, (bu durumda sizden danışmanlık almakta isteriz) ya da yine ertelemek zorunda kalacağız. Bu yüzden cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağız. Saygılarımla

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon