İngiltere Aile Ziyareti vizesi ve turistik vize arasında fark mıdır?

A.D. 29/03/19, 12:04
Eşim İngiliz ve biz Türkiyede oturuyoruz. Daha önce 10 yıllık vize almıştım. Bir kaç ay sonra 10 yıllık vizem bitiyor. Vizemi yenileyeceğim. İngilterede eşimin kızkardeşi yaşıyor. Her yaz İngiltereye gidiyoruz. Bu şartlar altında: 1) Vize başvurusunu akraba ziyareti olarak mı yapacağım? yoksa turistik vize olarak mı ? 2) Eşim İngiliz olduğu için vize ücretinden muaf olabilir miyim ? Teşekkür ederim.
Vize Merkezi

Merhaba,

İngiltere'de yakınlarınız varsa onlardan davetiye alarak İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusu yapmanızı tavsiye ediyoruz.Verilecek olan vize standart ziyaretçi vizesi kategorisde olacaktır ve alacağınız vize ile 6 ay kalış hakkına sahip olacaksınız.Turistik İngiltere vizesi ve Aile ziyareti vize kategorilerinde verilen vize süreleri ve kalış süreleri aynıdır.

İngiliz vatandaşı eşinizden dolayı yapacağınız tüm İngiltere vize başvuru kategorileri için vize ücreti ödemeniz gerekiyor.

Başvuru için detaylı bilgi v destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi

Özge Çetinkaya

D.D. 01/04/19, 14:50

Özge hanım, Cevabınız için teşekkür ediyorum. Her sene ingiltereye gidiyoruz. Her sene vize ile uğraşmak istemiyorum. Zaten on yıllık vizem var bitmek üzere olan. Yeniden 10 yılık vize başvurusu yapabilirim değil mi ? Aile ziyareti kategorisinden 10 yılllık alınıyor sanırım.

İ. kılıç 28/05/19, 02:20

Slm.eşim Bulgaristan vatandaşı oğlumda öyle,bende Bulgaristan’a gidip geliyorum vizem var.Peki ben eşimle İngiltere’ye gitmek istiyorum ne yapmam gerekiyor.tşk

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon